Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat

Pełna wersja: <<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wczoraj w zoologicznym zobaczyłem rybę, opatrzoną opisem "lew", niestety sprzedawca nic mi na jej temat nie potrafił powiedzieć. Jest identyczna jak ta: http://www.allegro.pl/item306528248_diab..._nemo.html
jednak na tej aukcji też niewiele o niej jest. Przeszukałem google i dalej nie wiem nic na temat warunków, pokarmu jaki potrzebuje itp... Prosze o pomoc
temperatura od 25-28°C pokarm:krewetki i małe ryby woda twarda Big Grin tyle tylko z aukcji wyczytałem Tongue
Nie wiem czemu ale ta ryba cholernie mi przypomina rybę o nazwie "Vespicula Depressifrons". Miałem kiedyś te rybki ale małe - kilka cm - więc nie wiem jak wygląda forma dorosła, a w internecie niewiele o niej znalazłem. Pokażę zdjęcie maluchów i sam porównaj - może się mylę...

[attachment=403]

Również należy do rodziny skorpen i ja również kupowałem ją w Jeleniej Górze (nie w tym sklepie jednak co na aukcji) jako "Skrzydlica słodkowodna"".
Ten sprzedający nie podał poprawnej nazwy tej ryby. Wystarczy wpisać nazwę skorpena a dowiemy się, z jakiego gatunku pochodzi ta ryba. Pisze on ze jest to ryba słodkowodna, wiec możemy się domyślać ze jest to gatunek wyhodowany na potrzeby akwarystyki słodkowodnej. W naszych sklepach praktycznie nie spotkałem się z rybami złudnie przypominającymi morskie żyjące w akwariach słodkowodnych. W krajach europy zachodniej już sporo spotyka się takich gatunków. Na dzień dzisiejszy można założyć zbiornik słodkowodny złudnie przypominający morski. Obstawiałbym, że ta ryba wyhodowana była w tym celu, oczywiście, co do niej mogę się mylić.
Tylko z rybami pozornie słodkowodnymi jak piszesz jest mały problem. Trzeba im zasalać wodę, a rzadko który sprzedawca wie jak. Czyli to już nie jest zbiornik słodkowodny Wink
eee jak trzeba zasalać to raczej odpada Sad już sie na nią trochę nastawiałem. Jokeru: ta mała ryba rzeczywiście bardzo podobna, zwłaszcza jeśli chodzi o płetwy i teksture, ale kształt głowy mi troche nie pasuje. No i ta w sklepie ma ogromne granatowe ślepia.
never0 napisał(a):eee jak trzeba zasalać to raczej odpada Sad już sie na nią trochę nastawiałem. Jokeru: ta mała ryba rzeczywiście bardzo podobna, zwłaszcza jeśli chodzi o płetwy i teksture, ale kształt głowy mi troche nie pasuje. No i ta w sklepie ma ogromne granatowe ślepia.

Jokeru nie chodziło o to, że wodę trzeba zasalać właśnie tej rybie. Na pewno ryba, która zaprezentowałeś potrzebuje dużego zbiornika. Zastanów się dwa razy zanim wydasz kasę.
Często nie można wierzyć w to co pisze sprzedawca,któremu zależy tylko na tym żeby sprzedać 'towar'...skorpena (Scorpaena scrofa) jest stworzeniem żyjącym w Atlantyku i Morzu Śródziemnym. Poczytaj tutaj http://fishbase.org/Summary/speciesSumma...ame=scrofa jest tam kilka informacji na temat tej ryby, która żywi się rybami i skorupiakami.
rzeczywiście - ryba identyczna jak Scorpaena scrofa na zdjeciu w fishbase.org, tylko kolor inny ale to już nie ma znaczenia. Jak w takim razie powinno wyglądać akwarium dla takiej ryby? Raczej skały niż korzenie? Czy temperatura będzie grała rolę, skoro ryba występuje od Danii po RPA?
W naturze ryba ta żyje na piaszczystym dnie, w którym się zakopuje i czeka na przepływającą w pobliżu ofiarę. Skorpeny występują często na rafach. Nigdy nie słyszałem bo się tym żeby wyhodowano jakąś odmianę akwariową. W naturze rosną one do pokaźnych rozmiarów więc nie wiem czy to dobry pomysł żeby kupować stworzenie,o którego się raczej nie hoduje w akwariach...może poszukaj ston o oceanariach, to jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy.