Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zbrojnik lamparci gdy dorośnie zajmie 2/3 długośći 112 litrowgo akwarium; chciałbym więc tak subtelnie zasugerować, że to nie jest najlepszy pomysł.
4 zbrojniki złote, czyli ancistrusy to też trochę dużo, one są terytorialne, jeszcze nie daj Boże dobiorą się w pary i zaczną rozmażać - wszystkie ryby od igry będą przeganiać a tych małych glonków to będzie jak psów.

Neonki i np Ramirezy to fajna obsada, plus jeden zbrojnik i mamy Hameryka jak ta lala Smile
(29.10.2012, 10:33)Yacek napisał(a): [ -> ]Zbrojnik lamparci gdy dorośnie zajmie 2/3 długośći 112 litrowgo akwarium; chciałbym więc tak subtelnie zasugerować, że to nie jest najlepszy pomysł.
4 zbrojniki złote, czyli ancistrusy to też trochę dużo, one są terytorialne, jeszcze nie daj Boże dobiorą się w pary i zaczną rozmażać - wszystkie ryby od igry będą przeganiać a tych małych glonków to będzie jak psów.

Neonki i np Ramirezy to fajna obsada, plus jeden zbrojnik i mamy Hameryka jak ta lala Smile

OK rozumiem
Korekta

Neonki
Ramirezki (ile ?)

Gupiki (3+1)
Bojownik (1+2)


Jedne złoty zbrojnik

Czy zaznaczona na kolorowo opcja tez jest tu na miejscu ?

dziękuje i pozdrawiam
N
Bojowników z ramirezami raczej się nie trzyma może dojść do wojen. Ramirezów to parka na dno na 2 może być za ciasno. Możesz też dać pieleęgniczki kakadu 1 + 2
więc sumarycznie

20 neonków
pielegniczki kakadu (1+2)
4 gupiki (3 +1)
1 glonojady złoty

tak będzie OK ? czy moze jeszcze jakaś modyfikacja ?
Licząc centrymetrami na litr to wychodzi mi 20 * 3 + 3 * 6 + 4 * 4 + 1 * 7 prawie 100

czyli jest jeszcze przestrzeń na ... coś Smile

pozdrawiam i dziękuje
N[/i]
Nie słuchaj tych głupot że 1 cm to 1 l to się napewno nie sprawdzi taka obsada będzie w sam raz
Mam a la "czarne wody" [tj niecałe 100l], na dno pójdą jeszcze liście i szyszki. Póki co jest tak jak widać na tym niewyraźnym zdjęciu (z góry sorki za jakośćRolleyes)
Na początku planowałam ławice błyszczyków brylantowych, harem kakadu i otoski. Błyszczyki są dość duże i wydaje mi się, że przy tych wierzbowych gałęziach które i tak już optycznie zmniejszają akwarium to nie najlepszy pomysł. (?) A chciałam poeksperymentować z jakąś inną ławicą, neony i rozbory klinowe już miałam w swojej historii z akwarystyka dlatego postanowiłam napisać Smile Zależało by mi, żeby to były rybki pasujące do biotopu czarnych wód, chociaż to co mam to nie do końca będzie ten biotop bo roslinki są. I żeby były w miarę dostępne i odporne na wahania parametrów wody bo jak rybka padnie żebym sprowadzać znowu nie musiała ;p Wiem, że na dno na pewno pójdą otoski. Mam tylko problem z doborem ładnych ryb ławicowych i chociaż jednej ale wyróżniającej się od reszty, tej co by oko cieszyła rybki Smile Myślałam nad jakąś niewielką akarą ...
Zna ktoś może ciekawe gatunki?
Pozdrawiam, Rikki


1+2x pielęgniczka kakadu lub para ramirez
20-25x bystrzyk ozdobny/zwinnik czerwonousty/z. jarzeniec/miedzik obrzeżony/bystrzyk czarny/pstrążenica marmurkowa
6-8x otosek

1+2x bojownik/prętnik karłowaty
20-25x bystrzyk ozdobny/zwinnik czerwonousty/z. jarzeniec/miedzik obrzeżony/bystrzyk czarny/pstrążenica marmurkowa
6x otosek lub 1x zbrojnik niebieski
6x piskorek sumatrzański/kirysek panda
Dzięki Wink
Witajcie! Miałem przeprowadzkę i musiałem zlikwidować wszystkie zbiorniki, ze względu na to, że nie wprowadzałem się od razu. Przez te 4 miesiące troszkę mi przeszło z akwarystyką, a przynajmniej tak mi się wydawało... Jako, że nie miałem żadnego akwarium, bo 54l i kostkę oddałem, to kupiłem sobie nowe Big Grin. Zakupiłem 112l, kubełek Cristal Profil, piękny, duży korzeń i jeden mniejszy, grzałkę, i różne pierdoły. Co prawda dostałem za to po łbie, bo przeprowadzka, nowe meble, podłogi i różne wydatki, ale warto było. Teraz zastanawiam się nad jakąś ciekawą obsadą... Na początku chciałem zrobić takie raczej ogólne z dwoma skalarami i 15 neonami + jakieś rybki na dno, np 5 kirysków panda. Wiem że troszkę przymałe akwa dla skalarków, ale rybki mi się podobają i w tak małej ilości nie byłoby źle. Skalary oczywiście miałbym od małego, żeby przyzwyczaiły się z neonami. Jednak jest to trochę oklepana wersja... Jestem otwarty na naprawdę wszystkie wasze propozycje, piszcie co wam tylko przyjdzie do głowy. Myślałem też nad np. dwiema jakimiś bardziej agresywnymi rybkami i wtedy nic więcej. Piszcie nawet rzadkie rybki, te spokojne jak i te bardziej agresywne Big Grin. Jak rybka będzie ciężka do zdobycia tym większa będzie zabawa jak będę obserwował ją w swoim zbiorniku. Także jestem otwarty na wszelakie propozycje.
Witam. Potrzebuję pomocy przy swoim akwarium. Chodzi o obsadę. Obecnie mam 112l wcześniej miałem 60. Pływają w nim neonki inessa ok. 15 szt., parka prętników karłowatych , i haremin(3+1) molinezji black molly(zostały mi z poprzedniego akwa) Chciałbym abyście poradzili co jeszcze ciekawego można było by tam wpuścić. Molinezje mam możliwość oddać w dobre ręce więc jeżeli coś miałoby być dodane ich kosztem to nie ma problemu. Z góry dziękuję za pomoc.