• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MĘTNA WODA - PYTANIA I ODPOWIEDZI TUTAJ -ZAPRASZAMY!
#1

Witam.Mam problem. Posiadam niewielkie akwarium ,niewiele rybek i caly osprzet.Zmieniam wode dosc czesto i po dwoch dniach mam wode jak mleko. Poradzcie mi co mam zrobic. Czekam na fachowe odpowiedzi.Sad

Temat zmodernizowany.Pisząc post napisz jak najwięcej szczegółów o Twoim akwarium:

- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
- dokładny opis wyglądu wody
- czas działania akwarium (moment zalania)
- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
- obecność żywych roślin(mile widziana ilość i gatunki)
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)
#2

Beatko twój problem tkwi w niedojrzałym akwarium.
Nie wymieniaj całej wody, tego nie wolno robić.
Wodę się podmienia raz w tygodniu około 20-30 %.
Musisz poczekać aż akwarium się ustabilizuje. Radziłabym Ci zaszczepić jak najszybciej bakterie nitryfikacyjne.
Jaki masz filtr w akwarium, grubość żwirku i obsadę, no i ile litrów ma samo akwarium ?

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#3

Akwarium mam 26 litrow filtr AQUA MINI troche zwirku , 2 roslinki w malych doniczkach , grzalke z termostatem i kupilam taki gliniany tunel dla ryb. Wode zmieniam co tydzien okolo 10 litrow , a i tak zaraz robi sie mleko.POMOCY! I pozdrawiam.
#4

Żwirku nie powinno być trochę tylko tak ze 3 cm na wysokość przynajmniej. Uzupełnij żwir, kup najlepiej kwarcowy bo nie wpływa na parametry wody i nie ma ostrych brzegów.
Roślinki mają być posadzone w żwirku a nie w doniczkach.
Nic nie napisałaś o rybkach....
Proponuję ci zakupić; http://www.zoo-sklep.pl/index.php?p293,t...z-optyczny

nie łącz tego czasem z bakteriami nitryfikacyjnymi bo nie ma to sensu

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#5

Zwirku mam nie wiele , roslinki posadzone w zwirku . Rybki mam takie: 2 duze gurami , 2 duze mieczyki , 2 gubiki , 2 neonki , 2 wegorki , trzciniak, glonojad.
#6

pleciesz trzy po trzy
najpierw piszesz "2 roslinki w malych doniczkach" potem "roslinki posadzone w zwirku" weź się zdecyduj

cała obsada do wymiany

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#7

w doniczkach mam zwirek i wsadzona w to roslinka
#8

Może to być tez wina kamieni jeśli nie zostały dobrze wyczyszczone przed włożeniem do akwarium...

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."
#9

cześć wszystkim!
3 tygodnie zaczęłam przygode z akwarium. w ciagu tego czasu moja woda jest cały czas mętna a na roslinkach pojawia się jakiś delikatny meszek. proszę o pomoc
#10

a czy akwarium odstało wcześniej ??Masz rybki w nim?? jaki masz filtr?? grzałkę??jakie podłoże??

"...mylić się jest rzeczą ludzką...."


Skocz do: