Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pewnie, weź pod uwagę, że kiryski uwielbiają piaszczyste dno, więc jeżeli masz żwir, trzeba szukać dalej.
hmmm.. no to niestety, mam żwir czarny 1-3mm.. to co można dać zamiast kirysków?
Otoski?
czyli podsumowująć

2x (parka) pielegniczek ramireza
10x neon
10x bystrzyk amandy
6x ostosek
1x zbrojnik lamparci

dzięki za pomoc Smile
Witam
Jestem na etapie zakładania akwarium (właściwie kompletacji sprzętu) baniak będzie miał 126l, sporo czytałem o zakładaniu akwarium oraz o jego mieszkańcach, co spowodowało całkowitą zmianę założeń co do planowanej obsady. Chciałbym się poradzić bardziej doświadczonych osób odnoścnie obsady jaka planuje mianowicie:
8x danio pręgowane
12x razbora klinowa (ew. neon inesa)
4-5 kirysek panda
1x zbrojnik niebieski
Wiem ze każdy poleci jeden gatunek ławicowy plus coś na dno, ale podoba mi się różnorodność to i tak bardzo okrojona gatunkowo wersja w stosunku do pierwotnych planów :P. I tu moje pytanie czy te rybki będą się dobrze czuły razem. Jestem otwarty na sugestie:)
Witam. Mam akwarium 112l z duźą ilością roślin, temp 26 stC, mierze tylko związki azotowe. Sa w normie. Pozostale parametry znam z info z wodociągów - woda średniotwarda, pH okolo 8. W zbiorniku mam juz stadko kirysków, razbory klinowej oraz 4 gupiki. Od dłuższego czasu myśle nad dokupieniem 2-3 sztuk ktore wielkością i ubarwieniem dały ładny kontrast dla pływających rybek. Mieczyki, molinezje? Bardzo podobają mi sie skalary? Która ryba bedzie dobrze czuła sie w tych parametrach? Może pielęgniczka ramireza? Chcialbym również aby nowa rybka zjadała narybek gupików. Na ile gatunków i sztuk moge sobie jeszcze pozwolić przy obecnej obsadzie? Pozdrawiam.
Kolego moja odpowiedź w temacie niżej ci nie wystarczyła? Ph koło 8... pisałeś 7. Żadna pielęgniczka do takich parametrów, a już szczególnie ramireza! Po raz 3 powtórzę, że przydałaby się twardość. Dla skalarów litraż za mały. To wszystko to podstawowe informacje, które możesz znaleźć w internecie! Poza tym przecież wszystko ci wyjaśniłem i podałem propozycję rybek. Czego chcesz jeszcze?
Witam, po ostatniej walce z ospą zostały mi 9 bystrzyków i 2 otoski z 20 bystrzyków, 10 neonów, parki ramirez i 6 otosów Smile dwa miesiące już upłynęło i myślę, że czas spróbować ponownie. Teraz planuję taką obsadę dokupić

- 4x otoski ( żeby było 6 )
- 1x bystrzyk ( żeby było 10 )
- parka ramireza
- 6x gupik endlera - tutaj pytanie o gatunki (blue, yellow, red, standard), czy lepiej jeden czy po 2 różnych?

Myślicie, że do 100l będzie ok i nie dojdzie do przerybienia jak ostatnim razem ?Smile
Dostałem od znajomego akwarium 112l. Akwarium jest już w pełni dojrzałe. Chodzi mi tylko o obsadę ryb, bo jest tam to trochę pomieszane.

A więc w moim akwarium są:
- bocja wspaniała - 1 szt. (wiem, że to jest dla niej za mały zbiornik),
- glonojad - 1 szt.
- otosek - 1 szt.,
- kirysek - 2 szt,
- neon Innesa - 4 szt.,
- Danio - 1 szt.,
- bocja zielona - 2 szt.

Wiem, że większość tych ryb to ryby stadne, wię chciałbym to jakoś sensownie wszystko rozplanować.
I teraz co zrobić, żeby to miało jakoś " ręce i nogi"?

Który ryby zostawić, a które oddać?

Proszę w miarę możliwości o różne przykłady obsad z tego co napisałem Smile
Bocja modesta to bocja szara. Ja z zieloną się nie spotkałem. Jak wiesz które są stadne to już dobrze. Niektórzy mówią że do 112 to bocje nie, nie wiem dlaczego jeżeli są male, jak podrosną to się wymienisz, ale najlepiej jak przynajmniej będą 3. U mnie glonojad żył 8 lat. Jak mu dokupywałem samiczki to je zabijał. Otosków też dobrze jak jest kilka to pilnują że nie ma glonów. Neonów w 112 to ja miałem 19. No ale jak kto woli. O kiryskach to ja mogę długo bo je aktualnie hoduję. Danio nie widzę w tym zestawie. Wybór jest zawsze Twój bo to Ty będziesz się nimi opiekował i je podziwiał.