• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Witam
Proszę o identyfikację poniższego pyszczaka Smile


Załączone pliki Miniatury
       

kris może to Pyszczak Johana Eccles

Ciężko stwierdzić...mogę Ci powiedzieć, że jest to samica rodziny mbuna z Malawi...układ płetw i czaszki sugeruje pseudotropheus lub metriaclima/maylandia...strzelałbym metriaclima long pelvic mdoka lub maylandia greshakei...ale pewności nie mam.
(08.01.2011, 17:41)_kris_ napisał(a):  Witam
Jestem nowym użytkownikiem na forum, zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozszyfrowaniu nazw moich nabytych pyszczaków, będę wdzięczny za pomoc, na pewno pomoże mi to stworzyć dla nich odpowiednie środowisko w akwarium.
Akwarium jakie posiadam to 160l, domyślam się, że w tak małym akwarium jest za dużo gatunków , mam nadzieje, że pomożecie mi wybrać odpowiednią obsadę.

Ostrzeżenie:

dublowanie wątków - 10%
zły dział - 10%

100% = ban
Kejdi

Rybka numer pięć - nie jest to żaden bastard a jakaś piękna "w przyszłości" utaka. Z racji braku kolorów i skali rozmiaru ciężko powiedzieć co to jest. Może to być jakaś aulonocara ale równie dobrze młody venustus...Smile

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)

(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Ciężko stwierdzić...mogę Ci powiedzieć, że jest to samica rodziny mbuna z Malawi...układ płetw i czaszki sugeruje pseudotropheus lub metriaclima/maylandia...strzelałbym metriaclima long pelvic mdoka lub maylandia greshakei...ale pewności nie mam.
Ryba ma ponad rok, gdy się denerwuje dostaje 5-6 pasów od dołu do góry "tułowia" na całej długości, pasy te są ciemniejsze od reszty ciała, ryba spokojna

(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Rybka numer pięć - nie jest to żaden bastard a jakaś piękna "w przyszłości" utaka. Z racji braku kolorów i skali rozmiaru ciężko powiedzieć co to jest. Może to być jakaś aulonocara ale równie dobrze młody venustus...Smile
Dla ryby nr 5 dodałem jeszcze 2zdjęcia, ryba ma na pewno więcej niż rok, dla porównania skali wielkości wrzuciłem zdjęcie całego akwa. Ryba jest "wyższa" w stosunku do reszty mieszkańców, może mieć coś ok 10cm dł. kolor całego "tułowia" to bardzo ciemny złoty a gdy się denerwuje dostaje pasy od góry do dołu ok 5-6 na całej długości, jednak tułów całkiem inny niż rybka powyżej opisana.
[attachment=13884]
(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Ciężko stwierdzić...mogę Ci powiedzieć, że jest to samica rodziny mbuna z Malawi...układ płetw i czaszki sugeruje pseudotropheus lub metriaclima/maylandia...strzelałbym metriaclima long pelvic mdoka lub maylandia greshakei...ale pewności nie mam.
mikem Wydaje mi się że jest to bardzo podobna ryba do tej na pierwszym zdjęciu --> http://www.gwannon.com/species/Pseudotropheus-greshakei


Załączone pliki Miniatury
           

(10.01.2011, 12:38)_kris_ napisał(a):  
(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Ciężko stwierdzić...mogę Ci powiedzieć, że jest to samica rodziny mbuna z Malawi...układ płetw i czaszki sugeruje pseudotropheus lub metriaclima/maylandia...strzelałbym metriaclima long pelvic mdoka lub maylandia greshakei...ale pewności nie mam.
Ryba ma ponad rok, gdy się denerwuje dostaje 5-6 pasów od dołu do góry "tułowia" na całej długości, pasy te są ciemniejsze od reszty ciała, ryba spokojna

(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Rybka numer pięć - nie jest to żaden bastard a jakaś piękna "w przyszłości" utaka. Z racji braku kolorów i skali rozmiaru ciężko powiedzieć co to jest. Może to być jakaś aulonocara ale równie dobrze młody venustus...Smile
Dla ryby nr 5 dodałem jeszcze 2zdjęcia, ryba ma na pewno więcej niż rok, dla porównania skali wielkości wrzuciłem zdjęcie całego akwa. Ryba jest "wyższa" w stosunku do reszty mieszkańców, może mieć coś ok 10cm dł. kolor całego "tułowia" to bardzo ciemny złoty a gdy się denerwuje dostaje pasy od góry do dołu ok 5-6 na całej długości, jednak tułów całkiem inny niż rybka powyżej opisana.
(10.01.2011, 10:02)mikem napisał(a):  Ciężko stwierdzić...mogę Ci powiedzieć, że jest to samica rodziny mbuna z Malawi...układ płetw i czaszki sugeruje pseudotropheus lub metriaclima/maylandia...strzelałbym metriaclima long pelvic mdoka lub maylandia greshakei...ale pewności nie mam.
mikem Wydaje mi się że jest to bardzo podobna ryba do tej na pierwszym zdjęciu --> http://www.gwannon.com/species/Pseudotropheus-greshakei

Po tych zdjęciach mogę stwierdzić, że mbuna - greshkei i nieokreślona utaka - Nimbochromis venustus (samica).
Pozdrawiam.
To na pewno samica Nimbochromis Venustus i greshakei.
Pozdrawiam.

Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)

    Dostałam w prezencie to akwarium 3 małe glonojady, a nie mogę zidentyfikowac jaka to jest odmiana. Mam tylko 25l wiec mam nadzieje ze nie rosną do 13 cm . Proszę pilnie o pomoc.
P. S. Mam podejrzenia, że jest to glonojad syjamski

Tak, są to glonojady syjamskie. Niestety absolutnie nie nadają się do tak małego akwarium.

(10.01.2011, 19:53)Kaef napisał(a):  Tak, są to glonojady syjamskie. Niestety absolutnie nie nadają się do tak małego akwarium.

To pytanie co mogłabym najlepiej teraz z nimi zrobic?

Oddać do sklepu zoologicznego. W którymś na pewno przyjmą.

Co to jest ?


http://img337.imageshack.us/i/dscn0071e.jpg/


Skocz do: