[ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) -
smoko - 24.12.2013
Jako, że rybka lubi pływać, a moje Frontki dość szybko rosną, z okazji zbliżających sie ich 3 urodzin, postanowiłem postawić im nowy dom
Miejsce budowy: Swarzędz
Główny projektant: Smoko
Inwestor i koordynator prac: Smoko
Kierownik budowy: Smoko
Wykonawcy: Smoko + firmy podwykonawcze
Dyrektor techniczny i szantażysta: żona
Najpierw fundamenty:
*Stelaż stalowy z profili 60x40x3 i 40x40x3 mm całość ocynkowana.
*Obudowa płyta meblowa
Następnie powstały ściany:
320x90x70 cm
*Szkło grubości 15 mm- front i 1 bok Opti
*Dno dzielone
*Wzmocnień dużo
Kolejny etap to wykonywanie instalacji sanitarnej wod-kan.
*sump
*pudełko z grzebieniem i otworami w bocznej szybie
*tacka zraszająca
*filtr zraszany
*instalacja klejona z PVC
*pompa Grundfosa C.O.
Następnie nastąpiła kontrola wytrzymałości ścian i rozruch instalacji wod-kan-c.o.
Z góry sorka za jakość zdjęć, ale jakoś do tej pory nie było potrzeby zakupienia porządnego aparatu
No moja trzódka
Całość - kolory przekłamane
Pozdrawiam
RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) -
KS_ARMANI - 24.12.2013
Rany Boskie !!!! Przepięknie.
RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) -
klosek - 24.12.2013
Łoooo coś pięknego ! Kleiłeś te akwaria sam czy na zamówienie?
RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) -
pawciotr - 24.12.2013
Cudowne... Co to za krab ?
RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) -
Grafolog - 25.12.2013
Bajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) -
smoko - 25.12.2013
Wystrój:
Skały black dragon stone - 550 kg
Piasek 1mm - 350 kg
Rybki

10x Cyphotilapia frontosa blue Mpimbwe F1
6x Altolamprologus calvus black Zaire F1
5x Synodontis petricola F1
8x Cyprichromis microlepidotus Kasai F0
4x Neolamprologus buescheri Katoto
4x Plathythelphus armata F0 - krab biały
Ogrzewanie:
grzałka 300W w sumpie
Oświetlenie:
Pokrywa ze spienionego PVC + 8mb led 7000k
Filtracja:
Sump pionowy-zraszany
150 kg grysu koralowego
gąbki+ wata
pompa Grundfosa C.O. 43W
Pozdrawiam
RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) -
apri cort - 26.12.2013
Zatkało mnie normalnie... Imponujące szkło i profesjonalna instalacja, do tego piękne wykończenie szafki, a nie jakieś gołe profile czy betonowe bloczki...
A teraz trochę osobistych wynurzeń

Bardzo lubię Tangę, ale jakoś frontosy do mnie nie przemawiają, może dlatego, e chyba nie widziałam porządnego stada na żywo w dużym zbiorniku. Więc może jakiś filmik?
No i kąśliwa uwaga: chyba zamiast chińskich smoków i pagody powinieneś machnąc na ścianie jakiś motyw afrykański

bo do tych smoków bardziej pasowałyby welony hiehie!
RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) -
Drewniak - 26.12.2013
To ja lecę po akwalung!

Akwarium świetne, widać, że przemyślane.
To musi ważyć z 3,5 tony?
RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) -
smoko - 26.12.2013
między 3,5 a 4 tony
RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) -
cinek1916 - 26.12.2013
Po opisie widzę, że kolega budowlaniec
Skoro pewnie tak to ja poproszę dokładny opis filtracji w raz z dokumentacją- zdjęciami

kilka pytań:
1) Jaka pompa?
2) Czemu zdecydowałeś się na złoże zraszane a nie klasyczny sump i komin?
3) Podmiany ręczne czy jakoś zautomatyzowane?
4) To stoi na panelach?
Fajnie, że nie zawaliłeś totalnie gruzem.