Temat zamknięty
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja obsada akwa. 25l.
#11

To na pewno prętnik, kiedyś podawali nazwę trichogaster chuna. Prętnik trójbarwny.
Twoje rybki nie mają w miarę dobrych warunków. Mają kiepsie warunki. Kirysów za mało, danio w takim słoiczku to porażka.
Możesz zostawić bojka, neonów dobrać do 10-12szt, a kirysy wymienić na otoski, ze 4szt. Reszta do oddania.

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#12

Ryby do oddania, może zostać najwyżej 1 bojownik. Jak przywiązałaś się do ryb to kup im większe akwarium.
#13

gosiunia12 napisał(a):Wiem z góry mówię że mam przerybienie.
Ale nie ma szans na oddanie ich...
W akwa. 25l. filtr i grzałka (temperatura 25 stopni) mam
1x bojownik (samiec)
6x neonki
3 x danio pręgowane (2 samice i jeden samiec)
2 kiryski ( 1 samica i 1 samiec)
Oraz jedna taka rybka płaska, oddychająca labiryntowo długość 4cm. pomarańczowa z końcówkami błękitnymi.
Wszystkie te rybki mogą być z bojkiemSmile
(co to za rybka??)

Czy moje rybki mają w miarę dobre warunki??

Pozdrawiam!Smile
Cześć, niestety, musisz sprzedać: danio, wymień może na mikrorazborki "Galaxy", jeśli już je miałaś albo drobniczkę, kiryski odpadają, rybka stadna i do minimum 55 l, a i tak najwyżej 4 sztuki. Neonki-jak uważasz. Bojownik może od biedy zostać, ale nie będzie zadowolony, szkoda, bo to przepiękna rybka o wspaniałych zachowaniach, nie tylko w czasie tarła (wiem, bo mam 11, w tym 8 urodzonych u siebie Cool Big Grin). Ta rybka to prawie na 100 % prętnik, być może miodowy, mylony czasem z trójbarwnym, w sklepach mieszają często nazwy polskie, w każdym razie to prętnik, Colisa Chuna-prętnik miodowy. Absolutnie nie nadaje się do 25 lSad!
Minimum to 64 l, na parkę i kilka małych ryb stadnych, + coś na dno.
Kamil_eq napisał(a):moim zdaniem to prętnik trójbarwny (Colisa chuna) on tak mniejwiecej wyglada pomaranczowy z niebieskimi końcowkami zdjecie jest niewyraźne ale raczej niejest to prętnik karłowatyu
Różnie to bywa, w sklepach mieszają nazwy polskie, jak już mówiłam, a i odmian kolorystycznych przybywa mnóstwo Smile.
strojter napisał(a):Też sądzę iż jest to tróhbarwny.

apri cort napisał(a):To na pewno prętnik, kiedyś podawali nazwę trichogaster chuna. Prętnik trójbarwny.
Twoje rybki nie mają w miarę dobrych warunków. Mają kiepsie warunki. Kirysów za mało, danio w takim słoiczku to porażka.
Możesz zostawić bojka, neonów dobrać do 10-12szt, a kirysy wymienić na otoski, ze 4szt. Reszta do oddania.
Trichogaster Chuna-gurami miodowy, nazywany też prętnikiem miodowym, Colisa Chuna, w każdym razie ta sama rybka, ślicznotkaWink.
Kejdi napisał(a):Ryby do oddania, może zostać najwyżej 1 bojownik. Jak przywiązałaś się do ryb to kup im większe akwarium.
Zgadzam się z Kejdi, ja w ogóle albo kupiłabym większe akwarium, z 64 l, albo sprzedałabym wszystkie ryby i zrobiłabym krewetkarium lub karlikarium, poszperajcie na www.google.pl. Szkoda trzymać rybki, jeśli nie mogą się rozmnażać, wcale nie muszą tego robić, ale potencjalnych partnerów powinny mieć Rolleyes. Pozdrawiam!
#14

Ja widziałam tą odmianę barwną pod nazwą 'Prętnik morelowy'
#15

Mam pytanie nigdzie nie znalazłam o tym forum więc myślę że ten temat jest najbardziej do tego odpowiedni jesli chce kupic gupiki a teraz jest zima i mróz jesli wyjde z zoologika to rybki mi zamarzną co mam zrobić?Ijeszcze jedno czy to prawda że ryby trzeba razem z tą foliówką w którą są zapakowane wkładać do papierowej torby żeby nie doznały jakiegoś szoku na widok szybko zmieniającego sie otoczenia?
#16

mi się wydaje że to jest prętnik karłowaty odmiana "sun set"...

werka123 co do twojego pytania wystarczy że je wciśniesz pod kurtkę a ciepłota twego ciała je ogrzeje...
i tak trzeba je na conajmniej 10min wsadzić w worku,ale nie żeby nie doznały szoku na widok nowego otoczenia ale żeby nie dostały szoku termicznego...

Akwa 60l:
5 niesfornych kirysków
4 gupików
12 młodych gupików
2 piskorki
i 1 "złota rybka"
PS.Proszę na mnie nie krzyczeć o Stara/\,niedługo zmieniam akwa na 112l :)
25l(28.12.2009-świeżutkie żabiarium? xD)
5 karlików

Otaku anime łączmy się!!
#17

a moze oddasz danio i kiryski chociaz?? reszcie nie bedzie zleWink
#18

Mam nadzieje że to moje ostatnie pytanie Smile.Czy ktoś z was zn jakieś rybki które jedzą glony a nie rosną olbżymie?Brdzo proszę o odpowiedż ponieważ szybki akwa mi się bardzo szybko zabrudzają
(a jeśli nie ma takich rybek to co mam zrobić z np. przerośniętą molinezją?)Z góry dziękuję za odpowiedź.
#19

odświeżę staaaary temat tylko po to, by Was wyśmiać:
w innym poście zjechana została dziewczyna, która w 20l ma 3 neony, a tu koleś ma zupę rybną 3 razy gęstszą, ale tylko "trochę za małe akwarium".
Żałosne. Radzę zmienić forum.
#20

(09.07.2010, 15:48)bromid napisał(a):  Radzę zmienić forum.

To zmień sam, nikt za Tobą płakać nie będzie. Smile Chyba, że chcesz być wielkim obrońcą praw osób z akwariami 20l. Poza tym zachowujesz się jakbyś pierwszy raz na forum był, odkopujesz tematy z przed roku ponad.
Temat zamknięty


Skocz do: