• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Możliwe, że jestem w błędzie. Może i jakiś blog jest mniej wiarygodny ale wrzucając w google "Ancistrus dolichopterus" jako propozycje grafiki otrzymujesz 4 zdjęcia z różnymi rybami... To mnie zmyliło i utrwaliło w niewiedzy.
To "praktycznie" odnosiło się do wielkości plamek (co napisałem w następnym zdaniu), które u każdego mojego młodego osobnika nieznacznie się różniły. Jeden miał większe, drugi mniejsze a trzeci mniej. Natomiast prawdą jest to, że nie przyglądałem się ich przyssawkom. Młode osobniki wyglądały jak te wklejone przez stalewiaka a ich rodzice jak ryba w linku podanym prze zemnie.
Jeżeli wprowadziłem w błąd to przepraszam.

"Alejami wycackany szedł se jakiś gość,
Facjata niby owszem, może być.
I nagle potknął się o kamień rycząc "Och, psiakość!
Jak oni mogą w tej Warszawie żyć!...""

http://fotoo.pl//out.php/i53558_rybakk.bmp

Czy to jest jakis zbrojnik?

(09.01.2012, 17:21)Notos napisał(a):  http://fotoo.pl//out.php/i53558_rybakk.bmp

Czy to jest jakis zbrojnik?

Trochę mało uczciwe podejście do konkursu na inny forum akwarystycznym.

Taaa... Notos, brawo Wink

240 litrów

Nie bacząc jednak na konkurs - wygląda mi to na maccusa

Witam, niedawno mój dziadek był na rybach i przy brzegu złowił jakąś dziwną,dlatego też przyniósł ją do domu.i mam pytanie czy mogę ją wpuscić do akwarium.Na razie trzymam ją w 10l akwarium ale zamierzam ją wpuścić do 112.Dziękuje za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
   

Ta ryba jest bardzo podobna do Pielęgniczki Ramizera ( chyba że się mylę-akwarysta ze mnie cienki,ale mam przed sobą mały atlas rybek akwariowych i ta ryba jest b.podobna do pielęgniczki ramizera). Myślę ze możesz ja wpuścić do akwarium 112 l, ale kontrolują ją i jej zachowania wobec innych ryb( jeśli jakieś tam masz;P),jakby coś to wyłów ją i zapytaj doświadczonego akwarysty co dalej Big Grin.


A może dziadek złowił złota rybkę ,która spełnia życzenia:p heh. Pogratuluj dziadkowi bo o taka sztukę to ciężko w naszych zbiornikach wodnych w Polsce.Wink

Krewetkarium- w czasie zakładania...:P

Na 100% mogę jedynie powiedzieć że to pielęgnica. Dokładniej muszą sie wypowiedzieć specjaliści . Tak z ciekawości gdzie została wyłowiona?

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki

Dzięki za odp.Dziadek złowił ją w bytomiu w łagiewnikach na "Żabich dołach".

[quote='olszak' pid='272671' dateline='1326304780']
Ta ryba jest bardzo podobna do Pielęgniczki Ramizera ( chyba że się mylę-akwarysta ze mnie cienki,ale mam przed sobą mały atlas rybek akwariowych i ta ryba jest b.podobna do pielęgniczki ramizera).


to na pewno nie ramirezka jest za duża i zupełnie inne płetwy. Zresztą mam w domu ramirezki i to na pewno nie jest to

Pozdrawiam Katarzyna
396l-Azja
240l -pielęgnice
12l- krewetki


Skocz do: