Postów: 992
66
Dołączył: 20.03.2010
Witam
Słuchajcie,jak sie nazywa taka 3-5cio centymetrowa rybka kąszaczowata (chyba) ,czerwona (samiec bardziej czerwony) w paski. to jest stadna rybka, i teraz dość popularna, więc jaka to rybka?
Prosze o nie zamykanie tematu aż dostane odpowiedź,dziękuje.
Pozdrawiam!
to akara błękitna, wiem bo się znam, a co do ramirez- haha, i jeszcze czego,
240l :
Andinoacara rivulatus 1+1
Thorichthys meeki 1+1
Heros efasciatus gold (red) 1+1
37,5l :
4+2 Gupik :)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.03.2011, 18:38 {2} przez
Saletra.)
Postów: 11
1
Dołączył: 26.03.2011
Jeszcze na chwile wrócę do akary, mam jeszcze w akwarium 4 pielęgniczki boliwijskie czy nie będzie jakiś zgrzytow miedzy nimi? Wiem że dorosłe akary mogą być 2 razy większe od dorosłych pielęgniczek boliwijskich
Postów: 28
5
Dołączył: 20.01.2011
Postów: 11
1
Dołączył: 26.03.2011
Postów: 28
5
Dołączył: 20.01.2011
Stanowczo za mały dla akar, chyba że tylko para i nic więcej, pielęgniczki zostały by zabite podczas tarła błękitnych.
Postów: 11
1
Dołączył: 26.03.2011
No to póki nie dorosną będę musiał poszukać większego domu dla akar. Dzięki za odpowiedź
Postów: 39
7
Dołączył: 17.10.2010
Postów: 1
0
Dołączył: 14.04.2011
Witam.
Tak więc pragnę się z Wami przywitać, gdyż to mój pierwszy post na Waszym forum.
Tak więc moje pytanie brzmi:
Co to za ryby ze zdjęć?
Kupione jako glonojad, tak też wyglądało, a jak wyrosło to okazało się niezłymi zabójcami, dlatego też w odosobnieniu są.
Bardzo proszę o ustalenie tożsamości tego stwora

Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban
Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.04.2011, 21:45 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 519
38
Dołączył: 12.02.2010
Postów: 455
10
Dołączył: 16.01.2010
(30.03.2011, 13:02)zolwikk napisał(a): Witam , otrzymałem taką rybkę pochodzi z biotopu malawi lecz gatunek do końca nie znany , ponieważ osoba która mi ją sprezętowała ma zerowe pojęcie i pamięć .
Również przepraszam za jakość fotek , starałem się mimo sprzętu(czasem użyty flesh) jaki posiadam i płochliwości rybci.
Krótki opis :
-Jedna atrapa jajowa na płetwie odbytowej.
-Żółta
-Wielkość ok. 7cm(+/-10%)
-Podobno samica
-Nie posiada czarnych wybarwień na płetwach.
-Pod kątem widać jaśniejsze pręgi w poprzek .
Mam w swoim zbiorniku Labidochromis Yellow lecz nie są podobne do siebie , samiec czasem ją pogoni , tak więc chce dokupić do tej samotnej towarzysza.
Osobiście stawiam na Pseudotropheus saulosi
Masz rację, jest to samica ps. Saulosi
Post ten wyraża opinie Autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani żadnym innym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Jeśli się z nimi nie zgadzasz - ustaw się w kolejce:)