• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

128l - Obsada + roslinki
#1

Moje akwarium: 80x35x45 (128 l)

Zastanwiam sie and taka obsada:
20-30x neon czerwony
1+1x p. Ramireza
8x kirysek panda
6x otosek

Co do roslinek to ktores z tych tylko nie wiem po ile i co (chce akwarium roslinne, z porzadnym buszem):
Alternanthera cardinalis
Cabomba caroliniana
Echinodorus magdalensis
Echinodorus macrophyllus
Alternanthera cardinalis
Alternanthera reineckii
Alternanthera Rosaefolia
Echinodorus martii - major
Echinodorus Mercedes
Echinodorus horizontalis

Bedzie potrzebne nawozenie CO2 czy obejdzie sie jakos?
Naswietlenie mam raczej dobre, filtr kubelkowy z tetry na 250 l. Podloze jasne.
#2

Obsada jest ok.
Co2 przydałoby sie ale to już zależy od innych czynników jak podłoże,oświetlenie,nawożenie.
Roślinki jak już będziesz kupował to nie kupuj pojedyńczych sadzonek tylko z każdego gatunku minimalnie 6 sadzonek.

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)
#3

(01.03.2011, 21:21)katecheta22 napisał(a):  Obsada jest ok.
Co2 przydałoby sie ale to już zależy od innych czynników jak podłoże,oświetlenie,nawożenie.
Roślinki jak już będziesz kupował to nie kupuj pojedyńczych sadzonek tylko z każdego gatunku minimalnie 6 sadzonek.

Wiem, wiem, chce zrobic gaszcz z Cabomba caroliniana tylko nie wiem ile sztuk. I tez nie mowie, ze wszystkie gatunki tych roslinek co podalem, tylko kilka po kilkanascie sztuk. Z tym, ze mam problem z ulozeniem sobie w glowie jak to bedzie wygladalo, dlatego chce porady Big Grin. Moze nawet jakies zdjecie gotowego zbiornika, zebym mogl sie na czyms wzorowac
#4

Alternanthera co2 nie pogardzi, żabienica też nie będzie narzekać ale bez niego obejdzie się. Jak zauważysz, że nie rośnie jak powinno to spróbuj z izi karbo.
#5

(01.03.2011, 22:40)Yacek napisał(a):  Alternanthera co2 nie pogardzi, żabienica też nie będzie narzekać ale bez niego obejdzie się. Jak zauważysz, że nie rośnie jak powinno to spróbuj z izi karbo.

Rozumiem, ale teraz pozostaje pytanie co i po ile, zeby ladnie sie komponowalo?
#6

Wiec?
#7

Wybierz na ostatni plan(tył zbiornika)
4-5 gatunków wysokich roślin które Ci sie podobają.
Na 2/3 plan czyli ten pomiędzy tyłem a przodem wybierz 2-4 gatunki roślin które dorastają do 15-25 cm.
Na 1 plan wybierz 1-3 trawniczki.
I wtedy doradzimy Ci ile sztuk.

http://sepher.eportal.com.pl/dfa/

Dolnośląskie Forum Akwarystyczne
Polecam :)
#8

Wysokie:
Echinodorus horizontalis Rataj
Cabomba caroliniana
Cabomba furcata
Alternanthera Cardinalis lub Echinodorus macrophyllus
Vallisneria americana

Srednie:
Echinodorus martii
Echinodorus Apart
Echinodorus horizontalis




Niskie:
Echinodorus Magdalensis
Cladophora Aegagropila
Cryptocoryne Parva lub Cryptocoryne Wendtii Green

Nie wiem czy te wszystkie rosliny do siebie pasuja (strefowo i wygladem w sumie). Moze byc? Po ile sztuk i gdzie kupowac? Oplaca sie jeszcze jakies pistie na tafle wody wrzucic?
#9

Czy pasują wyglądem to Ty musisz zadecydować. Co do pistii bym się zastanowił, jak nie będziesz doglądał akwarium gotowa całą powierzchnię zarosnąć uśmiercając inne rośliny
#10

(05.03.2011, 22:49)Yacek napisał(a):  Czy pasują wyglądem to Ty musisz zadecydować. Co do pistii bym się zastanowił, jak nie będziesz doglądał akwarium gotowa całą powierzchnię zarosnąć uśmiercając inne rośliny

Raczej trudno zostawic akwarium na tak dlugo, zeby pistie na tyle sie rozmnozyly (juz mialem keidys). Tak btw. to po ile sztuk tych roslinek?


Skocz do: