Sonda: Ocena mojego akwarium
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Uwaga: To jest publiczna sonda, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowałeś.   Wyniki sondy

• 4 Głosów - 2.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[112l] Towarzyskie, pawciotr :) drugi baniak

Witam,
Przychodzi czas, aby przedstawić wam mój drugi zbiornik 112 litrów ( 45litrów już nie istnieje, na wakacje może będzie tam bojek lub krewetki i gupiki). Zbiornik dostałem na urodziny.
Zalane 30.10.2011r.
Dane techniczne:
*112 litrów 80x35x40cm ( profil, czyli będzie te 100 litrów, ale nie ma co narzekać, był za darmo Smile )
*Filtr - Aquael FZN-2
*Ogrzewanie Aquael AQ 150- grzałka z termostatem
*Pokrywa- AkwaLux
*Oświetlenie 2x18W T8 = 0,32W/litr
*Tło - Czarna folia
*Podłoże - żwir rzeczny chyba 1-3mm średnicy wymieszany z piaskiem kwarcowym i piaskiem zwykłym z lasu SmileSmile

Nawożenie - w planach:
*Makro i Mikro
*Kulki gliniano-torfowe

*Dekoracje:
Mam naturalny korzeń z poprzedniego akwarium, sztuczne ozdoby ceramiczne, ale nic nie chcę używał, w tym zbiorniku ozdobą będą rośliny Smile

*Flora:
-Valsineria gigantea
-Kabomba
-Nurzaniec
- Limnobium Gąbczaste
-Kryptokoryna Wendta
-Żabienica Blehera
i kilka innych których nie znam

*Fauna ( częściowo planowana )
1x Ampularia
10-15x Neon Innesa
6x Kirysek Pstry
Harem1+2 lub 1+3x Prętnik Karłowaty

*Plany na przyszłość- Obsadzenie całego 3 planu nurańcem, a prawy róg 3 planu Kabombom, która podobno jest wymagająca a mi bez nawożenia i przy słabym oświetleniu dobrze rośnieSmileSmileSmile.

Postępy będą szły powoli, gdyż nie mam tyle kasy żeby wszystko naraz kupić. Największe zmiany będą po 18 Listopada, bo wtedy mam urodziny Smile.

Jestem otwarty na wszelkie sugestie i porady.

I jeszcze trzy zdjęcia z pierwszych 3 dni Smile :

1 Dzień

Uploaded with ImageShack.us

2 Dzień

3 Dzień - zasadzone rośliny:

Na dzień dzisiejszy trochę Kabomba podrosła i oczywiście woda jest już czysta, nie krystalicznie, ale czysta SmileSmile

Od siebie: Gdy wniosłem ten zbiornik do domu wydawał mi się potwornie wielki w porównaniu z moją 45l. SmileSmileSmile

Aha, i wyprzedzając pytania na drugim zdjęciu po prawej stronie, nie czyściłem tym płynem akwarium, tylko stał tam sam nie wiem dlaczego Wink

Pozdrawiam, Paweł SmileSmileSmile

Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)

http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462

za wiele to nie widać..... Smile

O Boże ale mgła. Masz taką mętną wodę w kranie czy to źle wypłukane podłoże?
Skoro rośnie ci bez nawozów i dobrego światła znaczy że to nie cabomba tylko limnophila która jest bardzo podobna a jest dużo mniej wymagająca.
Radził bym w przyszłości pomyśleć o dodatkowym oświetleniu. Wink
A i może zdecyduj się na jakaś inna ławice bo neonki to takie oklepane i ogólnie nie polecam ich z racji tego że w moim akwarium w ogólnie nie pływają razem.

Pozdrawiam i czekam na kolejne fotki.

