Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Ryby w akwarium (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Temat: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. (/showthread.php?tid=5222)

Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Scofield - 22.06.2008 21:42

Witam, mam pytanie czy ten ramirez to samiec czy samica?

Nazwa tematu została poprawiona, w tym temacie pytamy o płeć ramirezek.
Spróbuj rozpoznać samodzielnie : post nr 32 str 4
Kejdi

RE: Samiec czy Samica? - maniuch - 22.06.2008 21:47

Samiec jest większy, posiada intensywniejsze barwy oraz ma dłuższe wolne promienie w płetwie grzbietowej. Pokładełko ma ostre, zaś u samicy jest ono tępo zakończone.mi się wydaje ,że to samiec(chyba).

RE: Samiec czy Samica? - adam364 - 22.06.2008 21:51

Ciężko stwierdzic.

A tak to ta rybka coś w słabej formie taka nie kolorowa Smile

RE: Samiec czy Samica? - Scofield - 22.06.2008 22:46

Kurczę bo chciałbym dokupić jej towarzysza i niewiem czy samca czy samice :/

RE: Samiec czy Samica? - chwami - 22.06.2008 23:43

Dokup najlepiej samca i samice, a sie dobiorą i wtedy oddasz jedno.
Moim zdaniem samiec...

RE: Samiec czy Samica? - bercia289 - 22.06.2008 23:45

jednak samczyk nie widac czerwonej plamki na brzuchu badz tylko nie widac jej na zdjeciu

RE: Samiec czy Samica? - maja - 23.06.2008 00:33

A ja uważam, że samica a dla pewności mógłbyś zrobić jeszcze ze dwa inne ujęcia i wrzucić na forum, bo na tym zdjęciu ta rybka wygląda jak albinos.

RE: Samiec czy Samica? - Scofield - 23.06.2008 11:26

Tutaj mam nowe ujęcie tego ramireza. Proszę o szybką odpowiedź. Tak apropos: na 2 zdjęciu mam fotkę jakiejś ryby i niewiem jak się nazywa, bo złapała się razem ze skalarami w zoologiku. Sorka za jakośc ale ta ryba była bardzo ruchliwa i trudno ją było uchwycić.

RE: Samiec czy Samica? - Scofield - 23.06.2008 12:19

maniuch już wiem że to jest prystelka tylko niewiem jaka płeć Tongue a ztyum ramirezem to zrobie tak że kupię samicę bo 3 osoby mówią że to samiec.

RE: Samiec czy Samica? - Tyson - 23.06.2008 14:03

To jest samiec samice mają taki różowy brzuszek a samce nie, szybko sie je rozróżnia SmileSmile

RE: Samiec czy Samica? - peter10 - 23.06.2008 14:04

Na 100% samiec

RE: Samiec czy Samica? - Scofield - 23.06.2008 15:02

Ok thx dziś dokupiłem mu samice Big Grin

RE: Samiec czy Samica? - Milosz - 23.06.2008 15:09

Nie wiem ale większość samców na płetwie grzbietowej ma taki czarny początek.

RE: Samiec czy Samica? - minc - 23.06.2008 19:47

A według mnie ta nieznana rybka ze zdjęcia to nie kardynałek, tylko prionobrama filigera. Ale mogę się mylić...

RE: Samiec czy Samica? - Scofield - 24.06.2008 10:43

ok thx juz wiem ze jest to prystelka

RE: Samiec czy Samica? - maja - 24.06.2008 11:16

Scofield napisał(a):ok thx juz wiem ze jest to prystelka

Na twoim zdjęciu na prystelkę nie wygląda. Ale sam porównaj z tym co proponuje minc.
Prystelka

prionobrama filigera

[split] Pielęgniczka RAMIREZA - wszystko co związane z rozmnażaniem - Olek - 26.01.2009 03:13

Moja ramirezka,jej towarzysz umarł a ja chciałem się upewnić czy to samiczka?[attachment=4192][attachment=4193][attachment=4194][attachment=4195][attachment=4191]

Tematy zostały połączone - Kejdi

RE: Pielęgniczka Ramireza - Martin - 26.01.2009 23:26

Cytat:Dymorfizm płciowy: Samiec ma bardziej wydłużone promienie płetwy grzbietowej, a samica ma czerwono wiśniową plamę na brzuchu.
To na pewno samiec.

Samiec:

Samica:

Atlas to potwierdzaSmile

RE: Pielęgniczka Ramireza - Olek - 26.01.2009 23:29

Więc to samica? Czyli oszukali mnie w sklepie.
Jak kupowałem były małe ale jedna znacznie większa i powiedzieli mi że samce są mniejsze (że to parka).

RE: Pielęgniczka Ramireza - Martin - 26.01.2009 23:31

Olek napisał(a):Więc to samica? Czyli oszukali mnie w sklepie.
Jak kupowałem były małe ale jedna znacznie większa i powiedzieli mi że samce są mniejsze (że to parka).

Cytat:Samiec ma tzw. "irokeza" (2-3 promienie) jest intensywniej ubarwiony, natomiast samica jest mniejsza a w okresie tarła ma inteensywnie czerwone podbrzusze.
Ta twoja ramireza to samiec. Dali ci w sklepie dwie takie same (różniące się tylko wielkością)?

RE: Pielęgniczka Ramireza - Olek - 26.01.2009 23:38

Martin napisał(a):
Olek napisał(a):Więc to samica? Czyli oszukali mnie w sklepie.

Ta twoja to samiec. Dali ci w sklepie dwie takie same?

Jedna (ta na zdj.) byłą większa i powiedział w sklepie że to samica.......

RE: Pielęgniczka Ramireza - Martin - 26.01.2009 23:44

Olek napisał(a):Jedna (ta na zdj.) byłą większa i powiedział w sklepie że to samica.......

Tak to jest w sklepachSmile. Blisko mnie jest sklep gdzie koleś trzyma w 60l brzanki rekinie x 15 i gupiki Tongue i jeszcze ma podpisane "gubik" a w innym 60l ma 25 skalarów. (bez ściemy - moge zrobić foteSmile)

Oni nie dbają o ciebie i ryby tylko o kase.

RE: Pielęgniczka Ramireza - Kejdi - 26.01.2009 23:49

Ta ramirezka na Twoich zdjęciach Olek to samica jak dla mnie (Czerwone podbrzusze).
Martin, ze zdjęć które wstawiłeś, góra to na pewno samiec. Dolne zdjęcie jest średnim przykładem, bo płetwa grzbietowa jest złożona (samica też ma niewielkiego irokeza) a brzuch słabo wybarwiony.
Tak czy inaczej... ze sklepami ostrożnie. Samce sprzedawane jako samice to normalka. Smile
Miałam w 200 l dwie parki. Pierwszy samiec utrzymał się pół roku, drugi (przepiękny !!) padł rok później. Obie samice wytrzymały dwa razy tyle co starszy z panów. Moja koleżanka też miała te pielęgniczki i też samce szybciej jej padały.
Nie wiem co jest z tymi facetami... dziewczyny górą !! Big Grin

RE: Pielęgniczka Ramireza - Olek - 26.01.2009 23:58

Więc jednak wszystko jest dobrze?
Zdechł mi samiec i mam dokupić tej rybci(na zdj.) samca?
Zgodzę się z Tobą Kejdi!
Jak tak by "popatrzeć" to masz rację.

RE: Pielęgniczka Ramireza - Martin - 27.01.2009 00:05

Kejdi napisał(a):Nie wiem co jest z tymi facetami... dziewczyny górą !! Big Grin

HeheSmile
Może zdjęcie nie przedstawia za dokładnie mojej wersji, ale mam w domu atlas ze zdjęciami i rysunkami (dokładnie omówiony dymorfizm), i (narazie) jestem przekonany do swego zdania.
Olek postaraj się wstawić wyraźniejsze zdjęcia. Jestem bardzo ciekawy prawdy Smile.

RE: Pielęgniczka Ramireza - Olek - 27.01.2009 00:07

Te zdjęciu to już maks gdyż dysponuje tylko telefonem(na chwilę obecną).

RE: Pielęgniczka Ramireza - Kejdi - 27.01.2009 00:09

Martin napisał(a):
Kejdi napisał(a):Nie wiem co jest z tymi facetami... dziewczyny górą !! Big Grin

HeheSmile
Może zdjęcie nie przedstawia za dokładnie mojej wersji, ale mam w domu atlas ze zdjęciami i rysunkami (dokładnie omówiony dymorfizm), i (narazie) jestem przekonany do swego zdania.
Olek postaraj się wstawić wyraźniejsze zdjęcia. Jestem bardzo ciekawy prawdy Smile.
Ej... tamten cytat wbrew pozorom wcale nie miał na celu zaznaczenia kto ma rację Big Grin Wink
Ja też na razie zostanę przy swojej wersji. Mam nadzieję, że jeszcze inni zechcą się wypowiedzieć.

Pozdrawiam Smile

Edit :
Tym razem samiec górą :
http://www.akwarium.info.pl/konkurs/mjx2.jpg
Dziewczyna niestety ze złożoną płetwą.

RE: Pielęgniczka Ramireza - Martin - 27.01.2009 00:15

Rzeczywiście można się dopatrzeć lekko zaczerwienionego podbrzusza ale w atlasie samiec (na zdjęciu i na rysunku) ma identyczne w miejscu płetwy bocznej. Sam już nie wiem Smile
Również czekam na wypowiedzi innych

(Teraz) już sprawa wyjaśniona Smile
pozdrawiam Smile

RE: Pielęgniczka Ramireza - Kobet - 21.03.2009 22:36

A mi się zdaje że samiec powinien mieć znacznie dłuższe pierwsze promienie płetwy grzbietowej...
I kto miał rację bo sam jestem ciekawy czy mam parkę czy nie koniecznie... Tongue

RE: Pielęgniczka Ramireza - Olek - 21.03.2009 22:45

Jak dla mnie jest to samica gdyż była większa i "brzydsza" od samca.

RE: Pielęgniczka Ramireza - Kobet - 22.03.2009 00:05

Olek napisał(a):Jak dla mnie jest to samica gdyż była większa i "brzydsza" od samca.

Ale to samce chyba są większe...oj oj wszędzie sprzeczna informacje Tongue
No nic pożyjemy zobaczymy jak to będzie u mnie Big Grin

RE: Pielęgniczka Ramireza - nefrete1 - 01.06.2009 15:09

Ja czytałam, że:
1. Samiczki:
- mają na płetwie brzusznej ciemny pas
- zaróżowiony brzuszek
- na ciemnej plamce z boku ciała są te fluorescencyjne niebieskie kropki

2. Samce:
- nie mają ciemnych pasków na płetwie brzusznej, ich płetwy są jasne
- nie mają niebieskich kropek na ciemnej plamce

Olek Moim zdaniem, Twoja rybka to samiczka.

Źródło: http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://lh6.ggpht.com/MadamMatrix/SAkFEI4Ye8I/AAAAAAAAAPI/5WLViHeIKVQ/sexingRamsfemale_thumb9.jpg&imgrefurl=http://fishaliciousfish.blogspot.com/2008/04/sexing-microgeophagus-ramirezi-german.html&usg=__SA51Z4LXQ022krsJOrYgaQFelOc=&h=307&w=401&sz=39&hl=pl&start=1&um=1&tbnid=gTp6hYWPxte55M:&tbnh=95&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3DMikrogeophagus%2Bramirezi%2Bsexing%26hl%3Dpl%26lr%3D%26um%3D1

RE: Samiec czy Samica? - margi3 - 04.06.2009 16:19

witam Smile
Ostatnio kupiłam 2 ramirezki
Była to PODOBNO parka.
Zdechła jedna z nich .
Mam zdjęcia kiedy jeszcze były obydwie..
Zastanawiam się czy to na pewno była parka? Oby dwie ryby są dość młode ..
Jedna była mniejsza o ..pół cm i miała zaczerwieniony brzuszek..druga większa i bardziej kolorowa
Teraz gdy ta rzekoma samiczka zdechła samiec robi się ..blady jaka jest przyczyna i czy ten który został to samiec czy samica?
FOTKI:
Zaraz będie fotka w stanie obecnym samca..
SĄ!!
Raz jest taki ..
[attachment=5888]
A raz taki ..
[attachment=5889]
A nieraz wogóle nie widać jego czarnej plamki..
Parametry mają coś z tym wspólnego czy może brak samca/samicy?

Parametry:
No3 - 20
No2 - 0.5
gh - 17.0*n
kh - 7.0
Ph - 8.4
Temp. 25-26*C
(są trochę nie w normie wiem, właśnie czytam jak je poprawić . )
Parametry czytane tych paskowych testów więc nie wiem czy ażtak dokładne..wczoraj mierzone

RE: Samiec czy Samica? - VIP_1 - 04.06.2009 17:45

to może ktoś powie co jest co:

RE: Samiec czy Samica? - Kejdi - 04.06.2009 17:46

VIP_1 napisał(a):to może ktoś powie co jest co:
dwie samice

Edit :

3 samice Big Grin

RE: Samiec czy Samica? - margi3 - 04.06.2009 17:49

Pomoże mi ktoś z moim kłopotem? Smile za 30 min chcę jechać po partnera/partnerkę do tego .. samca/samicy Smile

RE: Samiec czy Samica? - prof.Animal - 04.06.2009 17:53

Wydaje mi się, że masz prawidłowo rozpoznaną płeć, ale mogę się mylić...

RE: Samiec czy Samica? - VIP_1 - 04.06.2009 17:53

Kejdi napisał(a):
dwie samice

ale te A i B, czy ta pojedyńcza to też samica

RE: Samiec czy Samica? - margi3 - 04.06.2009 17:53

Czyli ten co przeżył to samiec?

RE: Samiec czy Samica? - prof.Animal - 04.06.2009 17:54

VIP_1 napisał(a):
Kejdi napisał(a):
dwie samice

ale te A i B, czy ta pojedyńcza to też samica

Wszystkie samiceTongue

RE: Samiec czy Samica? - VIP_1 - 04.06.2009 17:55

ok, to jeszcze zrobie fotkie samcowi mam nadzieje i dam do weryfikacji

RE: Samiec czy Samica? - margi3 - 04.06.2009 18:15

robione są 30 min temu .. ok dam bliższą Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 04.06.2009 18:23

margi3
Został na pewno samiec. W ogóle plama na tych zdjęciach jest bardzo blada...
Może stres, może woda mu nie pasuje, może ma w akwarium za jasno.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - margi3 - 04.06.2009 18:27

On/ona raz jest mocny(a) wyrazisty(a) a raz blady(a) i prawie że cały(a) biała :/
To akurat fotki jak jest wyrazisty(a)Sad5 min temu robione)
[attachment=5893]
[attachment=5894]
Kejdi właśnie zastanawiam się czy Ramzesowi (jego imię Tongue) nie przeszkadza jasnu piasek .. ale mam robić restart przez to?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 04.06.2009 18:33

margi3 napisał(a):On/ona raz jest mocny(a) wyrazisty(a) a raz blady(a) i prawie że cały(a) biała :/
To akurat fotki jak jest wyrazisty(a)Sad5 min temu robione)

Kejdi właśnie zastanawiam się czy Ramzesowi (jego imię Tongue) nie przeszkadza jasnu piasek .. ale mam robić restart przez to?
Ależ skąd.. z piachem na pewno nie jest mu źle. Ewentualnie załatw jakieś pływające rośliny ale i bez nich sobie poradzi.
Myślałam, że miałaś na myśli wcześniej, że cały czas jest taki blady.
Samiec na pewno.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - margi3 - 04.06.2009 18:57

nefrete1 napisał(a):Ja czytałam, że:
1. Samiczki:
- mają na płetwie brzusznej ciemny pas
- zaróżowiony brzuszek
- na ciemnej plamce z boku ciała są te fluorescencyjne niebieskie kropki

2. Samce:
- nie mają ciemnych pasków na płetwie brzusznej, ich płetwy są jasne
- nie mają niebieskich kropek na ciemnej plamce

Mój samiec MA te plamki niebieskie na tym czarnym polu i ma czarne końcówki płetw :/ więc według tego jest samicą bez różowego brzucha..może to obojniak ? Tongue

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - prof.Animal - 04.06.2009 19:44

Heh no więc to jest samicaTongue Przepraszam za pomyłkę.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - margi3 - 04.06.2009 19:47

Hm.. no właśnie nie wiem bo nie ma różowego brzucha i ma to czarne na górnej płetwie .Tongue

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - VIP_1 - 04.06.2009 19:51

miałem dać fote samca (chyba)ale rybki się pomieszały więc zadam pytanie inaczej, czy jest tu gdzieś samiec, mam przeczucie że mam same samice, wszystkie strasznie się ganiają tylko w czasie posiłku jest spokuj

[attachment=5895]
[attachment=5896]
[attachment=5897]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - margi3 - 04.06.2009 19:54

VIP, wydaję mi się żę wszystkie są samicami Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - VIP_1 - 04.06.2009 20:09

margi3 napisał(a):VIP, wydaję mi się żę wszystkie są samicami Smile

więc czy normalne są ataki między samicami, cięgle się ganiają każda gania każdą, jedna rybka wydaje się dominująca jest najbardziej agresywna bo gania kiryski i otoski, pozostałe trzy nie ruszają innych ryb

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - margi3 - 04.06.2009 20:15

moja mama właśnie pojechała do tesco a że zoologiczny jest obok pytała się mnie czy kupić samiczkę ..
Powiedziałam żeby kupiła ..zobaczymy co z tego wyniknie..a jeśli jednak to moje to samica .. 2 samice chyba się nie pozabijają

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 04.06.2009 20:32

ile razy jeszcze zadacie pytanie o płeć swoich ryb ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Mars_2000 - 18.07.2009 21:05

Kejdi napisał(a):ile razy jeszcze zadacie pytanie o płeć swoich ryb ?

Tyle razy, ile ktoś z nas będzie miał wątpliwości co do płci jego osobników...Tongue

Sam mam problem z rozróżnieniem tego i dlatego przedstawiam fotki oich dwóch maleństw i proszę o pomoc w identyfikacji płci.

Osobnik 1:

Jak dla mnie to samiczka. Zgadza się ?

Osobnik 2:

I tu nie wiem czy to samiec czy samiczka Sad Ten osobnik jest bardziej płochliwy i trudno zrobić mu dobre zdjęcie. Nie udało mi się wypatrzeć u niego charakterystycznego dla samca przedłużenia grzebienia na płetwie grzbietowej. Czy nawet młode osobniki już to mają, czy dopiero te bardziej "podrośnięte". Sugeruję się wyłącznie słabszym ubarwieniem plamki na brzuchu (ale wiem, że to może być mylące).

Poza tym nr2 jest skutecznie przeganiany przez osobnika nr1.

Czy takie zachowanie byłoby normalne w przypadku parki czy jest raczej ono spotykane w przypadku osobników tej samej płci ?
Tutaj przykład "pościgu":

Proszę o wskazówki, bo nie wiem, czy nr2 nie wymienić lub czy nie dokupić samca (jeśli nr1 i nr2 okażą się być samiczkami).

----------------
Powód edycji: dodanie zdjęć Pielęgniczek.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - degenogoch - 19.07.2009 21:39

Jak widzisz znacząco się różnią od siebie.

Ja mam słabej jakości zdjęcia N95. Rybki różnią się tylko tym brzuszkiem. Od niedawna razem w akwarium, prowadzą walki o terytorium :/ (akwarium w przebudowie dlatego taki skąpy wystrój i mały syf) Przyłączam się do pytań poprzednika.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 20.07.2009 12:23

Mars_2000 napisał(a):Tyle razy, ile ktoś z nas będzie miał wątpliwości co do płci jego osobników...Tongue
Miałam na myśli margi3 i VIP_1
Pytali w różnych miejscach, po kilka razy. Odpowiedziało kilka osób. W tym temacie są bardzo fajne wskazówki dotyczące tego na jakiej podstawie można odróżnić samca od samicy (post 32 str 4) - właściciele widzą swoje zwierzaki na żywo, więc najlepiej mogą określić ich płeć.
Polegając tylko na zdaniu innych mogą nigdy nie zyskać pewności...
Mars_2000 napisał(a):Sam mam problem z rozróżnieniem tego i dlatego przedstawiam fotki oich dwóch maleństw i proszę o pomoc w identyfikacji płci.
Dwie samice moim zdaniem.
degenogoch napisał(a):Ja mam słabej jakości zdjęcia N95. Rybki różnią się tylko tym brzuszkiem. Od niedawna razem w akwarium, prowadzą walki o terytorium :/ (akwarium w przebudowie dlatego taki skąpy wystrój i mały syf) Przyłączam się do pytań poprzednika.
Zdjęcia faktycznie słabej jakości.
Moim zdaniem na 3 zdjęciu samiec z prawej.
Obserwuj uważnie ich zachowanie, może źle interpretujesz te walki o terytorium.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - VIP_1 - 20.07.2009 17:57

Jeżeli chodzi o określanie płci to żeczywiście najlepiej ocenić samemu, moje cztery pseudo samice złożyły ikre i doczekały się potomstwa (dwa dni były młode i znikneły), teraz mam dobraną pare która już trzeci raz składa ikre. Pozdrowionka

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - degenogoch - 21.07.2009 11:24

Kejdi napisał(a):Obserwuj uważnie ich zachowanie, może źle interpretujesz te walki o terytorium.

Rybki spędziły ze sobą bez walk parę chwil w wiadrze, może to ich zbliżyło Wink Teraz samiec jest pełen barw bojowych i przegania ze swojej drogi pseudo samice która wyraźnie odpuszcza sobie atak, a ucieka lekko blada do kryjówek.
Według mnie są to walki o terytorium lub jeśli to dwa samce/samice to walczą o dominację. Narazie innych możliwych powodów nie znam. Są to "świeże" rybki z zoologicznego, nie mam doświadczenia z ramirezami ale wykluczam po tych kilku dniach zaloty czy bronienie ikry... bo w necie tylko w takich przypadkach piszą o ich bojowości. Ale z ogólnego doświadczenia wiem że te zachowania z czasem mogą ustąpić. Tak jak mój "świeży" neonek który przeganiał i gryzł inne ze stada, po tygodniu się zaaklimatyzował i jest spokój.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Matti92 - 21.07.2009 11:42

degenogoch ma moje oko masz na 100% samiczkę na drugim zdjęciu ten osobnik na dole natomiast ten u gory to chyba samiec ale wstaw jeszcze kilka fotek tego drugiego osobnika to powiem coś więcej

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - degenogoch - 21.07.2009 11:51

Matti92 napisał(a):degenogoch ma moje oko masz na 100% samiczkę na drugim zdjęciu ten osobnik na dole natomiast ten u gory to chyba samiec ale wstaw jeszcze kilka fotek tego drugiego osobnika to powiem coś więcej

mi też się tak wydaje. Rybki znacząco się różnią tym brzuszkiem i pseudo samica jest bardziej okrągła. Tak czy inaczej nie wymieniam ich puki co.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Twarozek - 31.07.2009 22:07

Jako, że jest to mój pierwszy post: Witajcie towarzysze akwaryściTongue

Eto dalej: 4 dni w moim zbiorniku mam dwie ramirezy, a czytając opisy dymorfizmu, także popartego wszelakimi zdjęciami mam pewne wątpliwości. Zdjęcia są jakie są, ale mam nadzieję, że komuś coś się nasunie.Wink

przypuszczalnie samiec:

przypuszczalnie samica:

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - prof.Animal - 31.07.2009 22:24

Jak dla mnie 2 samice.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Twarozek - 01.08.2009 18:31

Coby pewność mieć zrzucam jeszcze dwa zdjęcia - parka, oraz przypuszczalnie samica:

http://img13.imageshack.us/i/p8010063.jpg/
http://img220.imageshack.us/i/p8010075.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - samiec czy samica - <<a ja wiem>> - molinezja23 - 03.08.2009 20:00

To na pewno jest samiec... moja siostra ma takich kilka.

-----------------------------------
Pozdrawia Molinezja23 =)
miłośniczka zwierząt (w tym rybek)

Problem z Ramirezami - nosferato - 08.09.2009 14:24

Ponad tydzień temu kupiłam w sklepie zoologicznym parkę Ramirezek. Początkowo większa z nich trochę przeganiała mniejszą. Teraz jednak mniejsza ciągle chowa się za filtrem w obawie przed większą. Czy możliwe jest, że sprzedawca sprzedał mi 2 samce, czy może jest to normalne zachowanie samca wobec samicy? Bardzo proszę o jakieś rady Smile

Dołączam też zdjęcia moich ryb Smile
[attachment=6895]
[attachment=6896]
[attachment=6897]

RE: Problem z Ramirezami - maja - 08.09.2009 16:48

nosferato napisał(a):Czy możliwe jest, że sprzedawca sprzedał mi 2 samce, czy może jest to normalne zachowanie samca wobec samicy? Bardzo proszę o jakieś rady Smile
Wygląda na to, że masz parkę. Często się zdarza, że samiec gania młodą samiczkę a ta ucieka i kryje się przed nim, bo nie jest jeszcze gotowa do tarła.

RE: Problem z Ramirezami - nosferato - 08.09.2009 17:50

I może jej nawet poszarpać płetwy?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - kolcubuch - 08.09.2009 18:32

Jeśli parka jest niedobrana tylko są to losowe 2 ryby to owszem.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - nosferato - 09.09.2009 19:20

A jest możliwe, że po jakimś czasie przyzwyczają się do siebie?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - marcinmolka - 10.09.2009 12:52

Ja też niby kupiłem 2 ramirezki tylko ze mają przez całą długość czarny pasek, co to może być

Po czym odruznic samca p. ramirezyod samicy??? - przemi18 - 17.10.2009 20:55

Witam, mam następujące pytanie, jak odróżnić samca pielęgnicy ramirezy od samicy???
Z góry dziękuję za odpowiedź

Tematy zostały połączone.Polecam przeczytanie wątku od początku a zwłaszcza: http://www.akwaswiat.net/pielegniczka-ramireza-dymorfizm-plciowy-samiec-czy-samica-t-5222-4.html#pid108878 - Olek.

RE: Po czym odruznic samca p. ramirezyod samicy??? - ptaku2020 - 17.10.2009 21:32

Samice mają brzuch nieco pełniejszy i o żywszej czerwonej barwie niż samce. Drugi promień ich płetwy grzbietowej jest tylko nieznacznie wydłużony, natomiast u samców jest on wyraźnie przerośnięty

http://www.superakwarium.pl/pielegniczka-ramireza-id587.html

Samiec ma bardziej wydłużone promienie płetwy grzbietowej, a samica ma czerwono wiśniową plamę na brzuchu. Wyhodowano również formę albinotyczną, która nie jest jednak tak piękna jak forma wyjściowa.

http://www.akwa.aip.pl/pieramir.html

Samiec ma wydłużony 3/4 "ząbek" płetwy grzbietowej

http://akwarystyka-poznan.bloog.pl/id,1305007,wyniki,1,index.html?ticaid=68f0d

i wiele,wiele innych linków w googlach po wpisaniu "pielęgniczka ramireza"

http://rybkisa.republika.pl/ramirez.htm

Dodatkowo w wyszukiwarce grafiki masz rysunek

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - oxygenik - 23.10.2009 22:22

Witam,
Dziś kupiłem 1 p. Ramireza
Proszę o pomoc gdyż sam nie jestem w 100% przekonany czy to samiec a chce dokupić mu towarzyszkę.

http://img197.imageshack.us/i/pa220261.jpg/

http://img33.imageshack.us/i/pa220258.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Olek - 23.10.2009 22:37

Krótki promień płetwy grzbietowej, trochę wiśniowego koloru pod brzuchem i okrągłe kształty. "Brokat" na plamie brzusznej i czarne pręgi na płetwach brzusznych. - to samica.

płeć ramirezki? - zumik - 10.11.2009 13:59

[attachment=7604][attachment=7603]To M czy K?
proszę o pomoc w ustaleniu płci tych dwóch ramirezek

RE: płeć ramirezki? - PietroPLsz - 10.11.2009 14:10

2 samice?

RE: płeć ramirezki? - zumik - 10.11.2009 14:17

Tak myślałem ale nie byłem pokaże kolejną fotke....Kupiłem 5 ramirezek i już się bałem że mam tylko jedną samicę bo tylko u jednej widać różowy brzuszek...[attachment=7606] To samiec tak?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - bajabongo76 - 15.11.2009 10:37

czytajac tu co raz to samo pytanie nabralam podejrzen ze i ja nie jestem pewna moich ramek wiec dodam foto i tez poprosze o identyfikacje,podpisalam zdjecia tak jak ja sadze[attachment=7712][attachment=7713][attachment=7714]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - MANSION - 15.11.2009 11:19

na 2 zdjęciu to samiec reszty nie wiem

camiec czy samica - VIP_1 - 10.12.2009 19:10

Witam, miałem parkie Ramirezek i jedna z nich nagle padła, i tu pytanie czy ta co została to jest samica czy samiec. Obie ryby były prawie identyczne, moim zdaniem została samica ale nie jestem pewien na 100%, może ktoś pomoże, i jeszcze jedno pytanie czy samiec prętnika mógł zaganiać Ramireza?

RE: camiec czy samica - puka - 10.12.2009 19:42

moim zdaniem to samiec

RE: camiec czy samica - bercia289 - 10.12.2009 19:42

Tak to samczyk

RE: camiec czy samica - stas - 10.12.2009 22:38

100% samiec

[split] CO TO JEST ZA RYBA?? - mietsiu - 25.12.2009 19:01

Witam. I znowu mam prośbę. Czy mógłby ktoś na podstawie tych zdjęć zidentyfikować czy posiadane przeze mnie ramirezki to parka, czy dwa samce czy samice. W sklepie prosiłem o parkę, ale nie jestem pewien, bo to moje pierwsze ramirezy. Rybki pływają raczej razem, ale chciałbym mieć pewność. Zdaję sobie sprawę, że zdjęcia nei najlepsze, ale aparat nie najwyższych lotów, a rybki bardzo ruchliwe. Postaram się ew. później zamieścić lepsze zdjęcia.

Tematy zostały połączone.
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ, podczepiając się pod jakiś temat rób to z głową.
Jak dla mnie dwa samce.
Kejdi

RE: CO TO JEST ZA RYBA?? - justfilied233 - 25.12.2009 19:06

najprawdopodobniej parka ale lepiej jak byś dał zdjęcia osobno jednego i osobno drugiego i lepszej jakości Smile

RE: CO TO JEST ZA RYBA?? - HELL BOY - 25.12.2009 19:21

na 80% parka

Ramirezki - czy to na pewno parka ? - andy77 - 10.01.2010 14:42

Sprzedano mi dwie ramirezki - podobno parkę.
Proszę o weryfikację:

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - peter10 - 10.01.2010 14:53

Chodzi ci o to czy to samiec i samica czy o to czy się w parkę dobrały?? bo trochę nie rozumiem

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - andy77 - 10.01.2010 15:06

peter10 napisał(a):Chodzi ci o to czy to samiec i samica czy o to czy się w parkę dobrały?? bo trochę nie rozumiem

No daj spokój - przecież to czy sie dobrały i pływają razem to widać Wink
Chodzi o płeć. Nie wiem czy to jest możliwe do stwierdzenia.

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - tomasino74 - 10.01.2010 15:22

Akurat wczoraj byłem bliski zakupu pary tych rybek jednak w ostatnim momencie odpuściłem. Po powrocie do domu troszkę poszperałem w necie i moim zdaniem na 1 fotce jest samiczka, na 2 ciężko stwierdzić, a na trzeciej skłaniałbym się ku temu że ta niewybarwiona jeszcze rybka to samiec (wyraźnie dłuższy drugi promień płetwy grzebietowej). Ciekawe co powiedzą specjaliści.

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - marccello - 10.01.2010 15:26

skłaniam się również do tego że w przypadku tej niewybarwionej ciężko określić płeć - normalne zachowanie sprzedawców - słabsze i mnij intensywne kolory mają zawsze samice....
co prawda płetwa długa jak u samca ale ja w żadnym razie nie powiem z czystym sumieniem że to samiec czy samica

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - andy77 - 10.01.2010 15:33

tomasino74 napisał(a):...moim zdaniem na 1 fotce jest samiczka, na 2 ciężko stwierdzić, a na trzeciej skłaniałbym się ku temu że ta niewybarwiona jeszcze rybka to samiec (wyraźnie dłuższy drugi promień płetwy grzebietowej). Ciekawe co powiedzą specjaliści.

Trzecia fotka to te same ryby co na 1 i 2 tylko razem Wink

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - Olek - 10.01.2010 15:55

andy77 napisał(a):
peter10 napisał(a):Chodzi ci o to czy to samiec i samica czy o to czy się w parkę dobrały?? bo trochę nie rozumiem

No daj spokój - przecież to czy sie dobrały i pływają razem to widać Wink
Chodzi o płeć. Nie wiem czy to jest możliwe do stwierdzenia.

Twoje rybki są jeszcze dosyć młode.
Zgodnie z wiarygodnymi źródłami na podstawie których określaliśmy już płeć w tym wątku można spokojnie stwierdzić, że ta która ma wyostrzone kolory na fotkach jest samicą.
Druga rybka jest gorsza w identyfikacji, lecz może ktoś jeszcze pomoże.
Postaraj się zrobić więcej zdjęć. Strzel fotki mniej więcej w tym czasie, gdy światło pali się już kilka godzin.

Przejrzyj ten wątek od początku, jest tu kilka istotnych informacji.

RE: Ramirezki - czy to na pewno parka ? - tomasino74 - 10.01.2010 22:47

andy77 napisał(a):
tomasino74 napisał(a):...moim zdaniem na 1 fotce jest samiczka, na 2 ciężko stwierdzić, a na trzeciej skłaniałbym się ku temu że ta niewybarwiona jeszcze rybka to samiec (wyraźnie dłuższy drugi promień płetwy grzebietowej). Ciekawe co powiedzą specjaliści.

Trzecia fotka to te same ryby co na 1 i 2 tylko razem Wink

Dobrze że mnie uświadomiłeś bo bym się w życiu nie domyślił. Po prostu kolejno oceniłem wszystkie fotki. Przecież nie napisałem że na 3 focie ta wybarwiona to samiczka, a oceniłem tylko tą bladszą sztukę.
Proszę o Wasze zdanie na temat płci przedstawionych na zdjęciach 2 osobników pielęgniczek Ramireza.

Co do pierwszej jestem pewny że to samiec, natomiast coraz bardziej zaczynam wątpić czy ta druga rybka jest samicą.

