Sonda: Ocena mojego akwarium
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Uwaga: To jest publiczna sonda, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowałeś.   Wyniki sondy

  • 4 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112l] Towarzyskie, pawciotr :) drugi baniak
#11

Na razie za bardzo nie ma czego nawozić ;P

A skoro jesteś otwarty na propozycję, to proponuję trochę zielska dosadzić, zwłaszcza na 3. plan Wink
#12

(08.11.2011, 17:30)Tyberiusz napisał(a):  Na razie za bardzo nie ma czego nawozić ;P

A skoro jesteś otwarty na propozycję, to proponuję trochę zielska dosadzić, zwłaszcza na 3. plan Wink

Nurzaniec czy ta "kabomba" ?

Ja bym zasadził 70% nurzańca i prawą stronę kabomby ;D




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

#13

To już zależy od Ciebie, co posadzisz Wink
#14

Mam nadzieję ze 45l z poprzedniego baniaczka przelałeś do nowego Smile Wydaje mi się, że ten filtr przy większej obsadzie nie będzie wyrabial. No i te oświetlenie, wypadałoby dołożyć z 20W. Ogólnie nie ma jeszcze o czym pisać bo to początek, ale plus za ilość roślin na start Smile
PS. ja osobiście dorzuciłbym jakieś drewno

60l brzankarium KLIK
112l ogólne Klik Przeszłość.
www.akwarystyka-miedziowa.pl
#15

Drewno, drewno... Niech wam będzie ;p
To kupię je po 18 listopada bo trochę kosztuje Big Grin Aha, ten korzeń ma być taki gruby czy taki do krewetkarium w stylu Japońskim?
Oświetlenia raczej nie będe dokładał, chyba że znajdę takiej samej długości świetlówkę o wiekszej mocy. Wszystkie rośliny z 45 litrów

PS. A da to coś jak dam z folii aluminiowej odbłyśnik ?




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

#16

59 cm T8 są max 20W, najdłuższą, jaką można upchnąć do pokrywy 80 cm to T5 75 cm, ale wymaga rzeźbienia, znaczy się ingerencji.

Odbłyśnik z folii aluminiowej da sporo, sam ostatnio sobie swoją okleiłem i jest różnica Wink
#17

http://allegro.pl/a-c-hagen-t8-sun-glo-2...37667.html <-- Takie coś może być?
albo to:
http://allegro.pl/swietlowka-t8-20w-aqua...08808.html

+ odbłyśnik
To by już było te +0,03W więcej ;D


A korzonek może być Graba? bo na allegro są tanie ;]


Edit. A przez folię aluminiową się pokrywa nie będzie strasznie grzać?




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

#18

(09.11.2011, 16:53)pawciotr napisał(a):  http://allegro.pl/a-c-hagen-t8-sun-glo-2...37667.html <-- Takie coś może być?
albo to:
http://allegro.pl/swietlowka-t8-20w-aqua...08808.html

+ odbłyśnik
To by już było te +0,03W więcej ;D

Edit. A przez folię aluminiową się pokrywa nie będzie strasznie grzać?


No np. takie, tylko widzisz, więcej światła pomimo większej mocy nie będzie, bo to jest tak, jak z lampami xenonowymi w samochodzie, im wyższa temp. barwowa, tym mniej światła emituje

U mnie np. Power Glo 20W daje wyraźnie mniej światła, niż standardowy Philips 18W 865.

Co do grzania, jest troszkę cieplej ale to nieduża różnica.
#19

Mam już zrobiony odbłyśnik z folii aluminiowej ale różnicy jak na razie nie widzę
To jaka barwa światła jest wg. Ciebie najmocniejsza?
Moja lista zakupów do grudnia wygląda tak:
1. Nawóz Makro i Mikro
2. Kulki gliniano torfowe
3. Korzonek jakiś
4 spora ilość roślin
5. 6-11szt x neon innesa ( u mnie jest poniżej 10szt. za 2,40zł a powyżej 1,90zł )
6. 1+2 Prętnik Karłowaty
7. 3 lub 4 x kirysek pstry
To na tyle ;p myślę, że się zmieszczę w 100zł ( przynajmniej warto marzyć )

Jeszcze muszę załatwić Helene 2 szt. ale nie widziałem jej w Jastrzębiu

Zdjęcia będą na początku grudnia

Trwa walka z glonami i ślimakami Sad Będzie musiała dojść jeszcze przynajmniej jedna ampularia i/lub kilka Otosków




Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

#20

Z nadających się do akwarystyki to 6500K dają najwięcej świata.


Skocz do: