Mój mały świat, czyli 126 L -
pablos92 - 19.08.2011
Hej,
Jest to moje pierwsze akwarium, więc prosze nie krzyczeć tylko ładnie wyłożyć co jest źle.
Akwarium zalane 12.08.2011.
Co do roślinek niestety nie jestem pewny, kupiłem zestaw 30 roślin i wsadziłem ( nie wszystkie )... Błedy nowicjusza.. .
Podłoże JBL Manado (5-8cm)
Grzałka nie jestem wstanie teraz sprawdzić, ale spełnia swoją rolę.
Filtr Kubełkowy HW-302
Ozdoby to 4 korzenie i kamień "Samurai Rock"
Obsada:
20 Neonek Innesa
7 Kirysków Spiżowych
2 Pielięgniczki Ramireza
oraz ślimak, który jakimś cudem się tam znalazł.
Obsade wpuściłem po 6 dniach.
Pływają i cieszą się życiem ;]
Parametry wody:
NO2 - 0
NO3 - 0
GH - ~14 d
KH - 6 d
PH - 7
CL2 - 0
Testy jakich używam to: JBL EasyTest 6in1
Przydało by się tło, ale zewnętrzne, bo chyba na wewnętrzne jest zdecydowanie za późno.. .
Fotki:
http://imageshack.us/photo/my-images/845/img20110819001.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/834/img20110819002.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/847/img20110819003.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/571/img20110819006.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/833/img20110819007.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/683/img20110819008.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/153/img20110819009.jpg/
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
krzmag - 19.08.2011
Podstawowy błąd osób zakładających swoje pierwsze akwarium jest zbyt szybkie zarybianie zbiorników...
Zbiornik powinien zostać zalany pozakładany osprzęt i posadzone roślinki odczekać ok 2 tyg. i dopiero zarybić. Akwarium jest jeszcze bardzo świeże...
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
Sebancisz - 19.08.2011
Obsada mi się podoba, można dodać jeszcze z 8 otosków. Z zarybianiem to już słyszałem różne wersje, niektórzy zalecają wcześniejsze wpuszczenie rybek aby wytwarzały się naturalne nawozy. Proponuję raczej ostrożnie działać z oświetlaniem.
Brakuje mi fotki całego zbiornika.
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
pablos92 - 19.08.2011
Już wgrywam.
http://i56.tinypic.com/vy31bb.jpg
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
pablos92 - 21.08.2011
Jest problem.
Woda w nocy strasznie zmętniała. Rybki pływają przy powierzchni... .
Jakiś pomysł co z tym zrobić ?
@edit
Podmieniłem 40% wody, woda jest lepsza niż była, ale wciąż jest zmętniona.
Filtr HW-302
Rybki zachowują się już wmiare normlanie.
@Edit2
Neonki pływaja przy powierzchni jakby lapiac powietrze... . Napowietrzacz cały czas działa.. .
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
rafik - 21.08.2011
I to są skutki szybkiego zarybiania.Kup bakterie sera nitrivec,oszczędne karmienie.
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
tryton - 22.08.2011
musisz dotlenić wodę odnośnie ryb.Roślinka z 1 planu - nie będę szukała fachowego nazewnictwa, ale to porażka, ma duży przyrost, przy średnim oświetleniu, a jeszcze lepszy przyrost korzeniowy, że się nie pozbierasz, chyba że będziesz ją przycinał na krótko. Pozostała obsada za małe światełko.
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
pablos92 - 22.08.2011
Woda dalej mętna... zero poprawy.
Podmieniać 50%?
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
krzysio.k1 - 22.08.2011
Nie rób podmianek na razie niech filtr i zbiornik się ustabilizuje. Trochę za wcześnie wpuściłeś ryby i dlatego to wszystko. Czekaj, karm oszczędnie a będzie dobrze.
RE: Mój mały świat, czyli 126 L -
pablos92 - 23.08.2011
Do tego doszedł strasznie nieprzyjemny zapach. Mam nadzieje ze za kilka dni sięto ustabilzuje. Rybki pływaja w najlepsze ;]