[11l-Zbiera kurz na półce]
[25l-Czeka na nową aranżacje]
[112-ogólne]

Lipa96- z kranu taka mętna woda raczej była... Teraz jest czysta
Yh... nie chcę zmieniać co chwilę ryb, zostaną neonki, bo po pierwsze mam je w 45 litrach a po drugie u mnie pływają raz w ławicy a raz nie ;p nie wiem od czego to zależy. Zdjęcia dodam po 20 listopada jak trochę dosadzę roślin. Smile]

Edit. Zastanawiam się nad wymianą jednej gąbki z filtra na inny materiał... np. biobale, ceramikę coś polecacie?

Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju

Cabomba będzie rosła, ale spód będzie jej gnił. Przerabiałem temat na takim samym zbiorniku i oświetleniu. W końcu ją wywaliłem i wsadziłem limnophilę bezszypułkową, ale teraz przy CO2 i lepszym świetle być może wsadzę i cabombę.

Aha, ważna rzecz dot. cabomby. Nie sadź jej w rogu, bo masz rogi niedoświetlone przy standardowej pokrywie i świetlówkach T8 59 cm. Ona wymaga dużo światła Wink

Co do wody, fakt, jak na 3 dzień to rzeczywiście mętna Wink

Ale generalnie całość mi się podoba i lubię oglądać i porównywać ze swoim zbiorniki o takiej samej pojemności jak moja Wink

Czekam na kolejne zdjęcia Wink

(07.11.2011, 20:17)Tyberiusz napisał(a):  Cabomba będzie rosła, ale spód będzie jej gnił.

Albo będzie "goniła do światła" tzn. odległości pomiędzy kolejnymi "liśćmi" będzie rzędu 6-7cm i suma sumarum będzie w akwarium sama łodyga z 2-3 liściostanami (nie znajduje lepszego słowa- kto fachowo nazwie takie liście przy łodydze jakie ma cabomba?) a zagęszczenie liści będzie przy powierzchni, co będzie kiepskie, bo i tak nie będzie za bardzo ich widać, a po drugie ograniczy jeszcze bardziej dostęp światła.

U mnie tak się działo przy 112l (40wys.) i 2x18W

pawciotr napisał(a):u mnie pływają raz w ławicy a raz nie ;p nie wiem od czego to zależy

Od tego czy je coś dużego goni Big Grin

Shadow - jedyne co je może gonić to Ampularia albo samiec gupika Wink

Macie te zdjęcia z teraz, bo chyba mi nie wierzyliście, że mam czystą wodę Big Grin

Tak jak mówiłem na razie nic ciekawego, ale myślę, że w przyszłości będę miał się czym pochwalićBig Grin

Edit. Moglibyście mi powiedzieć co to za rośliny w drugim planie? Bo chcę dopisać a za bardzo nie wiem co ;D

Szkoda że jest profilowe, przez to zniekształca obraz w akwarium. Też mam profil w 25l i mnie to denerwuje.

[11l-Zbiera kurz na półce]
[25l-Czeka na nową aranżacje]
[112-ogólne]

No proszę, akwarium świeże ale już zaczyna ładnie wyglądać! Gratuluję "awansu" Smile
ps. jednak jakiś korzonek bym dołożył ;]

(07.11.2011, 22:02)DuH napisał(a):  No proszę, akwarium świeże ale już zaczyna ładnie wyglądać! Gratuluję "awansu" Smile
ps. jednak jakiś korzonek bym dołożył ;]

Żadnego korzonka !!! Big Grin Ozdobą będą rośliny Smile

Jakieś uwagi do czegoś?
Macie inne propozycje obsad?
Coś zmienić? (oprócz dodawania korzonków? Big Grin )
Obsada na 100% z neonami
Czy nawożenie dobrze wybrałem?
Proszę pisać, bo chcę żeby do wiosny było " gotowe" Wink
]

Edit. Może się skuszę w przyszłości na jakiegoś korzonka, bo zastanawiam się nad tymi Japońskimi, ale czy to nie będzie szpetnie wyglądało?

Skocz do: