Postów: 834
4
Dołączył: 27.12.2007
(01.11.2010, 16:24)Maverick0069 napisał(a): A ja Wam powiem tak bo nie jednokrotnie ktoś aż kosmetycznie wypowiadał się na temat dbałości o zwierzęta, twierdząc że ta ryba nie może pływać z tą, ta roślina z tą, mają być takie parametry wody a nie inne etc. przykładów jest cała masa w świecie rybek i akwariów nie zmienia to sytuacji ryb które pływają sobie w zbiornikach o pojemności 100l w liczbie 100 bądź np. 150 sztuk. Połowa zdechnie, połowa się sprzeda ale akwaryści tego nie widzą tylko dość zabawnie sugerują początkującym pasjonatom żeby nie trzymali ryb w zbyt małych zbiornikach bo jest im nie wygodnie sądzę że lepiej im jest niż w zoologicznych akwariach, mało tego dodam że kurki które spożywacie co niedziele na obiad nie mają all inclusive w swoich kurnikach i nikt się tym nie przejmuje... chyba że ja się mylę twierdząc że kura to też zwierzę...
Bardzo dużo napisałeś,czytałem to trzy razy i nie rozumiem o co Ci chodzi. Napisz to bardziej przejrzyście abym mógł zrozumieć Twój cenny przekaz.
Postów: 1,310
43
Dołączył: 23.11.2009
(01.11.2010, 16:24)Maverick0069 napisał(a): A ja Wam powiem tak bo nie jednokrotnie ktoś aż kosmetycznie wypowiadał się na temat dbałości o zwierzęta, twierdząc że ta ryba nie może pływać z tą, ta roślina z tą, mają być takie parametry wody a nie inne etc. przykładów jest cała masa w świecie rybek i akwariów nie zmienia to sytuacji ryb które pływają sobie w zbiornikach o pojemności 100l w liczbie 100 bądź np. 150 sztuk. Połowa zdechnie, połowa się sprzeda ale akwaryści tego nie widzą tylko dość zabawnie sugerują początkującym pasjonatom żeby nie trzymali ryb w zbyt małych zbiornikach bo jest im nie wygodnie sądzę że lepiej im jest niż w zoologicznych akwariach
Bo ryby są młode na sprzedaż... u nas zostają na resztę życia [nie zawsze] . Agresja nie będzie taka malutka u dorosłych jak u tych sugerowanych przez Ciebie na sprzedaż.
P.S. - o te Twoje nieszczęsne kurki też są wojny...
SPRZEDAM - KLIK !
-270l -
Malawi GG 3341234
-122,5l -
Malawi
-112l - -
Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water
Postów: 455
10
Dołączył: 16.01.2010
Nie wiem jak jest w Polsce (przynajmniej w miejscowości którą opisujesz (100l i 150 ryb) ). Wiem, że tu - ryby są cenione (od 6 - 120 funtów sztuka) i trzymane w biotopowych warunkach i odpowiedniej liczbie (czasem jest lekkie przerybienie w mbunie). Także w sklepach w Gdyni czy Gdańsku - jakoś to wyglądało z tego co pamiętam.
Pozdrawiam.
Ps.
Kurki kupuję tylko "free range".
Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
Postów: 15
5
Dołączył: 08.07.2010
fajne szkiełko
pardzo mi się podoba pozazdrościć
*25l-towarzyskie
*112l-malawi
Postów: 937
22
Dołączył: 28.12.2010
Akwarium całkiem fajne, aczkolwiek jestem zwolennikiem roślinnych.
Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu akwarium lub szukasz kogoś kto może Ci założyć lub zrestartować akwarium. Pisz!
Postów: 455
10
Dołączył: 16.01.2010
(07.01.2011, 15:32)pimpek98 napisał(a): fajne szkiełko
pardzo mi się podoba pozazdrościć
(07.01.2011, 16:08)Malutki napisał(a): Akwarium całkiem fajne, aczkolwiek jestem zwolennikiem roślinnych.
Dzięki panowie...w nowym roku zaszły w nim już pierwsze zmiany.
Nie pływa tam już Livingstonii ani Venustus. Według mnie przerosły zbiornik. To znaczy pływając, rozpędzały się i musiały "hamować" - widać 240cm to za mało. Poczekam aż skończy się zima i postaram się pozbyć całej mbuny zastępując je Protomelas steveni ( Taiwan Reef) lub podobne stadko...
Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)
Postów: 15
5
Dołączył: 08.07.2010
jak ci się uda to koniecznie wstaw zdjęcia
*25l-towarzyskie
*112l-malawi
Postów: 15
5
Dołączył: 08.07.2010
już dawno nie było żadnych fotek może byś ciś wrzucił mikem?
*25l-towarzyskie
*112l-malawi
Postów: 369
23
Dołączył: 10.11.2009
Może jakaś aktualizacja?
[11l-Zbiera kurz na półce]
[25l-Czeka na nową aranżacje]
[112-ogólne]
Postów: 327
1
Dołączył: 23.11.2008
(01.11.2010, 20:17)mikem napisał(a): Nie wiem jak jest w Polsce (przynajmniej w miejscowości którą opisujesz (100l i 150 ryb) ). Wiem, że tu - ryby są cenione (od 6 - 120 funtów sztuka) i trzymane w biotopowych warunkach i odpowiedniej liczbie (czasem jest lekkie przerybienie w mbunie). Także w sklepach w Gdyni czy Gdańsku - jakoś to wyglądało z tego co pamiętam.
Pozdrawiam.
Ps.
Kurki kupuję tylko "free range".
Które pyszczaki kosztują tyle funtów ?