Oto samiec Grzbiet:
[attachment=8999][attachment=9000]
A to jest Emilka, chociaż nie wiem czy nie będzie drugi raz chrzczona:
[attachment=9001][attachment=9002][attachment=9003][attachment=9004]

Tematy i posty zostały połączone.
Można wiedzieć, po co założyłeś nowy temat, skoro doskonale zdajesz sobie sprawę z istnienia poprzedniego, nawet udzielałeś w nim odpowiedzi ?
Kejdi

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - Kaef - 25.01.2010 20:36

Jak dla mnie druga ryba to też samiec. Z tego co się orientuje samiczki mają różowe brzuchy.

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - matyks - 25.01.2010 20:40

Kaef napisał(a):Jak dla mnie druga ryba to też samiec. Z tego co się orientuje samiczki mają różowe brzuchy.

Też tak sądzę że to samiec tylko mi się zdaje że mają różowe brzuchy w czasie tatła ale nie wiem do końca.

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - Karel13 - 25.01.2010 20:44

Tak, mają różowe brzuchy kiedy są ,,podniecone".
Samce mają wydłużone pierwsze promienie płetwy.
Mi raz facet wcisnął samca weloniastego (miał bardzo wydłużone promienie) i drugiego samca, ale z krótkimi promieniami, na pierwszy rzut oka trudne do wypatrzenia. Oczywiście powiedział, że to na pewno parka!

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - hessusek - 25.01.2010 20:47

Moja samiczka ma caly czas rozowy brzuszek, samiec ma drugi promien pletwy grzbietowej wyraznie dluzszy. Zauwazysz to na swoim ostatnim zdjeciu.

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - Anna87 - 29.01.2010 16:29

Dołączam się do pytania Smile Zdjęcia nie najlepsze i rybki jeszcze malutkie ale może jednak ktoś coś zauważy Smile

[attachment=9128]
[attachment=9129]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Seoo - 29.01.2010 19:22

Na obu są samice.

RE: Płeć pielęgniczek Ramireza. - matyks - 29.01.2010 20:18

Anna87 napisał(a):Dołączam się do pytania Smile Zdjęcia nie najlepsze i rybki jeszcze malutkie ale może jednak ktoś coś zauważy Smile

Na 100% dwa samce - nie są już takie małe Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Anna87 - 30.01.2010 10:10

Heh czyli na 100% dwa samce i na 100% dwie samice. Teraz już nie wiem. Jeden jest bardziej wybarwiony i bardziej agresywny (skłoniłabym się że to samiec ale ma różowy brzuszek), drugi mniej wybarwiony, chowa się po kątach ale nie ma rózowego brzuszka (chyba że to kwestia tego że jest młodszy)

Rozróżnienie płuci. - Pielęgniczka:) - 18.02.2010 18:25

Dzisiaj kupiłam sobie pielęgniczke ramireza. Mam tylko małe wątpliwości, co do oróżnienia jej płci. Jest bardzo młoda i zadanie przez to jest trudniejsze. Ma ona bardziej pękaty, czerwony brzuszek oraz małą, białą, wypukłą kropke przy odbycie. Natomiast jej ubarwienie jest bardzo nasycone i pierwszy promień płetwy jest dłuższy.
A waszym zdaniem co to za płeć??

(Zdjęcia narazie nie moge dać, bo z aparatem coś nietakWink)

RE: Rozróżnienie płuci. - bomboszek - 18.02.2010 18:25

Samiec.
Nie "płuci" tylko "płci - płeć"

RE: Rozróżnienie płuci. - Pielęgniczka:) - 18.02.2010 18:37

Z jednej strony wygląda na samca, ale dalej zastanawia mnie ta biała kropka przy odbycie. Przecież samce takiej nie maja?

Tematy zostały połączone-proszę nauczyć się korzystać z opcji "SZUKAJ"

RE: Rozróżnienie płuci. - bettania - 19.02.2010 11:45

To samica, po pierwsze biała kropka to chyba pokładełko, a czerwony brzuch mają tylko samice. Dodaj zdjęcia to kazdy będzie mógł tę rybkę zobaczyć.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tiger_zaby - 25.02.2010 20:03

Witam która jest samcem a która samicą?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - hessusek - 25.02.2010 20:26

z zulta plamka na brzuszku samiec, z czerwona samiczka, na zdjeciu pierwszym od gory samiec z przodu a za nim samiczka podaza Big Grin

Ramirezy - Dydex - 10.03.2010 17:36

Witam 2 dni temu kupiłem w zoologiku parke pielegniczek ramirez przynajmniej tak mowil sprzedawca lecz poczytalem w necie i dowiedzialem sie ze samce nie maja różowych brzyszków a moje ramirezki maja i jedna ciagle gania druga powiedzcie mi jesli mozecie czy to moga byc 2 samice? Jak je rozpoznac?
Tematy zostały połączone-proszę nauczyć się korzystać z opcji "SZUKAJ"

RE: Ramirezy - pawllo0808 - 10.03.2010 17:44

"Samiec z reguły znacznie większy o zaostrzonych końcach płetw grzbietowej i odbytowej, silnie wydłużonym trzecimi czwartym promieniu płetwy grzbietowej. Samica jest mniejszych rozmiarów, o zaokrąglonych płetwach, w okresie rozrodczym ma czerwony brzuch".

RE: Ramirezy - Flavia - 10.03.2010 17:48

Pokazując nam zdjęcie ułatwisz robotę.

RE: Ramirezy - Dydex - 10.03.2010 19:55

I tu jest pewien problem bo aparat mi się zepsuł i foty są zrobione komóreczką i praktycznie nic nie widać, ale może to wam w czymś choć troszeczkę pomoże.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Flavia - 10.03.2010 21:02

To są samiczki.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Dydex - 10.03.2010 21:14

co mam teraz zrobic czy oddac jedna i kupic samca no chyba ze sie gostek znowu pomyli czy kupic jeszcze 2 ramirezki i czekac az sie dobiora parke ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 10.03.2010 21:19

Dydex napisał(a):co mam teraz zrobic czy oddac jedna i kupic samca no chyba ze sie gostek znowu pomyli czy kupic jeszcze 2 ramirezki i czekac az sie dobiora parke ?
Ja też uważam, że to dwie samiczki. Nie przyszło Ci do głowy aby przejrzeć ten wątek, nauczyć się odróżniać samce od samic i samodzielnie wybrać się na wymianę ryby ? Wink
To chyba lepsze rozwiązanie niż polegać na panu sprzedawcy...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - schwimmen - 28.04.2010 20:58

Czy te ryby to parka?
Dzisiaj je kupiłem.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Maciej_krakow - 28.04.2010 21:05

są jeszcze młode ale na pierwszy rzut oka mogą to być 2 samce

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 28.04.2010 21:43

schwimmen, na zdjęciu z 2 neonami raczej samiec, na zdjęciu z 1 neonem raczej samica (może to kwestia zdjęcia, ale nie podobają mi się jej płetwy i łuski, zwróć uwagę czy łuski nie są nastroszone)

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Seoo - 30.04.2010 12:14

Pierwsze zdjęcie-samiec odmiana weloniasta,
Drugie zdjęcie-samica.

Ramirezki - prośba o identyfikację płci - panpawcio - 14.05.2010 08:41

Większy osobnik strasznie gania mniejszego.
W sklepie zapewniano mnie że to samiec i samiczka ale wydaję mi się że może tak nie być.
Samiec ?
[attachment=10856]

SAmica?
[attachment=10857]

Razem
[attachment=10858]

Dwa samce...
Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ - Kejdi

RE: Ramirezki - prośba o identyfikację płci - mef84 - 14.05.2010 08:55

Ogólnie łatwiej byłoby określić, gdyby zdjęcie było wykonane jak są w bezruchu (co jest trudne do zrobienia Smile ) i, żeby miały obie podniesione płetwy grzbietowe.

Wydaje mi się, że jest na odwrót jak sądzisz. Jednak dobrze byłoby, jakby się wypowiedział jakiś większy znawca Smile

RE: Ramirezki - prośba o identyfikację płci - panpawcio - 14.05.2010 09:22

mef84 napisał(a):Ogólnie łatwiej byłoby określić, gdyby zdjęcie było wykonane jak są w bezruchu (co jest trudne do zrobienia Smile ) i, żeby miały obie podniesione płetwy grzbietowe.

Wydaje mi się, że jest na odwrót jak sądzisz. Jednak dobrze byłoby, jakby się wypowiedział jakiś większy znawca Smile

mam jeszcze takie dwa zdjęcia
postaram się jeszcze dziś wkleić lepsze ujęcia
[attachment=10859]
[attachment=10860]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Seoo - 14.05.2010 14:52

Na obydwóch są samce.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - panpawcio - 14.05.2010 16:07

Seoo napisał(a):Na obydwóch są samce.

w jaki sposób rozpoznajesz że to samiec ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 14.05.2010 20:01

panpawcio napisał(a):

Najprawdopodobniej przeczytał w internecie na czym polega dymorfizm płciowy tego gatunku. Ty też możesz, zapraszam do lektury tego tematu.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Seoo - 14.05.2010 20:06

panpawcio napisał(a):

Miałem kiedyś ramirezy więc wiem jak ja rozróżnić.

A tak w ogóle to jak wpiszesz w np.google p.ramireza to na każdej stronie powinno być jak je rozpoznać.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - panpawcio - 15.05.2010 00:11

a można trzymać dwa samce w jednym akwarium?
nie pozagryzają się ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - Kejdi - 15.05.2010 00:17

panpawcio napisał(a):a można trzymać dwa samce w jednym akwarium?
nie pozagryzają się ?

Na pewno nie można w Twoim akwarium.
W razie jakbyś nie mógł uwierzyć :
panpawcio napisał(a):Większy osobnik strasznie gania mniejszego.
Dodatkowo słabszy samiec wygląda jakby dostawał od kolegi niezłe baty.
Powinieneś jak najszybciej rozwiązać ten problem.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - panpawcio - 16.05.2010 13:27

Kejdi napisał(a):
panpawcio napisał(a):a można trzymać dwa samce w jednym akwarium?
nie pozagryzają się ?

Na pewno nie można w Twoim akwarium.
W razie jakbyś nie mógł uwierzyć :
panpawcio napisał(a):Większy osobnik strasznie gania mniejszego.
Dodatkowo słabszy samiec wygląda jakby dostawał od kolegi niezłe baty.
Powinieneś jak najszybciej rozwiązać ten problem.

udało mi się wymienić samca i teraz na 100% mam samiczkę
"stary" samiec wywąchał ją już w momencie gdy czekała w woreczku na aklimatyzację i od razu przystąpił do ganiania
wygląda to dość groźnie i boje się o nią...
czy to normalne zachowanie czy może na pewien czas odizolować samicę ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - susel - 16.05.2010 13:58

Nic nie rób a póki co obserwuj, jak się poznają to może przestaną się gonić Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - panpawcio - 16.05.2010 14:01

susel napisał(a):Nic nie rób a póki co obserwuj, jak się poznają to może przestaną się gonić Smile

ile to może potrwać ?

On Czy Ona?(samiec czy samica Ramireza) - Nostromo - 17.07.2010 18:38

Witam, kupiliśmy dzisiaj dwie rybki do akwarium. Miał to być samiec i samica Ramireza.
Samiec jest ewidentnym samcem dobrze wybarwionym i kształtnym ale samica budzi u nas wiele wątpliwości, powiedziano nam, że się nie wybarwiła jeszcze.

Po jakim czasie (o ile to samica) może zacząć się ubarwiać i po jakim czasie może się parka dobrać bo samiec póki co cały czas "Ją" gania.

z góry dziękujemySmile

Korzystaj proszę z opcji SZUKAJ
Na zdjęciach jest samiec.
Kejdi

RE: On Czy Ona?(samiec czy samica Ramireza) - rafik - 17.07.2010 19:15

Jak dla mnie to na zdjęciach jest samiec.

RE: On Czy Ona?(samiec czy samica Ramireza) - kolcubuch - 17.07.2010 19:51

To samiec. Samica nawet słabo wybarwiona ma różowawy brzuch.

RE: On Czy Ona?(samiec czy samica Ramireza) - Junoa - 17.07.2010 20:04

kompetencja niektorych sprzedawcow jak widac nie ma granic, trudno, sprobujemy tego oddac i kupic ewidentna samice, dziekujemy za odpowiedzi

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - schwimmen - 02.08.2010 12:25

Czy to jest na pewno samiec i samica? Samice kupiłem 2 miesiące temu, a wczoraj pojechałem po samca. Gdy wpuściłem go do akwa, samica zaczęła go gonić. Czy to normalne żeby samica goniła samca? Proszę o sprawdzenie płci.
Samiec:
[attachment=11822]
[attachment=11821]
[attachment=11819]
[attachment=11818]
[attachment=11817]
Samica:
[attachment=11823]
[attachment=11825]
I kolejne fotki samicy.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 02.08.2010 13:44

Jak dla mnie na pierwszym zdjęciu to samiec(100%) formy weloniastej na drugim zdjęciu też jest samiec,chociaż słabe zdjęcie,daj wyrazniejsze to potwierdzę.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - schwimmen - 02.08.2010 14:55

A ten różowy brzuch nie świadczy, że to samiczka?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 02.08.2010 15:05

Różowy brzuszek świadczy o samiczce,ale ta druga seria zdjęc jest słabej jakości więc nie widzę żeby miała różowy brzuszek ale lepiej widac pletwę grzbietową.Jak możesz to daj lepsze fotki tej domniemanej dziewczynki wtedy spróbujemy w 100% ocenic płec.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - schwimmen - 02.08.2010 15:15

ok spróbuję zaraz zrobić.
Ps: A to ryba ma mieć bardzo różowy brzuch czy może mieć też taki trochę nie zabardzo widoczny.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - schwimmen - 10.08.2010 21:46

nadal takiej głupiej jakości zdjęcia wychodzą.
Ta samiczka ciągle atakuje tego samca. Siedzi on już obok filtra. Co mam ZROBIĆ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 11.08.2010 10:47

Jak pisałem wcześniej,dla mnie to są dwa samce.Wstaw zdjęcia,chociaż słabe.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Rafskix - 12.08.2010 21:20

Witam.Proszę o pomoc w rozpoznaniu płci mojej pielęgniczki,gdyż zamierzam dokupić jej towarzystwo.Jest sama, ponieważ ta druga po 1 dniu wyzioneła duchaSad Tamta była bardziej kolorowa i w sklepie powiedzieli,że to samiec a ta która mi teraz została to samica.Chociaż pewni nie byli bo te pielęgniczki były małe-2,5 cm.

http://www.youtube.com/watch?v=OVqNsi5hwjI
http://www.youtube.com/watch?v=1kmWIruApH4
http://a.imageshack.us/img832/4748/dscf0212.jpg
http://a.imageshack.us/img135/7108/dscf0204.jpg
http://a.imageshack.us/img135/2020/dscf0203a.jpg
http://a.imageshack.us/img412/8428/dscf0200v.jpg
http://a.imageshack.us/img412/1125/dscf0199y.jpg
http://a.imageshack.us/img135/7559/dscf0198h.jpg
http://a.imageshack.us/img135/7151/dscf0196w.jpg

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Seoo - 13.08.2010 08:35

Samiec za zdjęciach.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kejdi - 13.08.2010 08:59

(02.08.2010 12:25)schwimmen napisał(a):  Czy to jest na pewno samiec i samica? Samice kupiłem 2 miesiące temu, a wczoraj pojechałem po samca.
Co by to nie było... Nie wpuszcza się ryb do akwarium kiedy jest w nim taki problem z sinicami !!
Najpierw z tym powinieneś się uporać, dopiero później myśleć o rybach.
Obserwuj jak się zachowują, czy nie mają odstających łusek.
Ja robiłabym restart sądząc po tych kilku zdjęciach, może wstawisz zdjęcie całego akwarium?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - pietkiesia - 30.08.2010 21:36

Od kilku dni mam Ramirezki. Rybka A (raczej samica, ma wyraznie roz na brzuszku) wygania rybke B, slabiej wybarwiona i wygladajaca na zastraszona. Zastanawiam sie, czy B to nie druga samica.
B ma ciut dluzsze pierwsze promienie pletwy grzbietowej, ale na brzuszku na sile tez sie mozna dopatrzyc rozu.
A

B

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 30.08.2010 23:01

Rybka B wygląda na chorego (lub bardzo zagonionego) samca.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kitkat - 30.08.2010 23:22

A rybka A ma coś chyba obgryziony ogon.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - pietkiesia - 31.08.2010 17:28

Tez sie zastanawiam czy rybka B nie jest chora, wydaje sie miec jakis lekki mleczny nalot na glowie, nie mialam do tej pory ramirezek i trudno mi powiedziec, czy cos nie tak z jego wygladem. Pozatym je normalnie, broni swojego malego rewiru przy filtrze, ale przestal stawiac gorna pletwe.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - spodek0525 - 31.08.2010 18:21

Witam
Powie mi ktoś czy moja ramirezka to samiec czy samica, wydaje mi się, że to samiec.. Bo niestety dziś rano zdechła mi moja ( prawdopodobnie ) samica i muszę coś dokupić..
Tu są zdjęcia:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d2d1d3c5434248c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eab7f9d88060433a.html

PS. Dobrze by było jak by ktoś w miarę szybko odpowiedział, bo jutro chciałbym już kupić drugą pielęgniczkę..

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Seoo - 31.08.2010 19:54

Raczej samiecWink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - spodek0525 - 31.08.2010 20:48

(31.08.2010 19:54)Seoo napisał(a):  Raczej samiecWink

Mi też się tak wydaje, jutro dokupie samiczkę Wink
Dzięki Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 19.10.2010 21:23

Proszę o pomoc, która to samiec a która samica

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kubaoss - 19.10.2010 21:30

Mam te rybki, jedna (ta z różowy brzuchem) to samica.Co do drugiej to nie jestem pewien nie ma wydłużonego pierwszego promienia płetwy grzbietowej więc samica ale nie ma różowego brzucha.
Myślę ,że dwie samice, a ile mają centymetrów?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 19.10.2010 21:35

(19.10.2010 21:30)kubaoss napisał(a):  Mam te rybki, jedna (ta z różowy brzuchem) to samica.Co do drugiej to nie jestem pewien nie ma wydłużonego pierwszego promienia płetwy grzbietowej więc samica ale nie ma różowego brzucha.
Myślę ,że dwie samice, a ile mają centymetrów?

ta pierwsza tak myślałem ze to samica a trzy kolejne zdjęcia to jedna i ta sama rybka. ma ona ok 4cm jest większa od tej pierwszej

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kubaoss - 19.10.2010 21:43

Wydaję mi się ,że samica.Ale powinna jeszcze podzrosnąć około 2cm.Jeśli ma wydłużony o 1-2cm pierwszy czy drugi promień płetwy grzbietowej to samiecWink
.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 19.10.2010 21:48

(19.10.2010 21:43)kubaoss napisał(a):  Wydaję mi się ,że samica.Ale powinna jeszcze podzrosnąć około 2cm.Jeśli ma wydłużony o 1-2cm pierwszy czy drugi promień płetwy grzbietowej to samiecWink
.

a mogą być dwie samice jak nie chce się mieć małych ramirezek czy lepiej do tych samiczek dokupić samca

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kubaoss - 19.10.2010 21:52

Mogą tylko w czasie tarła samice robią się bardzo kolorowe, a samce są ładniej ubarwione od samic przez cały czas.A długo je masz?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 19.10.2010 21:56

wczoraj je kupiłem

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kubaoss - 19.10.2010 22:02

Uuuuuu to za jakieś 3dni będą jeszcze ładniejsze bo narazie są wyblakłe.Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 19.10.2010 22:08

wielkie dzięki za pomoc zobaczę za parę tygodni jak się nic nie zmieni to dokupię samca

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - glapa - 24.10.2010 09:41

czy jest to możliwe mając niby 2 samiczki żeby jedna złożyła ikrę niemając samca w akwarium???

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - daniel1501 - 23.11.2010 00:17

proszę o pomoc, kupiłem dwie ramirezki i proszę o określenie płci bo ja nie potrafię stwierdzić. Wydaje mi się, że są to 2 samce? Proszę o pomoc.

rybka1

rybka2

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 23.11.2010 09:24

ryby są chyba niezaaklimatyzowane jeszcze, ale ja bym też obstawiał jako 2 samce ...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Emilla - 23.11.2010 16:48

Na moim zdaniem to jest samiec , ale ja w tej dziedzinie nie jestem ekspertką wiec niech inni się wypowiedzą . Wink
http://rybkisa.republika.pl/rybki/ramirez.jpg . ta na dole to samica , a u góry to samiec .
Samica ma widocznie czerwono-różową plamkę i niebieskie kropki na czarnej plamce , a samiec ma wydłużoną płetwę grzbietową i jest większy od samicy

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - KK_Hard - 12.12.2010 12:51

Witam.
Wczoraj zakupiłem samca i samiczkę pielęgniczki ramireza.
Podaje linki do zdjęć
niby samca :
http://img696.imageshack.us/img696/5698/img2747q.jpg
niby samicy:
http://img24.imageshack.us/img24/6113/img2728pg.jpg
Czekam na odpowiedź..

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Saletra - 12.12.2010 13:28

według mnie KK_Hard 2samce
Daniel1501 to samo.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - KK_Hard - 12.12.2010 13:47

to są 2 samce ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Saletra - 12.12.2010 14:27

no chyba napisałem -.-

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - KK_Hard - 12.12.2010 15:33

a po czym to rozpoznajesz ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 12.12.2010 15:59

na drugiej fotce to samiec na 95%
natomiast co do nibysamca - można mieć wątpliwości ale bardziej prawdopodobne że to też samiec.

to chyba odmiana weloniasta więc długość płetw nie daję, zadnej pewności co do płci

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Saletra - 12.12.2010 16:13

(12.12.2010 15:33)KK_Hard napisał(a):  a po czym to rozpoznajesz ?

przeczytaj 17stron wstecz to zobaczysz leniwcu... było to wałkowane z 10000razy

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - KK_Hard - 12.12.2010 16:17

Dzięki wielkie top2107 .
Czyli któregoś z samców oddać.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - PaFFy - 27.12.2010 20:36

parka? jak myślicie dobrze by bylo dac 2+2 i dobrac w pary akwa 72l i kupił bym jeszcze jedną parke i jak bym zobaczyl ze samiec gania za samica to 1 parke oddał bym? i zosstawil 1+1?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Seoo - 27.12.2010 20:38

Raczej tak.
Kiedy je wpuściłeś ?Wyglądają na przestraszone.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - PaFFy - 27.12.2010 21:01

z 1h temu /raczej czy napewno ;D?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kaef - 27.12.2010 21:12

Na dole jest samiczka, a temu u góry zrób lepszą fotkę.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Puma007 - 27.12.2010 21:37

Jak w temacie, więc:
Zdaje mi się że to parka ale samiec jakoś nie pała ciekawością do samicy Big Grin
Więc wole się upewnić.
1 i 3 zdjecie rzekomo samiec
2 samica
Z góry dziekuje i Pozdrawiam

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Seoo - 27.12.2010 21:40

Zdjęcie 1 i 3 to samiec,2 to samica-młoda jeszcze.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Puma007 - 27.12.2010 22:37

Czyli na szczęście mam parkę Smile
Dzięki za pomoc...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - PaFFy - 27.12.2010 22:38

[URL=http://iv.pl/]jak myślicie dobrze by bylo dac 2+2 i dobrac w pary akwa 72l i kupił bym jeszcze jedną parke i jak bym zobaczyl ze samiec gania za samica to 1 parke oddał bym? i zosstawil 1+1? samiczka ramirez obciera mi sie o lisice i piasek co to moze byc?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - bąbelek1 - 28.12.2010 18:53

może mieć pasożyty, ale poopserwuj jeszcze i napisz

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 28.12.2010 22:03

(27.12.2010 20:36)PaFFy napisał(a):   parka? jak myślicie dobrze by bylo dac 2+2 i dobrac w pary akwa 72l i kupił bym jeszcze jedną parke i jak bym zobaczyl ze samiec gania za samica to 1 parke oddał bym? i zosstawil 1+1?

rybka poniżej, być może samiczka wygląda na chorą ... jak nabiorą kolorów to daj fotki

Pielęgniczka ramireza - rozpoznanie płci - Tymekx - 07.01.2011 17:16

Witam wszystkich Smile Dawno nie pisałem na tym forumSmile Musiałem założyć nowe konto. A więc do rzeczy. Niedawno zdechła mi jedna z rybek a mianowicie Pielęgniczka Ramireza. Została jedna i teraz nie wiem, czy został samiec czy samica. Wiem, że miałem parkę gdyż samica składała ikrę.

Litraż 60l

Obsada
2x Ksiarka
2x Kirysek pstry
9x Neon Innesa
5x Danio Pręgowe
1x Ramireza

. Jak myślicie został samiec czy samica ?

RE: Pielęgniczka ramireza - rozpoznanie płci - elekmc - 07.01.2011 17:47

popraw strony 404

RE: Pielęgniczka ramireza - rozpoznanie płci - Kondziu360 - 07.01.2011 18:05

Na forum jest już temat zbiorczy o rozpoznawaniu płci Pielęgniczek Ramireza.

Ramirezy - viktor - 07.01.2011 23:08

Witam, dzisiaj dokupiłem sobie 2 ramirezki i nie umie za bardzo rozpoznać płci..Wink

RE: Ramirezy - top2107 - 08.01.2011 00:42

wyglądają mi na dwie samiczki

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - viktor - 08.01.2011 15:46

a pytanie dlaczego one nie są tak wybarwione jak na zdjęciach są jeszcze młode ?? powinny miec taką kropkę nie i ogolnie zywsze kolory?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Rafskix - 08.01.2011 20:24

Podobno te od razu wybarwione są hodowane na sterydach.Tak że lepiej, że nie są.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 08.01.2011 21:46

dużo zależy od środowiska w jakim przebywają

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - viktor - 08.01.2011 22:48

mam tam 10x Neon inessa i 2 tetry na nie caly 2 tygodnie od kolegi wiec chyba problemu nie ma co ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 08.01.2011 23:11

nie chodzi o inne ryby tylko akwarium, korzenie, kamieniet ogólny "koloryt" zbiornika

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - viktor - 09.01.2011 00:30

Aha no to mam carne wody same korzenie i piasek i nic wiecej.. gdzies na tym forum mam zdjecie z mojego akwa

coś sie niecha pelnie wybarwic..;/i sie często gonią nie iwem czy to dobrze i jedna ma bardziej rozowy brzuch to chyba samiczka? a 2 tez ma lekko wiec nie wiem czy to samiec i samica.. ;/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 09.01.2011 16:46

a jak długo je już masz ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - viktor - 09.01.2011 17:15

Od piatku na forum (apxxx.pl) mi napisali ze to 2 samiczki wiec jedna wyciaglem bo sie ciagle ganialy.. i w wtorek po samca jade dobrze robie?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - susel - 22.01.2011 23:01

(22.01.2011 22:36)katecheta22 napisał(a):  a rybki będą w niebie Smile

Niekoniecznie...jest szansa ,że przeżyją Big Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kaef - 23.01.2011 01:47

Z każdym nowym dniem powtarzam sobie, że już mnie nic w życiu nie zdziwi, a jednak ciągle się to powtarza co dzień...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 24.01.2011 10:13

zdjęcia są bardzo niewyraźne, nie wiele to wnosi. Natomiast na pewno akwarium będzie skrytykowane. W sumie jest za co. Ale do tego przydało by się założyć wątek w galerii ... gla dobra ryb ofkors

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Rafskix - 27.01.2011 00:11

Mam pytanie o płeć mojej niby samiczki ramireza.Wygląda jakoś tak dziwnie,że nawet nie wiem czy to na pewno Pielęgniczka Ramireza...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 27.01.2011 09:42

to raczej jest samiczka

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 05.02.2011 19:34

(27.01.2011 00:11)Rafskix napisał(a):  Mam pytanie o płeć mojej niby samiczki ramireza.Wygląda jakoś tak dziwnie,że nawet nie wiem czy to na pewno Pielęgniczka Ramireza...
Pewnie niedawno wpuściłeś do akwa co?Widac bo jakaś bladziuna ta ramireza.Jak dla mnie to samiec chociaż fotki są nie za bardzo dokładne.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Rafskix - 05.02.2011 21:48

(05.02.2011 19:34)rafik napisał(a):  
(27.01.2011 00:11)Rafskix napisał(a):  Mam pytanie o płeć mojej niby samiczki ramireza.Wygląda jakoś tak dziwnie,że nawet nie wiem czy to na pewno Pielęgniczka Ramireza...
Pewnie niedawno wpuściłeś do akwa co?Widac bo jakaś bladziuna ta ramireza.Jak dla mnie to samiec chociaż fotki są nie za bardzo dokładne.

Dokładnie,była w akwarium dopiero drugi dzień.Teraz jest już kolorowa.Na razie wygląda mi na samiczkę-płetwa ogonowa jest prosta i pierwsze promienie grzbietowej nie są za duże.

Zastanawia mnie brak płetw brzusznych...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - olsen - 20.02.2011 16:27

czy to prawda

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - szkodnik97 - 22.02.2011 11:47

Witam proszę o pomoc w określeniu płci.Z początku byłem pewny że to parka . Pływały cały czas obok siebie teraz po miesiącu jedna zaczęła ganiać drugą.

[attachment=14464]
wg mnie po lewej samiec po prawej samica

[attachment=14465]
samiec

[attachment=14466]
samica

[attachment=14467]
samica

[attachment=14468]
samiec

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - black_fox - 22.02.2011 12:01

wygląda mi to na 100% parkę, może tarło i dlatego takie agresywne ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 22.02.2011 12:04

To na pewno samiec i samica. Są słabo wybarwione, nie żyją w stresie?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 22.02.2011 13:31

(22.02.2011 12:04)kolcubuch napisał(a):  To na pewno samiec i samica. Są słabo wybarwione, nie żyją w stresie?
Dobre pytanie i jeszcze, która goni , którą ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - mikael8 - 22.02.2011 16:16

Myślę że samiec goni samicę, chociaż mogę się mylić

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 22.02.2011 16:52

Możliwe, że trwają przepychanki przed tarłem ... na razie nie ma się co przejmować.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Damian4 - 22.02.2011 18:03

Cześć. Mam już pięlęgniczki ramireza u siebie trzy tygodnie. Chciałbym się dowiedzieć czy mam samiczkę, ponieważ jest bardzo słabo wybarwiona i ciężko mi poznać. W sklepie zoologicznym zapewniali ze to samica, ale wiecie sami jak to jest.. Zdjęcia są robione telefonem, także przepraszam za jakość.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - szkodnik97 - 22.02.2011 19:48

samiec gania samicę , ona przestraszona chowa się przed nim. O ile to jest samicaSmile ta z czerwonym brzuchem.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - davvid - 22.02.2011 19:58

(22.02.2011 18:03)Damian4 napisał(a):  Cześć. Mam już pięlęgniczki ramireza u siebie trzy tygodnie. Chciałbym się dowiedzieć czy mam samiczkę, ponieważ jest bardzo słabo wybarwiona i ciężko mi poznać. W sklepie zoologicznym zapewniali ze to samica, ale wiecie sami jak to jest.. Zdjęcia są robione telefonem, także przepraszam za jakość.

Tak, wygląda mi na samiczkę.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 22.02.2011 20:33

(22.02.2011 19:58)davvid napisał(a):  
(22.02.2011 18:03)Damian4 napisał(a):  Cześć. Mam już pięlęgniczki ramireza u siebie trzy tygodnie. Chciałbym się dowiedzieć czy mam samiczkę, ponieważ jest bardzo słabo wybarwiona i ciężko mi poznać. W sklepie zoologicznym zapewniali ze to samica, ale wiecie sami jak to jest.. Zdjęcia są robione telefonem, także przepraszam za jakość.

A ja mam wątpliwości. Trzeba trochę poczekać bo kształt raczej samcowy.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Damian4 - 22.02.2011 21:08

Ile trwa wybarwienie? Samiec już ma swoje kolory jakie powinien mieć..
Jest możliwość że ramirezy dobrały się?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 22.02.2011 21:34

Szczerze mówiąc ja też mam wątpliwości. Ryby są jeszcze bardzo młode ...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - krzmag - 13.03.2011 20:25

(22.02.2011 20:33)kolcubuch napisał(a):  
(22.02.2011 19:58)davvid napisał(a):  

A ja mam wątpliwości. Trzeba trochę poczekać bo kształt raczej
samcowy.

Uważam że na pierwszej fotce jest samiec a na drugiej samica.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - orwelka - 18.03.2011 18:03

pomożecie?? Pierwsze dwa zdjęcia to jest jedna i ta sama rybka kolejne dwa to jest druga która miała być samiczką.Pierwsza została kupiona prawie 3 tygodnie temu druga tydzień temu bo pierwsza samica niestety zdechła po paru dniach.Obie rybki zmieniły swoje ubarwienie,ta druga (moim zdaniem samiec) wyblakła (mianowicie jej czarne plamy).Ta pierwsza ciągle gania tą drugą więc wydaje mi się że obie to są samce ale już nie jestem pewna bo wszędzie gdzie nie pytam po forach każdy pisze inaczej.Mama nadzieję że ktoś z was mi pomoże rozwiać moje wątpliwości.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 18.03.2011 19:14

To wg mnie 2 samce.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - orwelka - 18.03.2011 20:02

no właśnie czyli opis że samice mają na płetwie brzusznej ciemny pas jest nieprawdą? Tak wyczytałam na stronie 4 .Naprawdę już głupieje więc proszę powiedzcie mi jak wy rozpoznajecie płeć??

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 18.03.2011 20:53

O tych pasach nawet nie słyszałem. Ja rozpoznaję bo odcieniu brzucha oraz po ogólnym kształcie (u większych). Tu widać, że druga ryba to samiec, brak różowego brzucha i nawet brach pasów. Co do pierwszej nie mam 100% pewności, ponieważ na drugim zdjęciu wygląda nieco bardziej samicowo ale mi się zdaje, że to też samiec.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 18.03.2011 21:04

jak napisał kolcobuch ... ale są szanse, ,że pierwsza ryba to samiczka ... trzeba jeszcze poczekać, druga ryba to 99% samiec.
Rybki dobrze jedzą bo wyglądają jak by niedojadały ... Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - orwelka - 18.03.2011 21:12

jak je kupiliśmy to były bardzo blade zamiast czarnych barw były szare dopiero teraz nabierają kolorów z tym że poprzednia ta co zdechła to było widać że to samiczka bo miała wyraźnie czerwonawy brzuszek a u tych tego nie widzę facet w sklepie przy zakupie tej na 3 i 4 zdjęciu zapewniał że to samiczka ale po kilku dniach okazało się inaczej ,apetyt mają więc chyba dobrze w każdym razie ja im nie żałuję Smile może dlatego tak wyglądają bo ta druga jak kupiliśmy kazało się że jest chora na ospę i rybki są jeszcze w trakcie leczenia

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 18.03.2011 21:18

jeżeli ryby w niedługim czasie ponownie zachorują to może znaczyć, że wychowywały się w wodzie o innych parametrach ... u mnie, jak "przyzwyczajałem" pielęgniczki do wody to często chorowały na pleśniawkę...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - orwelka - 18.03.2011 21:36

tamte nie miały ospy to tylko ta nowa była chora i zaraziła neonki z czego 3 mi niestety nie przeżyły bo wydaje mi się że były za małe jeden tylko większy przeżył i już mu kropki poznikały tak samo jak i dla tej ramirezki ,tylko tak mnie ciekawi jeżeli faktycznie ta z 1 zdjęcia okaże się samicą to czemu tak gania go a na noc jak gaszę światło to pływa sobie jedna obok drugiej nawet wpadają na siebie i nic (może tak dla niepoznaki tylko sypiają ze sobą Wink )

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Lila77 - 02.04.2011 12:23

Witam
Proszę o pomoc w rozpoznaniu tej parki ponieważ sama mam problem. Wiem, że słaba jakość zdjęć, ale lepszych nie udało mi się zrobić.

Razem

Samica?

Samiec?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - nefrete1 - 05.04.2011 13:15

Zdjęcia rzeczywiście dość słabe niestety :-( Ciężko nam będzie rozpoznać.
Ale wydaje mi się, że to 2 samce.
Zajrzyj na drugą stronę tego tematu, tam w drugim poście od góry wstawiłam zdjęcia i opis różnic. Ty widzisz rybki na żywo, może to pomoże Ci samej ustalić płeć rybek (z tego co widzę na zdjęciach Twoja niby samiczka nie ma ciemnych promieni na płetwach brzusznych i nie ma różowego brzuszka - to może oznaczać, że to jednak samiec)

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - davvid - 16.04.2011 16:35

Witam.

Dzisiaj kupiłem parkę ramirez. W sklepie powiedzieli mi ze to parka. Czy mógłby mi ktoś potwierdzić, ze to jest parka? Tak dla pewności?

Pozdrawiam.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 16.04.2011 16:38

100% samiec i samica.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - davvid - 16.04.2011 17:04

(16.04.2011 16:38)kolcubuch napisał(a):  100% samiec i samica.

Dzieki wielkie za pomoc Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Ciupak - 07.05.2011 11:56

To ja spytam o coś innego - Pielęgnice ramireza i ramirez boliwiski - duże różnice są w wyglądzie itd?

Warto kupić te boliwijskie?

http://allegro.pl/pielegniczka-ramirez-boliwijski-3-4-cm-poznan-i1566720861.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kolcubuch - 07.05.2011 12:47

Pielęgniczka Boliwijska to zupełnie inna ryba. Poczytaj o jednych i o drugich to będziesz miał jasność.
Edit: A jednak, jest to krzyżówka. Szczerze, to jeszcze o takich nie słyszałem.

P.Ramireza Samiec czy Samica - kamil1924 - 19.06.2011 23:18

Witam ,
Chciałbym się dowiedzie czy na tych zdjęciach jest samiec i samica?
Czy znów mnie oszukano ;(

http://imageshack.us/g/855/p1906111352.jpg/

+

Foto glonojadzika ;d(zbrojnik niebieski)

http://imageshack.us/photo/my-images/688/glonojadj.jpg/

RE: P.Ramireza Samiec czy Samica - Chigi - 19.06.2011 23:35

Co do ramirezki to wydaje mi się że jest to samica.

RE: P.Ramireza Samiec czy Samica - antiocha - 19.06.2011 23:38

po 1 taki temat już był
http://www.akwaswiat.net/pielegniczka-ramireza-dymorfizm-plciowy-samiec-czy-samica-tu-t-5222-24.html

po 2 mam jakiś problem z otwieraniem Twoich zdjęć :/ na 4 zdjęciu chyba jest samica...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kamil1924 - 20.06.2011 12:00

tu są obydwie rybki .
http://imageshack.us/g/855/p1906111352.jpg/
Wczoraj udało mi się cyknąć jeszcze jedno wyraźne zdjęcie .
http://i53.tinypic.com/2z5n9m1.jpg
http://tinypic.com/view.php?pic=2z5n9m1&s=7

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Ciupak - 20.06.2011 12:39

Czy mi się wydaje czy w akwarium jest sztuczny szajs?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kamil1924 - 20.06.2011 12:59

jeżeli chodzi o "ukwiał" to jest mojej Mamy ;( (dostałem na urodziny .) . Niestety musi zostać (Ale i tak krewetki przesiadują więcej czasu na nim niż w jakiś kryjówkach czy w czymś , Ramirezki tez go uwielbiają)
Tylko 3 pytanie do was .Mam 3 krewetki i 2 ciągle się chowają nie odstępują od siebie a trzecia lata po akwarium zbiera jedzenie i wraca do nich a one nic .
Co zrobić żeby wszystkie wyszły i sobie zbierały jedzenie .
I jakie jedzonko im podawać ?(czytałem ,ze kuszące są szpinaki , owoce.)
I czy jedzenie nie zjedzony wyciągać ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piotrek1234 - 04.07.2011 18:30

Witam. Czy na zdjęciach jest młoda samiczka ramireza czy się pomyliłem w sklepie ?
http://imageshack.us/photo/my-images/220/p7041182.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/707/p7041185.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - nefrete1 - 04.07.2011 19:01

Bardzo ciężko mi powiedzieć, rzeczywiście jest to młodziutka rybka i ja nie jestem w stanie dostrzec charakterystycznych cech dyformizmu płciowego.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - monix - 22.08.2011 19:01

Witam.
Pomoże mi ktoś rozpoznać płeć kupionych ponad tydzień temu ramirezów. Sprzedano mi je jako parkę. jednak mam pewne wątpliwości ponieważ samica (tak bynajmniej mi sie wydaje) goni samca? Czy to możliwe żeby to samica była "prowodyrem zalotów"?
Trzy pierwsze zdjęcia od lewej to samiec?
a pozostałe 2 to samica? Czy to parka? jak myślicie?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kaef - 23.08.2011 01:10

Jak na mój gust to masz dwa samce, z czego ten ma pierwszych fotkach jest starszy, albo szybciej dorósł.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 23.08.2011 17:17

jest bardzo mała szansa żeby to była parka ... chociaż też miałem taką samiczkę, która goniła samczyka.
Role się odwróciły gdy samiec stał się większy od samiczki.
Ryby masz podobnej wielkości ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - monix - 24.08.2011 08:42

Szkoda, że są marne szanse na parke.
Rybcie są mniej więcej takiej samej wielkości z tym, że rybka uważana przeze mnie za samca (3 pierwsze zdjęcia od lewej) ma większe 3 płetwy grzbietowe. Może faktyczne to 2 samce bo "samica" nie ma różowego brzucha! ;(

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - monix - 29.08.2011 19:36

Możecie zerknąć jeszcze raz na bardziej aktualne zdjęcia "pary"? trochę już urosły i są bardziej wybarwione. Może teraz będzie łatwiej określić płeć?
Dodam jeszcze, że zachowanie ramirezów uległo zmianie i teraz to samiec goni samicę (o ile to samica) Smile

Fotki od lewej
pierwsze razem
drugie ON
od trzeciego ONA??

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - wisnia0384 - 29.08.2011 19:40

Dwa samce moim zdaniem na 100%. Samica ma różowy brzuch.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - monix - 29.08.2011 20:04

A kiedy ten różowy brzuch sie robi? rybki w tej chwili mają gdzieś z 3 cm, są mniej więcej równej wielkości.
No i jedna z tych ryb ma wyraźnie większe, dłuższe 3 pierwsze promienie płetwy grzbietowej, a ta druga, aż takich nie ma długich.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - wisnia0384 - 29.08.2011 20:19

Nie ma na co czekać. To są samce bo ryby są już dojrzałe na moje oko.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - monix - 29.08.2011 20:26

Sad
A co z płetwą grzbietową? jedna z tych rybek ma tylko nieznacznie dłuższe 3 pierwsze promienie, a ta druga wyraźnie większe.
a ta różowa plama to miej więcej w którym m-cu życia sie pojawia?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rodzyn82 - 05.09.2011 09:00

ja tez nie jestem pewien co do płci mojej ramirezy prosze o pomoc

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piotrek1234 - 11.09.2011 16:27

Witam kupiłem partnerkę dla mojego samca i chcę się upewnić że to Dama Smile
http://imageshack.us/photo/my-images/155/zdjcie0018ln.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/40/zdjcie0020z.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/263/zdjcie0021qm.jpg/

Przepraszam za jakość, robione telefonem, ale da się chyba wyczytać że to samica Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kaasiaa - 11.09.2011 16:31

Mi wygląda na samiczkę jest drobna, ma zaróżowiony brzuszek co dobrze o tej damie świadczyWink i płetwa grzbietowa nie ma wystającego "dzyndzelka". Może nie profesjonalnie się wyraziłam ale chyba wiadomo o co chodzi Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piotrek1234 - 11.09.2011 16:50

Wiadomo wiadomo Tongue
Chciałem się upewnić bo wczoraj sam ją wybierałem ze sklepu Big Grin
Na razie samiec ją trochę gania... Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 11.09.2011 18:13

A ja nie jestem przekonany że to jest samiczka.Jak możesz to zrób jeszcze jakieś fotki.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Linf - 11.09.2011 20:02

tak naprawdę tez nie jestem przekonany,że to jest samica jak na razie wygląda na bardzo zestresowaną rybkę.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piotrek1234 - 11.09.2011 20:52

Samiczka... Na żywo ma różowy brzuch i nie ma wydłużonych płetw grzbietowych Smile Nawet samiec przestaje ją ganiać jak szalony Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dbamian - 18.09.2011 20:15

Witajcie!Smile

Proszę Was o pomoc w określeniu płci mojej ramirezki. Myślę, że to jest samiec ale chcę się upewnić.

Fotki:
http://zapodaj.net/016e3c6ba16e.jpg.html

http://zapodaj.net/ecf3a53b59cb.jpg.html

http://zapodaj.net/9651d9cc4f2e.jpg.html

http://zapodaj.net/3f426825484b.jpg.html

Dlaczego ona jest taka blada i bez koloru- ona się wybarwi czy jest albinosem?

I okazyjne pytanko:
Czy to są glony (te ciemne kropki) i jak się ich pozbyć?

http://zapodaj.net/e479d108519a.jpg.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Lipa96 - 22.09.2011 21:34

To na pewno jest Pielegniczka Ramireza?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 22.09.2011 23:09

(22.09.2011 21:34)Lipa96 napisał(a):  To na pewno jest Pielegniczka Ramireza?

Dobre pytanie ... Smile

Ryba wygląda jak by była w słabej kondycji ... ale po obejrzeniu zdjęć nie można nic pewnego powiedzieć. Wrzuć lepsze foty

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dbamian - 23.09.2011 17:56

Lepsze? Kurcze trzeba będzie trochę poczatować z aparatem.Tongue
Są troche te zdjecia nie naturalne ale to przez to, że robiłem je pod katem do szyby, wiec na niektórych ta rybka jest taka rozciągnięta.

Właśnie zdziwiło mnie jej ubarwienie... Mam ja z akwarystycznego, gdzie siedziała 3-4 miesiące w maluśkim akwa bez roslinek z filtrem robiącym sztorm, wiec myślę ze to dlatego jest taka blada.Sad
Kiedyś wcześniej ja widziałem, ale ni kupiłem bo była jedna... Dopiero niedawni jak poszedłem po karmę to mnie serce ruszyło i ja wziąłemSad...Miałem nadzieje że u mnie odżyje- wyglada znacznie lepiej niz tam w akwarystycznym.
Dlatego sie pytam jak płeć- chcę dokupić jeszcze jedną, zeby sama nie pływała- przy drugiej takiej rybce na pewno by się lepiej poczuła.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 23.09.2011 22:36

nie da się określić płci po obejrzeniu tych fotek muszą być lepsze

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - lion122 - 23.09.2011 22:58

Na Ramirezkę mi to nie wygląda.Pielęgniczka boliwijska to bardziej pasuje http://www.google.pl/imgres?q=piel%C4%99gniczka+boliwijska&hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=929&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=ASlbsS1IaKkeeM:&imgrefurl=http://www.akwar.net/encyklopedia-ryb/pielegniczka-boliwijska-mikrogeophagus-altispinosus-2398.html&docid=TeELK6f7w7YjhM&w=380&h=285&ei=TPF8TujzBcT1sgb_oO0_&zoom=1&iact=hc&vpx=464&vpy=200&dur=463&hovh=194&hovw=259&tx=99&ty=78&page=1&tbnh=164&tbnw=257&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:1,s:0 Tylko twoja jakaś nie wybarwiona Big Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Linf - 24.09.2011 12:28

To nie jest Ramireza a pielęgniczka boliwijska a na liściach jest to glon o nazwie zielenica kolonijna.

P.Boliwijska:
TU parę fotek.

P.Ramireza:

TU też parę fotek.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dbamian - 24.09.2011 12:49

Ja pierdziele. Teraz do tego sklepu będę chodził tylko po karme...
Płci się nie da okreslić? Potem wrzucę lepsze fotki.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - albertoo - 21.10.2011 20:38

Tak wygląda moja parka.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - paziek - 02.11.2011 02:08

czy to:

Samica?1
http://imageshack.us/photo/my-images/407...112im.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/402...113vk.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/24/imag0115i.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/824...116lz.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/269/imag0117q.jpg/

Samica?2
http://imageshack.us/photo/my-images/191/imag0122h.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/233/imag0123q.jpg/

Samiec?
http://imageshack.us/photo/my-images/220...118rj.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/97/imag0119nf.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/406/imag0120r.jpg/

czy to samica kakadu?
http://imageshack.us/photo/my-images/534/imag0121g.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 02.11.2011 09:02

zrób jeszcze raz fotki bez lampy błyskowej

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 10.12.2011 17:06

ostatnio sprzedano mi parkę Ramirezek i tak sobie myślę, że to jednak dwie samice :/ co Wy o tym sądzicie?
[attachment=17329]

teraz osobno osobnik nr 1: [attachment=17330]
osobnik nr 2: [attachment=17331]

i znowu razem : [attachment=17333]

muszę zaznaczyć, że osobnik nr 2 również ma różową plamkę na brzuchu tylko jaśniejszą a czasami plamka ta w ogóle znika

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Lipa96 - 10.12.2011 18:46

Jak dla mnie to na 99,9% jest to samiec i samica.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 10.12.2011 20:19

(10.12.2011 18:46)Lipa96 napisał(a):  Jak dla mnie to na 99,9% jest to samiec i samica.

poważnie? to jak wyjaśnić to że czasem pojawia się na jego brzuchu ta różowa plamka? który to samiec?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Lipa96 - 10.12.2011 20:28

Na zdjęciu opisanym jako osobnik 1 jest samiec. Wyjaśnić tego nie potrafię.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kejdi - 10.12.2011 20:42

(10.12.2011 20:19)asz32 napisał(a):  
(10.12.2011 18:46)Lipa96 napisał(a):  Jak dla mnie to na 99,9% jest to samiec i samica.

poważnie? to jak wyjaśnić to że czasem pojawia się na jego brzuchu ta różowa plamka? który to samiec?
A jak dla mnie to są dwie samice, tylko jedna jest zdominowana przez drugą. Zmiana ubarwienia może wynikać ze stresu.
Z drugiej strony może to być młody albo jakiś lewy samiec. W jakim wieku są te ryby?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - wisnia0384 - 10.12.2011 20:43

(10.12.2011 20:19)asz32 napisał(a):  poważnie? to jak wyjaśnić to że czasem pojawia się na jego brzuchu ta różowa plamka? który to samiec?
Ten brzydal to pewnie samiec ale jakiś niewydarzony Wink ale na 100 pewny nie jestem. Ale jeśli pojawia się u niego(niej Smile) różowa plamka to lipka i raczej dzieci z tego nie będzie. U mnie ostatnio wyposzczona samica po rozwodzie i owdowieniu po dwóch dniach od dostarczenia samca wydała na świat ikrę którą po dwóch dniach coś wszamało. Na szczęście tym razem rozwodu nie ma Smile
Ile czasu masz te ramirezy?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 10.12.2011 21:11

Kejdi nie wiem ile mają te rybki, w zoologiku też nie wiedzieli, myślę podobnie jak Ty, rybki nie przepadają za sobą, ta większa i bardziej wybarwiona przegania tą mniejszą, ale nie zawsze, jednak raczej się unikają, wisnia mam je jakieś 2 tygodnie.
teraz na nie spojrzałam i obydwie mają te plamki na brzuchu i mniejsza się ładnie wybarwiła, ale to pewnie chwilowo bo tak już było nie raz :/ to już moje 2 podejście żeby tej większej dokupić samca i chyba niestety się już poddam, nie chcę 3 samicy :/
Kejdi co znaczy "lewy samiec"? Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - wisnia0384 - 10.12.2011 21:26

(10.12.2011 21:11)asz32 napisał(a):  Kejdi co znaczy "lewy samiec"? Smile
To znaczy, że ten osobnik nie powinien trafić do sprzedaży detalicznej tylko na mielonkę dla kotów Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 10.12.2011 21:30

(10.12.2011 21:26)wisnia0384 napisał(a):  
To znaczy, że ten osobnik nie powinien trafić do sprzedaży detalicznej tylko na mielonkę dla kotów Wink

niby dlaczego? Smile lewy samiec tzn :O o maj gad
a ja myślę że to samiczka, już chyba nigdy nie kupię samca-nie będzie małych rybek heh

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kejdi - 10.12.2011 22:05

Nic podobnego, taki samiec też ma prawo żyć Smile
Dlaczego lewy? Bo nie potrafi zająć się samicą tylko daje się jej przeganiać Wink
Miałam taki problem z bojownikami, baba spuszczała pięknemu samcowi niezłe lanie i nie było mowy o potomstwie Sad
Sam jednak przychylasz się do zdania, że jest to samica, więc nie ma o czym mówić.
Nie ma co rezygnować, następnym razem przed zakupem poobserwuj ramirezy w sklepie, tylko nie zaraz po dostawie kiedy wszystkie będą się nienaturalnie zachowywać. Czasem dobrze widać dobraną parkę, spróbuj wymienić na nią swoje sztuki albo dokup samca, którego będziesz pewien.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 11.12.2011 00:34

na 99% to dwie samiczki

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 11.12.2011 10:15

(10.12.2011 22:05)Kejdi napisał(a):  
Nic podobnego, taki samiec też ma prawo żyć Smile
Dlaczego lewy? Bo nie potrafi zająć się samicą tylko daje się jej przeganiać Wink
Miałam taki problem z bojownikami, baba spuszczała pięknemu samcowi niezłe lanie i nie było mowy o potomstwie Sad
Sam jednak przychylasz się do zdania, że jest to samica, więc nie ma o czym mówić.
Nie ma co rezygnować, następnym razem przed zakupem poobserwuj ramirezy w sklepie, tylko nie zaraz po dostawie kiedy wszystkie będą się nienaturalnie zachowywać. Czasem dobrze widać dobraną parkę, spróbuj wymienić na nią swoje sztuki albo dokup samca, którego będziesz pewien.

dziękuję serdecznie za odpowiedzi ale jedno drobne sprostowanie: jestem kobietą Wink a wracając do ramirezek to właśnie w sklepie wszystkie były dość podobne do siebie, dlatego obserwacja raczej nic by nie dała, może spróbuję jeszcze raz, tylko będzie problemem żeby obecne wymienić

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Kejdi - 11.12.2011 13:13

(11.12.2011 10:15)asz32 napisał(a):  dziękuję serdecznie za odpowiedzi ale jedno drobne sprostowanie: jestem kobietą Wink
To przepraszam Smile
(11.12.2011 10:15)asz32 napisał(a):  a wracając do ramirezek to właśnie w sklepie wszystkie były dość podobne do siebie, dlatego obserwacja raczej nic by nie dała, może spróbuję jeszcze raz, tylko będzie problemem żeby obecne wymienić
Obserwacja nie tylko wyglądu, ale i zachowania. Może się uda.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 11.12.2011 19:04

Kejdi nie ma sprawy Wink ale wracając do Ramirezek to powiedz mi jak rozpoznać samca po zachowaniu?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piotrek1234 - 11.12.2011 19:18

(11.12.2011 19:04)asz32 napisał(a):  Kejdi nie ma sprawy Wink ale wracając do Ramirezek to powiedz mi jak rozpoznać samca po zachowaniu?

Samiec, gdy przepływa obok niego samica, stroszy swoje płetwy grzbietowe, gdy są dwa samce w niewielkim akwarium, samce walczą ze sobą i też pokazują swoje wdzięki Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - liiiviiia - 14.01.2012 22:20

[attachment=17669][attachment=17670][attachment=17671][attachment=17672][attachment=17673] Witam.Prosze o pomoc w rozpoznaniu plci. W sklepie powiedziano mi ze to parka ta wieksza z czerwonym brzuchem niby samica a ta mniejsza nieubarwiona niby samiec.Zastanawia mnie tylko to dlaczego ta wieksza niby samica nie daje zyc tej mniejszej (niby samcowi) caly czas go gania a ten traci barwe i ciagle ucieka jak jej nie widzi nabiera czarne paski jak zaczyna uciekac blaknie) czy mozliwe jest ze jednak ta duza to nie samica tylko samiec ktory gania samice ???? zalaczam zdjecia te dwa rybki szarej (pierwsze i ostatnie) to niby samca (ciezko mu zrobic zdjecie bo ciagle przed tamta sie chowa i ucieka) reszta te kolorowe to niby samica

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - olszak - 14.01.2012 23:38

Stawiam jak inni ,ze to samiecTongue
pozdrawiam

Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - sanka8 - 11.02.2012 16:49

Juhu udało mi sie zrobić zdjecia Smile
Kupiłam rybki godzine temu , sprzedawca poniewdział ze to parka ale nie jestem tego pewna ponieważ samiczka z czerwonym brzuchem jest wieksza od samca z żółtym brzuchem a płetwa grzbietowa u niej i u niego jest taka sama.Razem pływają po akwa.Czy to jest samiec i samica?
Wspólne zdjecie Tongue
[attachment=17977]
Samica???Smile
[attachment=17976]
[attachment=17980]
Samiec??Smile
[attachment=17978]
[attachment=17979]

Ostrzeżenie(FORUM WARNING SYSTEM):
10% = Temat dołączony we właściwe miejsce.
100%=ban
AUTOMATYCZNY BAN Z PRZEKROCZENIA 100%

RE: Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - asz32 - 11.02.2012 17:38

ja mam "parkę" od kilku miesięcy i dalej nie jestem pewna Big Grin , odsyłam Cię tutaj, poczytaj może znajdziesz odpowiedź http://www.akwaswiat.net/showthread.php?tid=5222&highlight=piel%C4%99gniczka+ramireza

RE: Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - sanka8 - 11.02.2012 18:15

Dodałam zdjecie

RE: Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - asz32 - 11.02.2012 18:21

moim zdaniem to parka, ale pewna nie jestem

RE: Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - sanka8 - 11.02.2012 18:24

A wiesz może czy są na tyle duże by przystąpić do tarła ? ;p

RE: Witam czy to samiec i samica pielegniczki ramirezy? - asz32 - 11.02.2012 18:29

nie wiem, ciężko to stwierdzić po zdjęciach, ale jak są za młode to i tak przystąpią tyle, że wtedy zazwyczaj zjadają ikrę o ile oczywiście dobiorą się w parę bo nie jest powiedziane, że się polubią jak to u pielęgniczek często bywa Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Milka518 - 22.02.2012 22:14

Może ktoś mi pomóc? Kupiłam dzisiaj ramirezke i powiedzieli mi że to samiec,mi się wydaje, że to samica jak tak porównywałam ale nie jestem pewna. Chcę dokupić drugą ale płci przeciwnej więc wolała bym być pewna co mam. Przepraszam za jakość zdjęcia niestety nie mogę zrobić lepszego.

[attachment=18171] [attachment=18172]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Saletra - 22.02.2012 22:35

Według mnie samica kształtem, ale ma barwy samca OBOJNAK?.
Według mnie wymień tą rybe na taką której określisz płeć.Spokojnie ci wymienią jak zachowasz kulturę Smile.A najlepiej kup samca i samice, i zostaw tego obojnaka , bo najlepiej jak jest układ że są 3+ ramirez i czeka aż się dobiorą same -najlepsze rezultaty w rozmnażaniu , noi potem się wymienia tą niedobrana na pokarm lub rośline Wink.

Ja akurat miałem takie szczęście że moje ramirezki już się dobrały z 40szt w zoologu i składały ikre, więc przypatruj się czy tam nie bedzię takich , a jak nie bd. składaćikry to patrz czy nie pływaja blisko siebie jakieś parki. Pozdrowienia Big Grin
asz32 , nie doradzaj bo sama niewiesz czy masz parke czy nie. sanka ,według mnie NIE masz parki ,bo jak masz od kilku miesięcy to już by dawno złozyły ikre, asz32 , ty masz 2samce według mnie

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - asz32 - 23.02.2012 07:51

(22.02.2012 22:35)Saletra napisał(a):  Według mnie samica kształtem, ale ma barwy samca OBOJNAK?.
Według mnie wymień tą rybe na taką której określisz płeć.Spokojnie ci wymienią jak zachowasz kulturę Smile.A najlepiej kup samca i samice, i zostaw tego obojnaka , bo najlepiej jak jest układ że są 3+ ramirez i czeka aż się dobiorą same -najlepsze rezultaty w rozmnażaniu , noi potem się wymienia tą niedobrana na pokarm lub rośline Wink.

Ja akurat miałem takie szczęście że moje ramirezki już się dobrały z 40szt w zoologu i składały ikre, więc przypatruj się czy tam nie bedzię takich , a jak nie bd. składaćikry to patrz czy nie pływaja blisko siebie jakieś parki. Pozdrowienia Big Grin
asz32 , nie doradzaj bo sama niewiesz czy masz parke czy nie. sanka ,według mnie NIE masz parki ,bo jak masz od kilku miesięcy to już by dawno złozyły ikre, asz32 , ty masz 2samce według mnie
przeczytaj jeszcze raz bo nie doradzałam, napisałam co myślę- to różnica i na pewno nie mam 2 samców, nieważne ("nie wiesz" piszemy osobno <skoro Ty tak wszystkich poprawiasz w pisowni Wink > )

ramireza gold samiec czy samica - arwenaa - 09.03.2012 11:49

Witam wszystkich serdecznie.
Pytanie odnośnie rozpoznania kieruję do Was znacznie bardziej doświadczonych użytkowników gdyż mam z tym problem.
Kupiłam ramirezę gold i miała to być samiczka ale gdy na nią patrzę nie mam pewności czy sprzedawca nie wcisnął mi samca :/
Proszę o pomoc:
http://imageshack.us/photo/my-images/406/dsc0197of.jpg/

RE: ramireza gold samiec czy samica - patryjo115 - 09.03.2012 14:28

Na moje oko samiczka. Raczej samiczka.

RE: ramireza gold samiec czy samica - victus - 09.03.2012 18:13

Samiczka i nie gold tylko albinos Smile wiem, że gold lepiej brzmi i się lepiej sprzedaje i drożej ale to albinos.

RE: ramireza gold samiec czy samica - arwenaa - 09.03.2012 18:42

He he to akurat najmniejszy problem Wink gorzej gdyby to był samiec i później dogadywać się ze sprzedawcą o wymianę Cool

Ale tam widać że dwa promienie na płetwie grzbietowej są troszkę dłuższe...samiczki tak mają? Sad

RE: ramireza gold samiec czy samica - patryjo115 - 09.03.2012 18:53

Nie, samiczki tak nie mają. No ale trzeba przyznać, że jest ta płetwa troszkę dłuższa, jednak nie tak jak u samców. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TEN TEMAT NIE JEST W ODPOWIEDNIM DZIALE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: ramireza gold samiec czy samica - Yacek - 09.03.2012 19:41

Samice maja krotsze promienie na pletwie grzbietowej a nie dluzsze - dluzsze (nieco) maja samce.
No i gold, tak jak mowil victus, to to nie jest ani troche.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - arwenaa - 09.03.2012 21:06

no wiem że mają krótsze właśnie dlatego nie jestem pewna.....tak jak napisałam w pierwszym poście Tongue

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 09.03.2012 22:00

ryba jest za młoda żeby na stówę rozpoznać płeć z jednej fotki

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - patryjo115 - 10.03.2012 11:06

Uważam że jest idealna do określenia dymorfizmu płciowego. Nawet tak malutka samiczka rożni się od samca.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - arwenaa - 10.03.2012 12:34

to może teraz będzie jaśniejsza sprawa....kilka dodatkowych fotek:
http://zapodaj.net/63a1a91fa755.jpg.html
http://zapodaj.net/2bd9cd9fc10d.jpg.html
http://zapodaj.net/e3f4011d5909.jpg.html
http://zapodaj.net/4017409e6fe1.jpg.html
http://zapodaj.net/61d5ceba6ab7.jpg.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - patryjo115 - 10.03.2012 14:16

No teraz to jestem na 100% pewien że to samiczka.

RE: ramireza gold samiec czy samica - arwenaa - 14.03.2012 19:41

(09.03.2012 18:13)victus napisał(a):  Samiczka i nie gold tylko albinos Smile wiem, że gold lepiej brzmi i się lepiej sprzedaje i drożej ale to albinos.

a mam takie pyt czym się różni gold od albiona?
Pytam bo jak patrzę na moją rybkę to wydaje mi się że jest to gold:
http://zapodaj.net/639e576ed5e5.jpg.html
http://zapodaj.net/9aab4d20af59.jpg.html
http://zapodaj.net/7aa1aa4026f5.jpg.html
http://zapodaj.net/f1a9cf0d91e8.jpg.html
znajdzie się ktoś kto wskaże mi różnicę abym na przyszłość była mądrzejsza...Big Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Mięki - 31.03.2012 21:32

Dołączam się do pytania o rozpoznanie płci moich Pielęgniczek Ramireza (dla ułatwienia ponumerowałem zdjęcia). Proszę o konkretne odpowiedzi.

http://chomikuj.pl/goliat_667

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 01.04.2012 13:17

Nie ma plików w tym folderze ....

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Mięki - 01.04.2012 17:51

(01.04.2012 13:17)top2107 napisał(a):  Nie ma plików w tym folderze ....

Tam trzeba wejść do "galerii" i tam są zdjęcia

Pozdrawiam.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 02.04.2012 19:05

według mnie wszystkie 4 fotki przedstawiają samiczkę/i (mowa o ramireza)

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Mięki - 03.04.2012 08:28

(02.04.2012 19:05)top2107 napisał(a):  według mnie wszystkie 4 fotki przedstawiają samiczkę/i (mowa o ramireza)

A czy samice też obieraj ą rewiry i przeganiają się między sobą, bo te własnie tak robią.

pozdrawiam.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 03.04.2012 09:00

jezeli nie ma dobranych par to ryby te nie obieraj sobie rewirów, takie zachowanie moze świadczyć o tym, że baniak jest zbyt mały do ilości ryb.

(jaki litraż zbiornika i obsada?)

natomiast samice między sobą są czesto bardziej agresywne niż samce.
U mnie parka ramirez do każdego, praktycznie, tarła wybierała inne miejsce, i nie zauwżam u tych ryb, w okresie poza tarłem, aby broniły jakiegoś terytorium. Cała sprawa zaczyna się 3-4 dni przed tarłem. Wtedy parka zaczyna swoją agresję wobec innych mieszkańców akwarium.
Inaczej wygląda to u nowicjuszy, a inaczej u doświadczonych par.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Mięki - 03.04.2012 09:23

Zbiornik mam 240l 120x50x50

Obsada:
16 x neon iness
4 mieczyki ( miał to być harem, a co się niedawno okazało ze wszystkie to samce).
4 x zbrojnik niebieski
4 x kirysek spiżowy
4 x razbora klinowa
4 x p. ramireza ( i tu nie wiem co to jest Tongue )

Pary raczej na pewno się nie dobrały ponieważ każda ramirezka przegania każdą .

W czwartek jadę do zoologa zamienic 3 mieczyki na samice i dokupić razbor
i nie wiem czy brać ze sobą te ramirezki żeby mi zamienili.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 03.04.2012 10:01

no cóż ramirezki mają sporo miejsca
takie zachowanie może potwierdzać fakt, że masz 4 samiczki.
jeszcze pytanie jak długo je masz ... wygladają na ładnie wybarwione
nie mając żadnego odniesienia trudno powiedzieć ile mają miesięcy.
ale patrząc na mieczyki można, przez analogię, dojść do wniosku, że masz pecha jeżeli chodzi o dobór płci ryb Wink.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Mięki - 03.04.2012 10:29

Obecnie mam je niecały miesiąc (w sobotę będzie równy miesiąc )

Ładnych kolorków dostały już po około tygodniu przyjazdu z zoologicznego.

Dobra dzięki za pomoc wezmę je do tego zoologa może będzie miał jakieś juz dobrane pary.

Pozdrawiam.

