Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Więc akwarium już zamówiłem. Jutro mam zamiar jechać po żwirek tylko nadal nie wiem jaki i jaką ilość na 112l. Co do roślin to nadal się zastanawiam. Co do rybek już uzgodniłem w zoologu że mam zadzwonić i na nastepny dzień będą.Ale za nim to zrobię to akwarium będzie stało z wodą i roślinami ok. 2 tygodni (chyba że zastosuje jakieś uzdatniacze do wody ---> co o tym sądzicie???). Korzeń mam dębowy ale muszę go wygotować.
Około 14 litrów żwiru, przynajmniej ja tyle mam. Do roślin masz duży wybór a do 112l na prawdę sporo można ich wpakować. Jeżeli nie robisz biotopu nie musisz specjalnie pytać nas o radę, wyjątek to rośliny o dużych wymaganiach, napisz jakie Cię interesują.
Niech akwarium naturalnie dojrzeje, nie używaj uzdatniaczy.
Korzeń dębowy, posiada dużą ilość garbników i zapewne koloryzuje wodę wiec musisz go porządnie wymoczyć w wodzie i solance oraz wygotować (szczegóły w innym temacie).

A jakie ryby chcesz tam trzymać?
15x Rozbora klinowa
5x kirysek panda
3x otosek
para pielęgniczki ramireza
3x krewetka amano

roślinki to:
anubiasy
żabienice
mech jawajski
rogatek sztywny bądź moczarka argentyńska

lub kupię taki zestaw: http://allegro.pl/item986437682_mega_zes...atisy.html
Zestaw nie jest zły. Obsada również oki. Proponował bym Ci moczarkę i rogatka, pełnią dobrą funkcje w akwarium.
Co do krewetek to dorzucił bym 10 RC jako dopełnienie całości. A i przy zakupie żwirku dobrze by było gdyby był małej granulacji i koniecznie nie może mieć ostrych krawędzi. jeżeli chcesz mech dobrze by było mieć korzeń.
Mam 112 l akwarium,a w nim 2 welony.W dolnych partiach pływa sobie 6 kirysków (chociaż w poprzednich postach dowiedziałam się,że kiryski lubią wyższą temp. i konieczna jest grzałka,niestety pan w zoologicznym zapomniał o tym wspomnieć, ale uwielbiam te rybki i nie chce się ich pozbywać).Podpowiedzcie,czy są jakieś rybki o podobnych wymaganiach,które mogłabym jeszcze do mojego Stefana ( czytaj welona) wpuścić,żeby zgodnie i szczęśliwie sobie żyły??
Laleczka 2 welony w 112l to wysoka granica, do tego masz kiryski. Nic więcej nie dokupuj.
Jak dla mnie to dla nich powinnaś sobie sprawić akwarium ponad 200 litrów skoro tak je lubisz.
bastekk napisał(a):15x Rozbora klinowa
5x kirysek panda
3x otosek
para pielęgniczki ramireza
3x krewetka amano

roślinki to:
anubiasy
żabienice
mech jawajski
rogatek sztywny bądź moczarka argentyńska

lub kupię taki zestaw: http://allegro.pl/item986437682_mega_zes...atisy.html

Zestaw ok, tylko jeżeli planujesz jako główną ławicę Razborki nie lepiej pozostać przy Azji i dołożyć Bocje karłowate lub Piskorki?
LALECZKA napisał(a):Mam 112 l akwarium,a w nim 2 welony.W dolnych partiach pływa sobie 6 kirysków (chociaż w poprzednich postach dowiedziałam się,że kiryski lubią wyższą temp. i konieczna jest grzałka,niestety pan w zoologicznym zapomniał o tym wspomnieć, ale uwielbiam te rybki i nie chce się ich pozbywać).Podpowiedzcie,czy są jakieś rybki o podobnych wymaganiach,które mogłabym jeszcze do mojego Stefana ( czytaj welona) wpuścić,żeby zgodnie i szczęśliwie sobie żyły??

Nie ma takich ryb. To znaczy coś by się znalazło, ale do jakiegoś mega zbiornika. cięzko dobierać jest cokolwiek do Welonów ponieważ sa to ryby, których "nie ma" jezeli wiesz co mam na myśli.
Po za tym jak mówią ci poprzednicy welony w 112l to max (chociaż i tak 2x mało jak dla tych ryb)
Jeżeli lubisz Kiryski, postaw dla nich drugi tak z min 70l zbiornik, dodasz coś do nich i wszyscy będą szczęśliwi.
Zastanawiam się nad zmianą akwa na większe,jedyny problem to taki,że nie wiem,czy moja komoda,na ktorej stoi to akwarium, wytrzymałaby taki ciężar.
Rozglądałam się za specjalną szafką pod akwarium,ale to jest niestety spory wydatek,a takie tańsze jakoś mnie nie przekonują i wydaja się być niestabilne.