Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: Obsada 100l-150l - Wybierz coś dla siebie lub jeśli musisz pytaj tu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak spokojnie możesz je zastąpić neonami nawet w liczbie 20 ładnie będą się prezentowałyTongue
Mam zamiar kupić akwarium 112l.Myślałem o takim składzie:10xneon czerwony, 10xzwinnik blechera, 10xrazbora klinowa, a do tego kilka otosków i kirysków panda lub lamparcich.Czy może tak być?
Nie nie może wybierz jedną rybę ławicową i daj 25 szt do tego jedno stadko kirysówSmile
Właśnie dlatego, że to ryby ławicowe wybrałem trzy gatunki.Myślałem, że będą ładnie się prezentować pływając grupami.No, ale zrezygnuję z razbor.Chciałbym mimo wszystko zachować neony i zwinniki.Czy gdybym zastąpił razbory parką pielęgniczek kakadu byłoby lepiej?
Ławice pomieszają się i będą rozproszone po całym akwa, żeby zbiły się w ławice potrzeba jakieś większej ryby imitującej zagrożenie dla nich, tak więc kakadu to dobry pomysł, ale tylko z jedną ławicą czegośTongue
No, to zostają neony w liczbie 20 i parka kakadu.Chciałbym jeszcze spytać ile kirysków i otosków na taki zbiornik?
6 szt/kirysków lub otosków trzeba by wybraćWink
Nie można ich trzymać razem?Jeżeli będą odpowiednio karmione to powinno być im dobrze, chyba że, coś innego stoi na przeszkodzie?
Litraż to jest 112 l. tak więc nie jest to duże akwa, a ryb i owszem będzie dużo jeśli dasz tam i kiryski i otoski bo to trzeba w większej grupie trzymać min. 6 szt.

kakadu 1+2 lepiej 1+3 dobrze żeby je w haremie trzymać
neon innesa 20
otosek 6

Ja bym tak to zostawiłWink
Chyba muszę Cię posłuchać bo prawdę mówiąc to nie mam większego doświadczenia.Więc bęzie 20xneon inessa, 1+3 kakadu i 6xotosek.