[split] Pielęgniczka Ramireza - Microgeophagus ramirezi - Cichy82 - 01.10.2012 16:01

Witam mam problem z pielęgnicami Ramireza otóż mam w akwarium 3 sztuki dwie ładnie wybarwione i jedna praktycznie bezbarwna ma jedynie czarne pręgi na płetwie grzbietowych przegania mi te dwie ładnie wybarwione a jak się spotkają wszystkie 3 dochodzi do przepychanek stykanie sie bokiem tz mam 3 samce ??
Google chomikuj,pl użytkownik kaha710 folder Pielęgnica Ramireza zdjęcie DSC01637.JPG to ta rybeńka co mi gania dwie pozostałe.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - piotreus-1988 - 05.12.2012 22:01

Szczerze powiedziawszy, gdy tylko przyniosłem rybki do domu byłem pewien, że to samiec i samiczka, jednak po zachowaniu domniemanego samca zaczynam się zastanawiać, czy druga rybka to też nie samczyk tylko młodszy i nie wybarwiony, dla rozwiania wątpliwości załączam fotki
samiczka tu wg mnie samiczka( ew. ten młodszy niewybarwiony samczyk )
A tu samczyk samiec
Za wszelką pomoc dziękiBig Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 06.12.2012 00:12

to prawie na stówę parka

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - piotreus-1988 - 06.12.2012 00:21

(06.12.2012 00:12)top2107 napisał(a):  to prawie na stówę parka
tak też myślałem, w takim razie zostaje mi tylko mieć nadzieję, że samiec przekona się do samiczki- młody i głupiBig Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - kisu18k - 06.01.2013 01:23

Każdego oszukali Smile mi dali 2 samce Smile samiec ma dłuższe pierwsze promienie płetwy grzbietowej i zazwyczaj ma intensywniejsza barwę samiczki są bledsze i maja czerwony brzuszek

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - nagira - 28.03.2013 16:08

Mam dwie Ramirezy w 54l (65x33x25) i na 70% para tylko nie wiem czy na 100%
Oto one:

Pierwsze chyba samica
[attachment=20823]

A tu chyba samiec
[attachment=20824]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - macu67 - 28.03.2013 18:33

(28.03.2013 16:08)nagira napisał(a):  Mam dwie Ramirezy w 54l (65x33x25) i na 70% para tylko nie wiem czy na 100%

Parka Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - DarkDrake - 28.03.2013 18:40

Dokładnie, ładna parka Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - nagira - 28.03.2013 19:18

Dziękuje ale jeszcze w ogólnym nie mają tarła(może dla tego że kupiłam je 2 tyg temu)
Ale samiec goni samice ale rzadko

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - DarkDrake - 28.03.2013 20:07

Na wszystko przyjdzie pora. Cierpliwości Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - iwa210486 - 12.04.2013 15:33

Witam serdecznie. Wydaje mi sie, że stałam sie posiadaczke 2 samców. W zasadzie to na 99% mi sie wydaje po przeczytaniu całego tego tematu i innych dotyczacych dyformizmu pielęgniczek ramireza. to moje pierwsze pielegniczki więc proszę o weryfikację. Zdjęcia są jakie są ale może wprawne oko dostrzeze co trzeba. Rybki maja ok 3cm, obie mają promienie górnych płetw lekko przerosnięte- o jakieś pół cm od pozostałych. Nie widzę u żadnej z nich różowawego brzuszka. Są u mnie w akwarium od poniedziałku.
Akwarium: zalane ponad miesiąc temu 112l. Podłoze piach, filtr fluwal U4, oświetlenie 2x18w 6500k, temp 26st, dieta: płatki Tropical (różne), dafnia. Aha rybki to 2 pielęgniczki ramireza i 1 gupiczka.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/580fb075a90ed08f.html -jest tu 8 zdjęć moich rybek.
Woda wygląda na mętną ale nie jest- wina jakosci aparatu i tego, ze ściana za akwarium i podłoze w akwarium jest żółtego koloru. Jesli nic nie wypatrzycie postaram się dorwac lepszy aparat i porobić konkretniejsze zdjęcia.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - iwa210486 - 12.04.2013 18:44

Aha. Dzięki za komentarz i pomoc. Bardzo treściwa odpowiedź.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yoanna - 28.10.2013 12:12

Błagam o pomoc!! Niedawno umarł mi samiec (jestem przekonana na 99,9% że to był samiec), została mi samica która jest na zdjęciach - ale nie jestem już pewna czy to samica (???) nie ma różowego brzuszka, ma wydłużone płetwy... Jeśli ta rybka na zdjęciach to samiec, to jest to gej (pływały razem, dawały sobie buziWink. Dacie rade rozpoznać??
[attachment=21574][attachment=21575]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 28.10.2013 17:14

samiec

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Bruce77 - 28.10.2013 20:39

Yoanna strasznie slabo wybarwiona ta twoja ryba, ale to raczej samiec.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yoanna - 29.10.2013 11:13

Dziękuję! Biegnę kupić mu samiczkę!Smile
Słabo wybarwiony - dlatego sprzedali mi go jako samiczkę... grr

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Pietruch - 08.11.2013 12:17

Hej, tak dla upewnienia się, czy się nie mylę:

samiec:
[attachment=21605]

samica:
[attachment=21606]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 10.11.2013 11:11

Myślałem że potrafie rozróżnić płeć ramirezek ale jak już je mam to mam problem miały być 2 parki ale moim zdaniem ma 3 samce i jedną samiczkę a wy jak myślicie?

http://zapodaj.net/90838d6337136.jpg.html
http://zapodaj.net/b4809c3aee2df.jpg.html
http://zapodaj.net/20087b3abc1ae.jpg.html
http://zapodaj.net/4be20b081aa83.jpg.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yoanna - 26.11.2013 13:52

Pietruch - wg mnie zgadza sięSmile
klosek - zobacz zdjęcia Pietrucha i porównaj różowe brzuszki, wg mnie masz 4 samiczki... (???)

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 26.11.2013 21:46

To ja teraz już nie wiemTongue każdy mówi co innego

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Norbert - 26.11.2013 21:53

@klosek - ile czasu mają te ryby? Być może są jeszcze za młode? Ja na dzień dzisiejszy to co widzę na zdjęciach obstawiam 4 samice ale gwarancji żadnej.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 26.11.2013 22:16

Nie wiem ile mają. U mnie są 2 tydzień, ale widzę że walczą ze sobą więc nie wiem czy samiczki..

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Norbert - 26.11.2013 23:02

Walczą czy przepychają? Może ustalają hierarchię w stadzie? W końcu to pielęgnice Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 26.11.2013 23:13

Teraz mam 5 szt bo dokupiłem samiczkę bo myślałem że mam 3 samce to teraz według was mam 5 samiczek?Big Grin

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Norbert - 27.11.2013 00:37

@klosek - zrób zdjęcia najlepiej jak się da ale postaraj się żeby ryby miały rozłożone płetwy, szczególnie grzbietową. Jak to zrobić - rozmawiaj z nimi i poproś ładnie Tongue

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yoanna - 27.11.2013 20:09

5 samiczek;] Wymień dwie na samce, niech się dobiorąSmile Ale daj jeszcze jakieś fotki!Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Ardil - 07.12.2013 14:51

Witam również mam prośbę . Mam problem w określeniu płci ramirezki , na obydwy zdjęciach ta sama rybka

[img=http://www50.zippyshare.com/thumb/17996844/file.html][/img]
[img=http://www50.zippyshare.com/thumb/36386049/file.html][/img]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 07.12.2013 21:32

Prawie na pewno samiczka, przypatrz się w akwarium czy ma zaczerwieniony brzuch

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yoanna - 07.12.2013 21:33

Samiczka Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Ardil - 07.12.2013 22:52

Lekko zaczerwieniony jest niestety lepszych zdjęć nie udało mi się zrobić zbyt ruchliwa jest :/

http://www11.zippyshare.com/v/78524800/file.html

jeszcze jedno zdjęcie

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - macgat - 17.12.2013 21:56

Mam pytanie. Czy aby na pewno mam parkę? Na początku byłem o tym święcie przekonany ale ostatnio większa ryba (imo samiec) gania tą mniejszą jak szalona. Zaloty to raczej nie są bo głównie jest ganiana przy karmieniu, a przez resztę czasu trzymają się raczej osobno. Ale wracając do tematu. Co myślicie?

Samiec?:
http://zapodaj.net/9c248e289c71f.jpg.html

Samica?:
http://zapodaj.net/241fef678f805.jpg.html

Z góry dzięki za odpowiedź Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 17.12.2013 22:22

Tak, parka. Pewnie niedobrana, ale parka. Pamiętaj, żeby samiczka miała się gdzie ukryć przed panem, bo to się może źle skończyć

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - macgat - 17.12.2013 22:31

No właśnie problem narasta podczas karmienia bo wszystkie ryby wypływają na otwartą część akwarium gdzie sypie pokarm. Normalnie samiczka raczej pływa w zaroślach po prawej albo lewej stronie akwarium, a samiec "patroluje" bardziej otwarte rejony.

Ogólnie akwarium wygląda tak:
http://zapodaj.net/79fdd930bdb0d.jpg.html

Niestety z kokosa korzystają tylko ampularie i kiryski mimo że został wstawiony właśnie z myślą o pielęgniczkach.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Yazid - 04.01.2014 14:38

Witam,
jestem nowy na forum wiem, że zdjęcie kiepskiej jakości, niestety nie mam możliwości zrobienia lepszego, ale może jesteście w stanie rozpoznać czy to parka.
pzdr
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/d1ded249c4a26421.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/96e6c7b0a9df39c7.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Piczu14 - 04.01.2014 17:05

Na 70% tak, ale po takich zdjęciach trudno poznać. Przypatrz się, samiec ma czerwony brzuch i dłuższe pierwsze promienie płetwy grzbietowej niż samica.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 04.01.2014 20:27

Parka, na pewno.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 08.01.2014 13:57

Witam panowie powiedzcie mi czy to jest parka ?

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0462jp_epreqwh.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/DSC0452jp_epreqwn.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/DSC0453jp_eprwppa.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 08.01.2014 18:20

Jak dla mnie to są 2 samce, ale możliwe, że się mylę

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 08.01.2014 18:49

tez mi sie tak wydej zwlaszcza ze ten troszke mniejszy z jedna kropka, mniej wybarwiony co jakis czas tak, jakby poganial tego ladniejszego z tym ze ten ladniejszy zachowuje sie podczas tego poganiania, jakby na niego wyje.... tak ogolnie to trzymaja sie razem

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 08.01.2014 19:01

A któryś z nich ma zaczerwieniony brzuch?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 08.01.2014 19:15

nie, cos mi sie wydaje ze jakies slabe geny maja te ramirezy

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 08.01.2014 23:14

dwa samce

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 13.01.2014 15:29

Dobra panowie kupilem jeszcze jedna ramirezke teraz wydaje mi sie ze to samiczka, ale wole sie upewnic tak wiec prosze o odpowiedz czy teraz mam parke

http://ifotos.pl/zobacz/DSC0479jp_epxawxw.jpg/
http://ifotos.pl/zobacz/DSC0478jp_epxawnr.jpg/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - RusekGRW - 19.01.2014 00:31

Czy różne odmiany ramirezy się krzyżują ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - cnl - 20.01.2014 19:15

(13.01.2014 15:29)akwaman napisał(a):  Dobra panowie kupilem jeszcze jedna ramirezke teraz wydaje mi sie ze to samiczka, ale wole sie upewnic tak wiec prosze o odpowiedz czy teraz mam parke

Samiczka 100%.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 20.01.2014 21:34

(20.01.2014 19:15)cnl napisał(a):  
(13.01.2014 15:29)akwaman napisał(a):  Dobra panowie kupilem jeszcze jedna ramirezke teraz wydaje mi sie ze to samiczka, ale wole sie upewnic tak wiec prosze o odpowiedz czy teraz mam parke

Samiczka 100%.

teraz juz wiem Wink wczoraj ikre zlozyly, tylko jest dosc dziwna sytuacja, wszedzie czytam ze to samiczka pilnuje ikry, a u mnie jest na odwrot samiec caly czas pilnuje ikry i za kazdym razem jak zobaczy samiczke to ja odgania

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 21.01.2014 19:06

(20.01.2014 21:34)akwaman napisał(a):  
(20.01.2014 19:15)cnl napisał(a):  

Samiczka 100%.

teraz juz wiem Wink wczoraj ikre zlozyly, tylko jest dosc dziwna sytuacja, wszedzie czytam ze to samiczka pilnuje ikry, a u mnie jest na odwrot samiec caly czas pilnuje ikry i za kazdym razem jak zobaczy samiczke to ja odgania

czyli masz małe szanse, żeby coś z tego wyszło, proponuję wyłowić samiczkę ... chociaż z drugiej strony ryby są tak młode, może lepiej niech zdobywają doświadczenie ...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 22.01.2014 00:52

juz po ikrze, ale samiec nadal gania samiczke, nie wiem co mu odbilo przed tarlem normalnie razem sobie pkywaly wszystko w porzadku bylo, a teraz to nawet od jedzenia ja odgania, a ta siedzi gdzies schowana, albo pod tafla wody

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 22.01.2014 23:44

(22.01.2014 00:52)akwaman napisał(a):  juz po ikrze, ale samiec nadal gania samiczke, nie wiem co mu odbilo przed tarlem normalnie razem sobie pkywaly wszystko w porzadku bylo, a teraz to nawet od jedzenia ja odgania, a ta siedzi gdzies schowana, albo pod tafla wody

ryby się nie za bardzo dobrały ... ale im młodsze tym większa szansa, że się "dotrą" Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - akwaman - 23.01.2014 00:17

no chyba sa dosc mlode samiec ma 4cm, samiczkam troszke mniej, czasami wygladaj jakby sie klucily, staja na wprost siebie pyszczkami i sie przepychaja, fajnie to wyglada Big Grin
no chyba sa dosc mlode samiec ma 4cm, samiczkam troszke mniej, czasami wygladaj jakby sie klucily, staja na wprost siebie pyszczkami i sie przepychaja, fajnie to wyglada

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Yacek - 23.01.2014 11:42

Młode ramirezki rzadko kiedy odchowują potomstwo, niech się uczą to za którymś razem się uda.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fanti77 - 26.01.2014 19:39

Witam.

Prosze o identyfikacje ramirezek. Mam 2 sztuki i wydaje mi sie ze to parka.

pozdrawiam.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 26.01.2014 22:46

Tak, parka, całkiem ładna Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fanti77 - 29.01.2014 21:44

dzieki. Ktora jest samica a ktora samcem? Samica ta bardziej kolorowa?

pozdrawiam.

(26.01.2014 22:46)Drewniak napisał(a):  Tak, parka, całkiem ładna Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Drewniak - 29.01.2014 23:13

(29.01.2014 21:44)fanti77 napisał(a):  dzieki. Ktora jest samica a ktora samcem? Samica ta bardziej kolorowa?

pozdrawiam.

(26.01.2014 22:46)Drewniak napisał(a):  Tak, parka, całkiem ładna Smile

Na pierwszym zdjęciu z lewej jest samiczka, a z prawej samiec.
Jak to w naturze- faceci są zawsze ładniejsi... Cool

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - przemorg - 24.02.2014 01:19

Hej Smile . Napiszecie mi moze co to za osobniki?
Od przedwczoraj jedna ramireza gania drugą. Załączam film w wysokiej rozdzielczości Smile .
http://youtu.be/_jkKQLHjB5E

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 24.02.2014 09:34

2 samiczki

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - lilbee - 24.02.2014 22:20

Witam, czy jest to parka? Czy dwa samce? Pierwsze zdjęcie przedstawia rzekomą samice. (to ta druga na drugim zdjęciu)
I czy to normalne że jedna ma płetwy całe pomarańczowe a druga w plamki? Witać na zdjęciu gdzie jeszcze były w worku.
z gory dziękuję za odpowiedzi Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 24.02.2014 23:35

Parka

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - lilbee - 25.02.2014 00:26

(24.02.2014 23:35)klosek napisał(a):  Parka

Dziękuję bardzo Wink czyli skoro się skubią, to pewnie z miłości Wink

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dariaradio - 02.03.2014 14:05

Witam mam pytanie jak w temacie Smile

Mam parke i mam nadzieje ze mam samca i samice ±'

prosze o pomoc

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 02.03.2014 14:38

2 Samiczki.

Czy ja widzę różowy żwirek....

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Norbert - 02.03.2014 14:45

Tak, dobrze widzisz - różowe coś tam na dnie i muszelka. GRATULUJĘ!

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 02.03.2014 22:31

róż się trochę gryzie z ubarwieniem Ramirez Smile, jak na mój gust

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - lilbee - 03.03.2014 14:34

Jestem świeżym akwarystą więc nie będę gadać z ironią, napiszę o co chodzi, Ramizerki niestety w Twoim zbiorniku nie przeżyją, one lubią miękką wodę więc jeżeli chcesz im trochę pomóc wyciągnij muszelki, co do żwirku, nie ważne jaki kolor ale Ramirezki przesiewają piachem skrzela w celu oszyczania ich, nie ma piasku, nie może tego zrobisz, pooglądaj na Youtubie jak się zachowują. To są śliczne rybki i zasługują na godne życie.

Sorry za ot
Jestem świeżym akwarystą więc nie będę gadać z ironią, napiszę o co chodzi, Ramizerki niestety w Twoim zbiorniku nie przeżyją, one lubią miękką wodę więc jeżeli chcesz im trochę pomóc wyciągnij muszelki, co do żwirku, nie ważne jaki kolor ale Ramirezki przesiewają piachem skrzela w celu oszyczania ich, nie ma piasku, nie może tego zrobisz, pooglądaj na Youtubie jak się zachowują. To są śliczne rybki i zasługują na godne życie.

Sorry za ot

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dariaradio - 03.03.2014 20:52

Dziękuję bardzo za odpowiedź i porady powiem szczerze że mój mąż ma akwarium 240l a ja chciałam mieć mniejsze swoje takie małe i to akwarium jest po bojowniku i dekoracje też byłam pewna że może tak być wiec mnie zmartwiliście i w środę jadę po piasek tylko jaki to musi być teraz to bym prosiła o parę wskazówek co i jak mam dużo roślin, kamień no i miałam muszelki no ale teraz to nie wiem ...

to co powinnam mieć ??
i czy mogę dokupić samca??
i żeby były w trójke ??

a na koniec poraz pierwszy mamy ramirezy...

wiec wybaczcie Mi :'(

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 03.03.2014 21:20

To jak akwa po bojowniku to pewnie za małe na ramirezki niestety, ile ma litrów?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dariaradio - 03.03.2014 21:49

60l

to były pierwsze akwa mojego męża (miał 2 po 60l) i potem już stały w piwnicy aż ja je wykopałam Tongue

wziełam 2 samice i samca bojowniki i je pociągneliśmy ale jak już trzeba było wyłowić bojownika bo już ikra pływała to niestety nie poradził sobie w 240l i umarł samice żyja do dziś no i byłam w zoologu i spodobały mi sie ramirezy wiec odświeżywszy wszystko i po kilku dniach kupiłam 2 ramirezy miala być parka no ale są 2 samice...

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 03.03.2014 21:58

To jak będą tylko ramirezy bez bojowniczek to ok. Wyłów samiczkę i wymień na samca.

Ale najpierw podłoże do wymiany wyjmij wszystko co sztuczne. I zasadz roślinki i korzenie wrzuc

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dariaradio - 03.03.2014 22:13

czyli mam wyłowić wszystko i zasadzić roślinki i ułożyć korzeń... a jaki ten piach bo ja mam takie małe kamyczki no i chciałam tam mieć tylko 2 ramirezy ....

a czemu nie może być ten głazik co mam on na takie otwory jamki i myślałam że to im przypasi

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 03.03.2014 22:18

Bo to nie jest naturalne, chcesz jamki to kup łupiny kokosa będzie dużo lepiej. Jeżeli chcesz akwarium tylko pod ramirezy to musi być piasek

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 04.03.2014 09:27

wystarczy piasek jakiś korzeń i sporo liści ... najładniej prezentują się bukowe ... a teraz jest właśnie sezon na ich zbieranie

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - dariaradio - 04.03.2014 20:05

piasek... hmm ok
korzeń tez jakiś kupie a roślinki mogę mieć normalne posadzone i dorzucić liście na dno ?? <nie zgnije to> a czy je najpierw ususzyć...

jak przemontuje to wrzucę zdjecie Smile

tylko czy mi wymienia rybke w sklepie bo paragonu nie mam

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 04.03.2014 21:40

Jak masz ugadanych sprzedawców to tak w najgorszym wypadku samiczkę oddasz a samca kupisz 10 zł dla dobra rybek można wydaćSmile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 04.03.2014 22:02

(04.03.2014 20:05)dariaradio napisał(a):  piasek... hmm ok
korzeń tez jakiś kupie a roślinki mogę mieć normalne posadzone i dorzucić liście na dno ?? <nie zgnije to> a czy je najpierw ususzyć...

jak przemontuje to wrzucę zdjecie Smile

tylko czy mi wymienia rybke w sklepie bo paragonu nie mam

ten temat generalnie jest z rozpoznawania płci ryb załóż nowy na temat twojego baniaka.
a co do liści, nie wiem gdzie mieszkasz ale u nas obecnie tylko zeschłe liście bukowe występują Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - MaciekS - 16.03.2014 11:52

Witam
Bardzo prosze o identyfikacje rybek.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 16.03.2014 12:00

być może z lewej samiec, nie wiem jak duża ryba ale bardzo prawdopodobne że dwie samiczki, dodam tylko że ta z prawej nie pożyje raczej już długo bo podejrzewam u niej chorobę

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - MaciekS - 16.03.2014 12:08

Rybki sa male. Z lewej 2cm z prawej 1.5.
Na fotce faktycznie ma wklesly brzuszek. Ale apetyt ma, ciekawska jest...

Edit:
Troche przesadzilem. Bedzie to raczej 3cm i 2.5cm

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 16.03.2014 12:26

Z prawej fatalnie wygladająca samiczka a z lewej młody samiec prawdopodobnie

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - MaciekS - 16.03.2014 12:31

Dzieki za identyfikacje.
Wiem ze to nie temat od tego, ale co moge zrobic z ta samiczka? Rybki sa trzeci dzien u mnie i w takim stanie do mnie trafily. Tak jak pisalem, apetyt ma, nie chowa sie, jest ciekawska itp.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - klosek - 16.03.2014 12:45

Jedynie czekać i obserwować

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 16.03.2014 12:50

to tak jak klosek napisał, po lewej będzie samczyk, obserwuj uważnie tą samiczkę bo ramirezy nie chorują długo, i rzadko, podczas choroby, mają problemy z apetytem, ryba była albo zagłodzona, albo ma zapalenie układu pokarmowego

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - bery - 17.05.2014 16:21

Witajcie
Zwracam się do Was z małą prośbą o pomoc w rozpoznaniu płci u tych dwóch rybek Smile Jeżeli nie jest pomylona kolejność to drugie i trzecie przedstawia tą samą rybke.
[attachment=22318]
[attachment=22319]
[attachment=22320]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 17.05.2014 17:53

raczej dwa samce, ten drugi albo zagoniony, albo zaczyna go coś "brać"

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - bery - 18.05.2014 11:56

Nie zauważyłem żadnych przejawów agresji między nimi. Tylko pewnie będę miał problem z wymianą
na samiczke jeśli ta druga to też samiec bo wyrzuciłem paragon. Kupowałem w sklepie który ma bardzo
dobre opinie więc się nie przyjrzałem przy kupnie.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 18.05.2014 23:28

nie chcę cię straszyć ale ten samiec na dole najprawdopodobniej jest chory, ale z jednego zdjęcia, nie widząc jak się ryba zachowuje to tylko takie luźne przypuszczenie, obserwuj rybkę

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yefisto - 20.07.2014 23:03

Witam,

bardzo proszę o próbę rozpoznania płci dwóch rybek,
poniżej załączam zdjęcia.

Potencjalny samiec:
Zdj. 1
http://www.tinypic.pl/fcnl4774a19e
Ta po prawej to samczyk?

Zdj. 2
http://www.tinypic.pl/7rpl5qnuow4k
Ta po lewej to samczyk?

Potencjalna samiczka:
Zdj. 3
http://www.tinypic.pl/4ikas12o69m4
Ta po prawej to samica?

Zdj. 4
http://www.tinypic.pl/wh8h20ssppyk
Samiczka?

Dziękuję, pozdrawiam, przepraszam za jakość zdjęć.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 21.07.2014 11:42

pojawia mi się komunikat: "zakaz hotlinkowania" i fotek nie widać

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yefisto - 21.07.2014 14:34

Bardzo przepraszam, poprawione. Bardzo proszę o sprawdzenie powyższych zdjęć. Dziękuję.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 21.07.2014 16:54

to raczej parka chociaż ryby jeszcze młodziutkie
czy ta samiczka tak "przesiaduje" na liściu ?
nie wiem jak długo są u ciebie ale wyglądają na mocno wychudzone

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - yefisto - 21.07.2014 17:26

Są drugi dzień u mnie, młodziutkie dopiero co sprowadzone do sklepu, widać, że wychudzone, podaję im pokarm, przyjmują go chętnie. Samiczka w pierwszy dzień przesiadywała po kryjówkach, natomiast dziś już sobie pływa swobodnie. Smile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 21.07.2014 19:38

to ok, obserwuj ryby

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Waria-T - 16.03.2015 19:22

Witam,

Przeczytałem prawie cały wątek ale niestety nie jestem pewny czy moja parka to dwie panie (daję 80procent Smile).

Proszę o pomoc i poradę jeśli to dwie panie to dokupić pana i poczekać co się będzie działo czy odrazu odłowić jedną panią i wpuścić nowego samca.

Dodam że dość często pływają razem.
1:
http://i62.tinypic.com/2cpwdop.jpg

2:
http://i57.tinypic.com/73l0s1.jpg
http://i59.tinypic.com/205w4sz.jpg

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 16.03.2015 20:36

parka

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Rogo - 21.04.2015 11:27

Witam, proszę o potwierdzenie lub zaprzeczenie ;]

samiec ?
http://i61.tinypic.com/2ns9zzr.jpg

samiczka ?
http://oi60.tinypic.com/mkg4co.jpg

na początku pływały razem, teraz niby "samica" jest przeganiana, wyjdzie z ukrycia i "samiec" ją dojrzy to już ściga i ta biedna ucieka za rośliny koło filtra :/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - serpico23 - 21.04.2015 12:51

Na drugim zdjęciu na 100% samica. Może samcowi ta samica nie odpowiada i trzeba będzie wymienić na inną. Ewentualnie wymienić samca.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - enndi91 - 29.04.2015 23:23

Czy rybki widoczne na zdjeciach to parka czy moze dwa samce/samice ??
http://images66.fotosik.pl/846/c231b4e550a63aabgen.jpg
http://images69.fotosik.pl/843/a74e1988ecd26067gen.jpg

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Tole - 30.04.2015 07:29

Po co piszesz w dwóch miejscach ?!

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - enndi91 - 30.04.2015 10:07

Po to zebym dostal konkretna odpowiedz a nie ilu urzytkownikow tyle plci :/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Tole - 30.04.2015 10:43

spam ci nie pomoże jeśli trudno jest rozpoznać to trudno - myślisz że wszechwiedzący jesteśmy ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - enndi91 - 30.04.2015 12:14

Skoncz mnie umoralniac. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie pisz w ogole. Po to jest to forum zeby uzyskiwac potrzebne informacje:/

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Tole - 30.04.2015 13:11

Zabawne jak nie zauważyłeś stali bywalcy już odpowiedzieli a tutaj wszyscy są czuli na spam więc zamknąłeś sobie drogę pomocy

Ale żeby nie było nawet dzieciom naiwnie wierzącym w nieomylność i wszechwiedzę forum, mimo twego spamu odpowiem

Na 95% to dwa samce ale 1. To jest zdjęcie nigdy pewności nie będzie 2. Wysoką pewność będzie mieć tylko wieloletni hodowca

A i jeszcze jedno - nie umoralniam tylko pokazuje ci że łamiesz regulamin - gdyby admini tutaj zaglądali już byś dostał upomnienie za zdublowanie tematu
Patrząc na twoje ostatnie posty - w akwarystyce jesteś zielony - i nie wiele wiedzy na razie zebrałeś więc przyda się trochę pokory i spokoju

Mam nadzieje że nie trzymasz już neonów z gupikami ? I zrobiłeś porządek z kiryskami ?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - janosik - 30.04.2015 16:58

(30.04.2015 12:14)enndi91 napisał(a):  Skoncz mnie umoralniac. Nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie pisz w ogole. Po to jest to forum zeby uzyskiwac potrzebne informacje:/

Kolego. nie ma co sie unosic i klocic w sytuacji kiedy oczekujesz pomocy.
To to samo co wyzywanie od najgorszych strazaka ktory przyszedl wyprowadzic ciebie i innych z pozaru, ale ty wtedy bedziesz tym ostatnim uratowanym, jesli strazak zdazy. :-(

Co do twojego pytania, to jesli masz zamiar rozmnazac te ryby to jedna para to stanowczo za malo.
Nie chodzi tu o masowa produkcje, tyllko o dobranie odpowiedniej pary.
Poza tym w akwarium tzw. ogolnym nie ma sensu.
Samo szukanie samczyka, czy samiczki nic praktycznie ci nie da, no moze jakies przypadkowe sparowanie zmuszonych do zycia w jednym zbiorniku osobnikow. To jest wlasnie jeden z podstawowych bledow osob chcacych doprowadzic do tarla 2 szt. ryb z tzw. "trudnych" gatunkow.
Jesli chcesz konkretnie rozmnazac jakis gatunek poznaj jego naturalne cykle zyciowe, warunki srodowiska w ktorych zyje w naturze i naucz sie takie warunki chocby improwizowac w akwarium, to moze ci sie udac rozmnazanie.
Nawet jesli bedziesz mial parke tora zlozy ikre, to musisz wiedziec jak z ta ikra i tarlakami sie obchodzic i jakie im zapewnic warunki aby z tej ikry byly ryby.
Kup po 5 sztuk z 2 roznych sklepow ktore maja roznych dostawcow-hodowcow. Same ryby najlepiej rozrozniaja plec (lepiej niz najlepszy hodowca) i same sie lepiej dobiora w pary. Wtedy mozesz myslec o rozmnazaniu, innaczej bedziesz mial chow wsobny, a co za tym idzie ryby zdegenerowane, slabe i z wadami budowy, ktore jednoczesnie, jako slabsze beda zrodlem chorob i zakazen, a cala zabawa kosztownym niszczeniem ryb.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fishmen - 28.05.2015 12:05

witam zapodałem sobie 4 szt mam pytanko czy to 4 samceSad

rybki mam od wczoraj maja około 2,5cm

pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 28.05.2015 21:08

Zdjęcia słabej jakości ale wydaje mi się że na pierwszym zdjęciu samiec na ostatnim samiczka a drugie zdjęcie słabo widać.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fishmen - 29.05.2015 12:06

cos udało sie zrobic

Wygladaja chyba na 2 samce??
Te samice zawsze takie blade są?

widze po obserwacji ŻE KOSZTUJA SLIMAKI SWIDERKI?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 29.05.2015 16:02

(29.05.2015 12:06)fishmen napisał(a):  cos udało sie zrobic

Tak to są samce.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - janosik - 30.05.2015 15:25

(29.05.2015 16:02)rafik napisał(a):  
(29.05.2015 12:06)fishmen napisał(a):  cos udało sie zrobic

Tak to są samce.
Tez tak sadze.
Samiczki maja bledsze i ciensze-mniej wyrazne promienie pletw.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fishmen - 02.06.2015 10:18

witam ponownie koledzy kupiłem kolejne 2 szt tym razem goldy

moge prosic o identyfikacje płciSmile

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - janosik - 02.06.2015 11:52

Tym razem trafiles parke.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 02.06.2015 12:51

W sklepie gdzie kupujesz rybcie nie potrafią rozpoznać płci?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - fishmen - 02.06.2015 15:26

(02.06.2015 12:51)rafik napisał(a):  W sklepie gdzie kupujesz rybcie nie potrafią rozpoznać płci?

wziąłem dwie ostatnie sztuki

po czym to rozpoznac ze to parka?
na 100%?
wstawiam jeszcze jedno foto ten po prawej to samiec?

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Yebaniutki - 14.06.2015 20:46

Panowie dziś zakupiłem swoje pierwsze w życiu ramirezki!
Nagłowiłem się z gościem w sklepie żeby upolować parkę.
Wydaje nam się że powinna być parka ale po ich zachowaniu mam jednak lekki dylemat.
Czy możecie pomóc?
Poniżej zdjęcia rybek:
http://zapodaj.net/images/5c32e01c86f65.jpg
http://zapodaj.net/f17438649bb64.jpg.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 15.06.2015 08:09

(14.06.2015 20:46)Yebaniutki napisał(a):  Panowie dziś zakupiłem swoje pierwsze w życiu ramirezki!
Nagłowiłem się z gościem w sklepie żeby upolować parkę.
Wydaje nam się że powinna być parka ale po ich zachowaniu mam jednak lekki dylemat.
Czy możecie pomóc?
Poniżej zdjęcia rybek:
http://zapodaj.net/images/5c32e01c86f65.jpg
http://zapodaj.net/f17438649bb64.jpg.html

Pierwszy link nie wchodzi,na drugim samiec.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Yebaniutki - 15.06.2015 09:06

Kolego podaję poprawione zdjęcie drugiej rybki - przypuszczalnej babeczki:
http://zapodaj.net/5c32e01c86f65.jpg.html

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - rafik - 15.06.2015 13:23

(15.06.2015 09:06)Yebaniutki napisał(a):  Kolego podaję poprawione zdjęcie drugiej rybki - przypuszczalnej babeczki:
http://zapodaj.net/5c32e01c86f65.jpg.html

Wydaje mi się że to samiczka chociaż zdjęcie nie jest zbyt dobrej jakości.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - Yebaniutki - 15.06.2015 16:55

Wiem właśnie:/ aparat strasznie mi kijowo zdjęcia robi a nie chciałem rybek stresować i błyskać im flashem po oczach. Może to być samiczka bo ma taki jakby lekko różowawy brzuszek, tylko właśnie nie byłem pewny czy to bardziej pod róż czy pod fiolet że taka barwa. Ale karmię ich na przemian granulkami dla pielęgnic i płatkami wybarwiającymi więc może niebawem będzie lepiej widać. Na razie co chwile samiec za nią/nim pływa i zaczepia, ale niby nie widać żeby to były jakieś walki , raczej bardziej zaczepki, ewentualnie przeganianie.

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - gigalamer - 04.10.2016 21:48

Witam.
Wiem, że temat dość długo leży odłogiem, ale teraz na mnie spadły wątpliwości co do płci moich ramirezek.
Coś mi się wydaje, że mam dwie samice.
A - zwana w domu Halinką
B - Zdzisławem, a może zaraz się okazać, że Zdzisławą. Smile
Obie mają już trochę ponad rok.
https://goo.gl/photos/2Pne3kKpWoSN57Bw5

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 06.10.2016 17:17

dwa samce jak na mój gust

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - krzychu22t - 22.11.2016 13:59

Witam, mam pytanie dotyczące Ramirezek, które kupiłem dwa tygodnie temu jako parę, pływają razem nie walczą. Jest to para czy dwa samce?
[attachment=23444][attachment=23446]

RE: Pielęgniczka ramireza - dymorfizm płciowy - samiec czy samica ? - tu rozpoznajemy. - top2107 - 23.11.2016 21:25

para - samiczka to ta po prawej stronie(pierwsza) na każdym ze zdjęć