• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mój mały świat, czyli 126 L
#1

Hej,

Jest to moje pierwsze akwarium, więc prosze nie krzyczeć tylko ładnie wyłożyć co jest źle.
Akwarium zalane 12.08.2011.

Co do roślinek niestety nie jestem pewny, kupiłem zestaw 30 roślin i wsadziłem ( nie wszystkie )... Błedy nowicjusza.. .
Podłoże JBL Manado (5-8cm)
Grzałka nie jestem wstanie teraz sprawdzić, ale spełnia swoją rolę.
Filtr Kubełkowy HW-302
Ozdoby to 4 korzenie i kamień "Samurai Rock"

Obsada:

20 Neonek Innesa
7 Kirysków Spiżowych
2 Pielięgniczki Ramireza

oraz ślimak, który jakimś cudem się tam znalazł.

Obsade wpuściłem po 6 dniach.

Pływają i cieszą się życiem ;]

Parametry wody:

NO2 - 0
NO3 - 0
GH - ~14 d
KH - 6 d
PH - 7
CL2 - 0

Testy jakich używam to: JBL EasyTest 6in1

Przydało by się tło, ale zewnętrzne, bo chyba na wewnętrzne jest zdecydowanie za późno.. .


Fotki:

http://imageshack.us/photo/my-images/845...19001.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834...19002.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/847...19003.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/571...19006.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/833...19007.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/683...19008.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/153...19009.jpg/
#2

Podstawowy błąd osób zakładających swoje pierwsze akwarium jest zbyt szybkie zarybianie zbiorników...
Zbiornik powinien zostać zalany pozakładany osprzęt i posadzone roślinki odczekać ok 2 tyg. i dopiero zarybić. Akwarium jest jeszcze bardzo świeże...

Pozdrawiam
Krzysiek

Mój nowy zbiorniczek http://www.akwaswiat.net/-42litry-krzymag-t-39965.html
#3

Obsada mi się podoba, można dodać jeszcze z 8 otosków. Z zarybianiem to już słyszałem różne wersje, niektórzy zalecają wcześniejsze wpuszczenie rybek aby wytwarzały się naturalne nawozy. Proponuję raczej ostrożnie działać z oświetlaniem.
Brakuje mi fotki całego zbiornika.
#4

Już wgrywam.

http://i56.tinypic.com/vy31bb.jpg
#5

Jest problem.

Woda w nocy strasznie zmętniała. Rybki pływają przy powierzchni... .
Jakiś pomysł co z tym zrobić ?

@edit

Podmieniłem 40% wody, woda jest lepsza niż była, ale wciąż jest zmętniona.

Filtr HW-302

Rybki zachowują się już wmiare normlanie.


@Edit2

Neonki pływaja przy powierzchni jakby lapiac powietrze... . Napowietrzacz cały czas działa.. .
#6

I to są skutki szybkiego zarybiania.Kup bakterie sera nitrivec,oszczędne karmienie.

"Tylko prawdziwa przyjaźń to potęga..."
Małe Malawi-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200-malawi-t-28348.html
Prawie Azja-nieistniejące
http://www.akwaswiat.net/-200l-azja-the-...867-9.html
#7

musisz dotlenić wodę odnośnie ryb.Roślinka z 1 planu - nie będę szukała fachowego nazewnictwa, ale to porażka, ma duży przyrost, przy średnim oświetleniu, a jeszcze lepszy przyrost korzeniowy, że się nie pozbierasz, chyba że będziesz ją przycinał na krótko. Pozostała obsada za małe światełko.
#8

Woda dalej mętna... zero poprawy.
Podmieniać 50%?
#9

Nie rób podmianek na razie niech filtr i zbiornik się ustabilizuje. Trochę za wcześnie wpuściłeś ryby i dlatego to wszystko. Czekaj, karm oszczędnie a będzie dobrze.
#10

Do tego doszedł strasznie nieprzyjemny zapach. Mam nadzieje ze za kilka dni sięto ustabilzuje. Rybki pływaja w najlepsze ;]


Skocz do: