• 7 Głosów - 3.86 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy.

Raczej samiecWink

-.-'

(31.08.2010, 19:54)Seoo napisał(a):  Raczej samiecWink

Mi też się tak wydaje, jutro dokupie samiczkę Wink
Dzięki Wink

Proszę o pomoc, która to samiec a która samica


Załączone pliki Miniatury
               

Mam te rybki, jedna (ta z różowy brzuchem) to samica.Co do drugiej to nie jestem pewien nie ma wydłużonego pierwszego promienia płetwy grzbietowej więc samica ale nie ma różowego brzucha.
Myślę ,że dwie samice, a ile mają centymetrów?

(19.10.2010, 21:30)kubaoss napisał(a):  Mam te rybki, jedna (ta z różowy brzuchem) to samica.Co do drugiej to nie jestem pewien nie ma wydłużonego pierwszego promienia płetwy grzbietowej więc samica ale nie ma różowego brzucha.
Myślę ,że dwie samice, a ile mają centymetrów?

ta pierwsza tak myślałem ze to samica a trzy kolejne zdjęcia to jedna i ta sama rybka. ma ona ok 4cm jest większa od tej pierwszej

Wydaję mi się ,że samica.Ale powinna jeszcze podzrosnąć około 2cm.Jeśli ma wydłużony o 1-2cm pierwszy czy drugi promień płetwy grzbietowej to samiecWink
.

(19.10.2010, 21:43)kubaoss napisał(a):  Wydaję mi się ,że samica.Ale powinna jeszcze podzrosnąć około 2cm.Jeśli ma wydłużony o 1-2cm pierwszy czy drugi promień płetwy grzbietowej to samiecWink
.

a mogą być dwie samice jak nie chce się mieć małych ramirezek czy lepiej do tych samiczek dokupić samca

Mogą tylko w czasie tarła samice robią się bardzo kolorowe, a samce są ładniej ubarwione od samic przez cały czas.A długo je masz?

wczoraj je kupiłem

Uuuuuu to za jakieś 3dni będą jeszcze ładniejsze bo narazie są wyblakłe.Wink


Skocz do: