• 3 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :)
#11

A co to jest ta konstrukcja na 3, 5, 6 i 7 zdjęciu?
#12

Świetne wykonanie.
Pozdrawiam wyrozumiałą żonę Smile
U mnie sporo zgrzytu było o skromnie 250L
#13

(26.12.2013, 23:21)cinek1916 napisał(a):  Po opisie widzę, że kolega budowlaniec Wink

Skoro pewnie tak to ja poproszę dokładny opis filtracji w raz z dokumentacją- zdjęciami Smile
kilka pytań:
1) Jaka pompa?
2) Czemu zdecydowałeś się na złoże zraszane a nie klasyczny sump i komin?
3) Podmiany ręczne czy jakoś zautomatyzowane?
4) To stoi na panelach?


Fajnie, że nie zawaliłeś totalnie gruzem.

1. Grundfos 25-40 45W na 3 biegu
2. Z dwóch powodów:
- opinie akwarystow na Tanganickim forum o o wiele skuteczniejszej wydajnosci od zwyklych sumpow
- dzięki takiemu rozwiazaniu nie powstaje w złożu syf
3. na razie ręczne dolewki- 15l na 5 dni , po 1,5 miesieca NO3 wynosi 15 wiec podmian nie robie Big Grin
4.Tak stoi na panelach
(27.12.2013, 18:29)agarwaen napisał(a):  A co to jest ta konstrukcja na 3, 5, 6 i 7 zdjęciu?

Filtr zraszany
Coś w stylu sumpa pionowego
#14

Błędnie przeczytałem tytuł jako "216l" i w trakcie oglądania zdjęć zacząłem się dziwić, na co komu sump w 200 litrach Big Grin

Dwa metry sześcienne wody! Nie chcę nawet myśleć ile pracy i pieniędzy w taki baniak włożyłeś. Jak, odpukać, pęknie to fala powodziowa dojdzie aż na Garbary Big Grin
Na żywo takie cudo musi robić piorunujące wrażenie. Jeżeli możesz to uracz nas zdjęciem całości z jakąś butelką lub czymś takim dla oddania skali.
Czy jest sens trzymać grzałkę ledwie 300 watową? Mam wrażenie, że ta pompa produkuje więcej ciepła niż ona.
#15

Akwarium robi duże wrażenie, nie powiem.
Z duża przyjemnością się na nie patrzy.
Biotop świetny i jeszcze ta pojemność, brak słów.

200L - Tanganika
#16

Dobrze wiedzieć że w okolicy są takie monstra Wink
Co do aranżacji i ryb nie napisze dużo ponieważ nie interesuje się zbytnio tanganiką, fajne lecz jakiegoś mega wrażenia nie robi.
Podziwiam cie że wogóle wziąłeś się za taki projekt.

Gdzie kupiłeś te kamienie i jak zrobiłeś te "wiszące" ?
#17

http://www.youtube.com/watch?v=tgTwjrgn-...e=youtu.be

Mała aktualizacja Smile
Rywalizacja krabów z rybami o pokarm
#18

Fajnie spierdziela z tym żarciem Big Grin
#19

#20

Fajny krab.
Ale kiedy będzie aktualizacja ? bo dawno nie było ^^

Jestem pozerem który wszędzie pcha się do odpowiedzi jako pierwszy i mam zero pojęcia. To niestety prawda. Dziękuje dobranoc, koniec imprezy :)


Skocz do: