• 4 Głosów - 3.75 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobór obsady do zbiornika 240-250L

(25.01.2014, 13:30)Yacek napisał(a):  Dodaj bystrzyków z 15 sztuk. Krewetki w takim zestawieniu nie przetrwają.

a mozna polaczyc je z innymi Bystrzykami ?

Na specjalne życzenie Admina :)

Bystrzyków jest kilka odmian kolorowych i nie ma przeszkód, żeby je łączyć. Jednolita ławica zawsze jednak wygląda lepiej.

a jakis inny gatunek do tego. brakuje mi czegos przy gornej czesci zbiornika: kirysy na dnie, bystrzyki na dnie, pielegniczki na dnie Smile

Na specjalne życzenie Admina :)

Planuję zmienić obsadę i proszę o pomoc oraz sugestie.
250L 100x50x50
oświetlenie: 2x30W
bez roślin
filtr: fluval 205
na razie mam żwirek 3-5 mm ale jak będę zmieniał obsadę będę zamieniał na piasek albo spróbuję użyć tego i tego.

Akara pomarańczowopłetwa 1+1 (akary będą miały wystarczająco miejsca?bo o to się martwię)
Księżniczka z Burundi 1+1 /pielęgnica zebra 1+1
Zbrojnik lamparci
czy
Pielęgnica Mekka 1+1
Pielęgnica zebra 1+1/pielęgnica miodowa 1+1/Księżniczka z Burundi 1+1
Zbrojnik lamparci
coś jeszcze?

Macie jakieś propozycje?Chodzi mi o pielęgnice lub inne rybki które nie potrzebują do życia roślin.

Dublowanie tematu/postu w celu wymuszenia większej ilości odpowiedzi 10% BH88

(27.01.2014, 19:39)Luki09 napisał(a):  a jakis inny gatunek do tego. brakuje mi czegos przy gornej czesci zbiornika: kirysy na dnie, bystrzyki na dnie, pielegniczki na dnie Smile

Moze Pstrążenice ? Ciekawa rybka, bardzo fajnie wyglada w lawicy. Sam mam pstraznice marmurkowa i moge ja polecic.

Witam. Posiadam zbiornik 240litrów, od 3 dni mam neonkI. Ktoś obgryza pletwy i zdychaja, przedstawię wam skład, Powiedzcie co Wykluczyć
Obsada;
2 kirysniki po 5-7cm
4 małe Gurami mozaikowe
4 kirysniki
20 malutkich danio
2 duże kosiarki
2 małe bocje
I 100 neonów innesa

10% ostrzeżenia za pochopne postawienie tematu/Terminator

100 neonów w 240l? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Jesteś pewny, że to poobgryzane płetwy? Może kiryśnik, bo nic innego nie widzę.

Tak,kolega mówił ze mu kosiarki obgryzaly,jestem pewny nie miały tylnych pletw

Z tej obsady to jedynie neony sobie wzajemnie mogą podgryzać płetwy.

(31.01.2014, 16:28)Kaef napisał(a):  Z tej obsady to jedynie neony sobie wzajemnie mogą podgryzać płetwy.

wzajemnie? dziwne ze w zoologicznych zyją razem a u mnie sobie obgryzaja pletwy xd, oddalem te kirysniki zobaczymy czy beda efekty )


Skocz do: