• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!

(28.10.2007, 21:43)beata74 napisał(a):  Zwirku mam nie wiele , roslinki posadzone w zwirku . Rybki mam takie: 2 duze gurami , 2 duze mieczyki , 2 gubiki , 2 neonki , 2 wegorki , trzciniak, glonojad.

Po 1: Nie "gubiki" tylko "gupiki" -_-
Po 2: Jeśli masz farbowany żwirek - nie ma się co dziwić. Ja mam farbowany wymieszany z naturalnym i nic się nie dzieje ;o Sprawdź filtr - możliwe, że coś w środku utknęło i/lub coś jest z gąbką Sad

Ale życzę sukcesów Smile
Może wina filtru lub rybki bardzo brudzą? Poczytaj o nich, może wina ryb? A co do filtra... nie, raczej też nie jego wina... hmm... a może to wina żwirku lub piasku (czy cokolwiek tam masz xD)? Tak czy siak, wyłów rybki, daj je do tymczasowego zbiornika i akwa do restartu - ułóż wszystko od nowa, daj akwarium dojrzeć, bo w tym też może coś być Wink

Pozdrawiam Smile

23 l - gupikarium ;D

(do psota)

masz niedojrzały zbiornik, a podejrzewam, że w tym biotopie to jest jeszcze bardziej ważne ...

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg

(04.05.2012, 14:59)Portia napisał(a):  
(28.10.2007, 21:43)beata74 napisał(a):  Zwirku mam nie wiele , roslinki posadzone w zwirku . Rybki mam takie: 2 duze gurami , 2 duze mieczyki , 2 gubiki , 2 neonki , 2 wegorki , trzciniak, glonojad.

Po 1: Nie "gubiki" tylko "gupiki" -_-
Po 2: Jeśli masz farbowany żwirek - nie ma się co dziwić. Ja mam farbowany wymieszany z naturalnym i nic się nie dzieje ;o Sprawdź filtr - możliwe, że coś w środku utknęło i/lub coś jest z gąbką Sad

Ale życzę sukcesów Smile
Może wina filtru lub rybki bardzo brudzą? Poczytaj o nich, może wina ryb? A co do filtra... nie, raczej też nie jego wina... hmm... a może to wina żwirku lub piasku (czy cokolwiek tam masz xD)? Tak czy siak, wyłów rybki, daj je do tymczasowego zbiornika i akwa do restartu - ułóż wszystko od nowa, daj akwarium dojrzeć, bo w tym też może coś być Wink

Pozdrawiam Smile

Sama mogłabyś się do tego zastosowac,chociaż u ciebie nawet żwirek jest do wymiany -,-

240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)



Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Na samym początku dodam iż jestem świeży w tej dziedzinie.
Mianowicie mam taki problem iż z braku wiedzy wpuściłem rybki i roślinki do świeżo urządzonego akwarium z nowym filtrem, jedynie woda była odstana 2 tygodnie. Akwarium ma już 2 tygodnie , parametry wody są ok. Natomiast jedyne co mnie strasznie denerwuje to mętna woda i nie wiem co robić aby była krystaliczna. Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieje że restart nie będzie potrzebny bo niemam co zrobić z rybkami i roślinkami.



Dane zbiornika
Akwarium to 112l
Filtr- JBL e901
Kurtyna napowietrzająca
Korzeń- (wygotowany przez 6 godzin z podmianami wody)
4 duże roślinki
2 skalary
3 żałobniczki
1 glonojad
3 kiryski
grzałka
żwirek (płukany i przelany wrzącą wodą )
Pokrywa z 2wiema świetlówkami.
Dodam jeszcze ze w filtrze mam następujące wkłady wymieniając w kierunku płynięcia wody:
Gąbka
włuknina
ceramika (rurki)
Ceramika (kulki)
zeolit
drobne gąbki

W zapasie mam jeszcze węgiel aktywny ale nie wiem czy go stosować
Bardzo proszę o pomoc

Dodam jeszcze ze w filtrze mam następujące wkłady wymieniając w kierunku płynięcia wody:
Gąbka
włuknina
ceramika (rurki)
Ceramika (kulki)
zeolit
drobne gąbki

W zapasie mam jeszcze węgiel aktywny ale nie wiem czy go stosować

Witam serdecznie!
Dzisiaj postanowiłam zrobić konkretne porządki w akwarium i po wyłowieniu rybek oraz wyjęciu roślinek odlałam 1/3 wody po czym wyjęłam żwirek i go wygotowałam.
Po wyyjęciu żwirka pozostała woda w akwarium zmętniała i nawet po dolaniu czystej wody nic to nie dało.
Woda nie jest brudna,nie pływa w niej nic (paprochy),ale jest lekko mętna.
Co na to poradzić,czy samo się wszystko ustabilizuje przy pomocy filtra?
Poradzcie bo szału nie ma :wow:

Tak wygląda teraz moje akwarium,dodam,że na fotce wygląda nieco lepiej nizż w rzwczywistości


10.02.2013 - 200l (100X50X40)

2X SKALAR
2X(PARKA) PIELĘGNICA RAMIREZA
2X(PARKA)PIELĘGNICA RAMIREZA GOLD
2X OTOCINLUS
3X ŚLIMAK


Anubias barteri
Microsorum pteropus
Cryptocoryne wendtii
Vesicularia Dubyana

(14.07.2012, 16:03)asiunia008 napisał(a):  Witam serdecznie!
Dzisiaj postanowiłam zrobić konkretne porządki w akwarium i po wyłowieniu rybek oraz wyjęciu roślinek odlałam 1/3 wody po czym wyjęłam żwirek i go wygotowałam.
Po wyyjęciu żwirka pozostała woda w akwarium zmętniała i nawet po dolaniu czystej wody nic to nie dało.
Woda nie jest brudna,nie pływa w niej nic (paprochy),ale jest lekko mętna.
Co na to poradzić,czy samo się wszystko ustabilizuje przy pomocy filtra?
Poradzcie bo szału nie ma :wow:

Tak wygląda teraz moje akwarium,dodam,że na fotce wygląda nieco lepiej nizż w rzwczywistości


Spokojnie. Trzeba czekać. Wygotowałaś żwirek i wytłukłaś bakterie. Zaburzona równowaga, to dojdzie do siebie. Na razie nie przekarmiaj rybek. Filtr też umyłaś? Za 3-4 dni powinno się wyklarować. Ustaw filtr na maks i obserwuj ryby.

Tak,filtr czyszcze co tydzien.To żle?

10.02.2013 - 200l (100X50X40)

2X SKALAR
2X(PARKA) PIELĘGNICA RAMIREZA
2X(PARKA)PIELĘGNICA RAMIREZA GOLD
2X OTOCINLUS
3X ŚLIMAK


Anubias barteri
Microsorum pteropus
Cryptocoryne wendtii
Vesicularia Dubyana

Ujmę to tak:
  • jeżeli na żwirku niema kilkucentymetrowych krasnorostów to nie powinno się go wyciągać, wystarczy zwykłe odmulanie przy przy podmianie wody
  • obserwuj wydajność filtra, gdy woda słabo leci to wtedy go wyczyść ale użyj wody spuszczonej z akwarium

(14.07.2012, 19:30)asiunia008 napisał(a):  Tak,filtr czyszcze co tydzien.To żle?

Jeżeli czyścisz go przepłukując media filtracyjne (gabkę,watę) w wodzie z akwarium to nie ma problemu.

112l Malawi,54l kotnik dla młodych Saulosi Coral

Ile musi minąć od dnia mojego niefortunnego sprzątania akwarium,abym mogła być spokojna o moje rybki?
Ile średnio trwa przywrócenie nowej flory?

10.02.2013 - 200l (100X50X40)

2X SKALAR
2X(PARKA) PIELĘGNICA RAMIREZA
2X(PARKA)PIELĘGNICA RAMIREZA GOLD
2X OTOCINLUS
3X ŚLIMAK


Anubias barteri
Microsorum pteropus
Cryptocoryne wendtii
Vesicularia Dubyana


Skocz do: