Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zaczynając od początku . Z tego co widzę masz zbyt małe światło , i jest do tego skupione w jednym punkcie , ceramika jeżeli Ci się podoba to niech zostanie ale żwir wymień na piasek bądź drobny żwir... Tapeta też by się przydała jednolita. A rośliny sadzimy w podłożu a nie w koszyczkach Smile
Co do obsady , zbiornik ma 140l (po zaokrągleniu oczywiście) , masz już tetry i neonki , skalara oddaj ponieważ masz wysokość 35cm a to mało .

Moja propozycja to :
10 - neon innesa
8 - tetra cesarska
3x gupik
3x mieczyk
3x platka
(08.11.2010, 08:01)peter10 napisał(a): [ -> ]Zaczynając od początku . Z tego co widzę masz zbyt małe światło , i jest do tego skupione w jednym punkcie , ceramika jeżeli Ci się podoba to niech zostanie ale żwir wymień na piasek bądź drobny żwir... Tapeta też by się przydała jednolita. A rośliny sadzimy w podłożu a nie w koszyczkach Smile
Co do obsady , zbiornik ma 140l (po zaokrągleniu oczywiście) , masz już tetry i neonki , skalara oddaj ponieważ masz wysokość 35cm a to mało .

Moja propozycja to :
10 - neon innesa
8 - tetra cesarska
3x gupik
3x mieczyk
3x platka

Tetry i neonki wolą wodę miękką,kwaśną ,a żyworódki twardą,i trochę słoną..
Poza tym mieczyki i platki się krzyżują(mogą się skrzyżować)(ta sama rodzina Xiphophorus)..
I jak się narodzą młode to może być ciasno..

Temperatura jest za niska..
Zostaw 1 gatunek żyworódek i wprowadź jakiegoś małego drapieżnika, który zredukuje narybek, np. jakieś pielęgniczki albo bojki. Ławica też lepiej byłaby jedna, ale za to w większej ilości.
(08.11.2010, 09:07)Seoo napisał(a): [ -> ]Tetry i neonki wolą wodę miękką,kwaśną ,a żyworódki twardą,i trochę słoną..
Poza tym mieczyki i platki się krzyżują(mogą się skrzyżować)(ta sama rodzina Xiphophorus)..
I jak się narodzą młode to może być ciasno..

Temperatura jest za niska..

Ryby nie są z odłowu tylko z hodowli , nikt nie trzyma ryb w takich warunkach jak są w naturze ... już było wielu "mądrych" którzy trzymali paletki z hodowli i zrobili im szok stwarzając warunki wodne panujące jak w naturze . Po czym ryby zdychały.
Więc tak:
Co do podłoża to miałem wcześniej żwirek, ale rośliny w ogole nie chciały mi rosnąć i w ogóle sie nei trzymały podłoża (po paru dniach wypływały na powierzchnie... Znowu jak zakopałem głębiej to gniły i tak...Wiec poradziłem sie kumpla który ma akwa z takim żwirkiem jaki mam tymczasowo i powiedział że to najlepsze podłoże, że rośliny dobrze sie ukorzeniają itp itd.
Co do ryb:
Skalara oddam napewno bo szkoda żeby się męczył, a po drugie widzę że czuje się tak nieswojo... Idąc dalej proponujecie mi coś z żyworódek? Czyli najprawdopodobniej wezmę albo gupiki albo molinezję balonową, bo podoba mi się wizualnie, no i jak pisała "apri cort" dokupić do tego albo jakieś pielęgniczki, albo bojowniki. Tylko teraz nasuwa sie problem czy bedą pasowały do pozostałych neonów i tetr? No i jakie proponujecie mi ryby, które mają pomagać mi w utrzymaniu czystości w akwa (kiryski, zbrojniki czy inne...)
Rośliny wypadają jeżeli mają zbyt mało podłoża . Gniły pewnie z braku światła ... Zobacz w necie akwaria z roślinami i znajdź mi takie "grube" podłoże w którym rosną rośliny ... zastanów się nad mianą tych kamoli Wink
Co do czyszczenia akwarium przez ryby ... pewnie w jakimś tam stopniu oczyszczają z resztek jedzenia i glonów . Polecam kiryski i otoski ... powiedzmy po 6 sztuk.
Dobra czyli musze powrócić do żwirku (wątpię żebym mógł uczynić to na dniach...) i wsadzić większe światło tylko jak mam to zrobić ? Kupić poprostu świetłówke czy co? Bo jak widać to pokrywy nie mam...
No i ponadto dokupić 6 otosków, 6 kirysów,3 żyworódki np.gupiki (2 samice i 1 samca?) i do tego jakąś parkę bojków lub pielegnic tak?
Możesz kupić belkę ... na allegro chodzą takie 120cm 2x30W sam mam dwie i świetnie się spisują . Cena nie jest wysoka . Co do ryb 6 otosków, 6 kirysów,5 żyworódek i do tego jakąś parkę bojków lub pielęgniczek .

Bojowniki odradzam , w naturze nie spotkasz ich w parach ani w haremach . Spotykają się tylko na okres tarła a tu będą tylko walki.
Co do belki narazie mnie nie stać na wydatek rzędu 150 zł, ale coś wymyślę i zakupię :-P
5 zyworódek czyli 2 samce i 3 samiczki?
A co do pielęgnic to jakie mi proponujecie?
No i nie wiem czy dobrze zrobiłem ale według zaleceń "peter" 'a zasadziłem roślinkę w moich kamyczkach Big Grin Nie wiem co z tego będzie no ale zobaczymy Smile Drugiej niestety nie mogłem bo nie ma korzonków nawet... Także miło Big Grin
Kazałem zasadzić ale nie w tych kamolach co masz Wink rośliny trzymaj w miejscu gdzie światło jest najsilniejsze aż nie kupisz czegoś mocniejszego . Co do żyworódek możesz kupić ile samców lub samiczek chcesz . Ja zawsze brałem po parce bądź same samce .
Pielęgnic ... z pielęgnic nie proponujemy tylko z pielęgniczek Wink ramireza bądź kakadu .