Postów: 55
0
Dołączył: 06.04.2013
A co to jest ta konstrukcja na 3, 5, 6 i 7 zdjęciu?
Postów: 72
28
Dołączył: 22.02.2010
Świetne wykonanie.
Pozdrawiam wyrozumiałą żonę

U mnie sporo zgrzytu było o skromnie 250L
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.12.2013, 02:07 {2} przez
mover.)
Postów: 0
4
Dołączył: 14.07.2012
(26.12.2013, 23:21)cinek1916 napisał(a): Po opisie widzę, że kolega budowlaniec 
Skoro pewnie tak to ja poproszę dokładny opis filtracji w raz z dokumentacją- zdjęciami 
kilka pytań:
1) Jaka pompa?
2) Czemu zdecydowałeś się na złoże zraszane a nie klasyczny sump i komin?
3) Podmiany ręczne czy jakoś zautomatyzowane?
4) To stoi na panelach?
Fajnie, że nie zawaliłeś totalnie gruzem.
1. Grundfos 25-40 45W na 3 biegu
2. Z dwóch powodów:
- opinie akwarystow na Tanganickim forum o o wiele skuteczniejszej wydajnosci od zwyklych sumpow
- dzięki takiemu rozwiazaniu nie powstaje w złożu syf
3. na razie ręczne dolewki- 15l na 5 dni , po 1,5 miesieca NO3 wynosi 15 wiec podmian nie robie

4.Tak stoi na panelach
(27.12.2013, 18:29)agarwaen napisał(a): A co to jest ta konstrukcja na 3, 5, 6 i 7 zdjęciu?
Filtr zraszany
Coś w stylu sumpa pionowego
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.12.2013, 20:50 {2} przez
smoko.)
Postów: 903
8
Dołączył: 04.03.2010
Błędnie przeczytałem tytuł jako "216l" i w trakcie oglądania zdjęć zacząłem się dziwić, na co komu sump w 200 litrach
Dwa metry sześcienne wody! Nie chcę nawet myśleć ile pracy i pieniędzy w taki baniak włożyłeś. Jak, odpukać, pęknie to fala powodziowa dojdzie aż na Garbary

Na żywo takie cudo musi robić piorunujące wrażenie. Jeżeli możesz to uracz nas zdjęciem całości z jakąś butelką lub czymś takim dla oddania skali.
Czy jest sens trzymać grzałkę ledwie 300 watową? Mam wrażenie, że ta pompa produkuje więcej ciepła niż ona.
Postów: 70
8
Dołączył: 01.11.2010
Akwarium robi duże wrażenie, nie powiem.
Z duża przyjemnością się na nie patrzy.
Biotop świetny i jeszcze ta pojemność, brak słów.
200L - Tanganika
Postów: 58
21
Dołączył: 15.06.2012
Dobrze wiedzieć że w okolicy są takie monstra

Co do aranżacji i ryb nie napisze dużo ponieważ nie interesuje się zbytnio tanganiką, fajne lecz jakiegoś mega wrażenia nie robi.
Podziwiam cie że wogóle wziąłeś się za taki projekt.
Gdzie kupiłeś te kamienie i jak zrobiłeś te "wiszące" ?
Postów: 0
4
Dołączył: 14.07.2012
http://www.youtube.com/watch?v=tgTwjrgn-...e=youtu.be
Mała aktualizacja

Rywalizacja krabów z rybami o pokarm
Postów: 189
9
Dołączył: 24.06.2013
Fajnie spierdziela z tym żarciem
Postów: 0
4
Dołączył: 14.07.2012
Postów: 263
22
Dołączył: 31.01.2014
Fajny krab.
Ale kiedy będzie aktualizacja ? bo dawno nie było ^^
Jestem pozerem który wszędzie pcha się do odpowiedzi jako pierwszy i mam zero pojęcia. To niestety prawda. Dziękuje dobranoc, koniec imprezy :)