Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) (/showthread.php?tid=37509)

1 2 3


[ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 24.12.2013

Jako, że rybka lubi pływać, a moje Frontki dość szybko rosną, z okazji zbliżających sie ich 3 urodzin, postanowiłem postawić im nowy dom Smile

Miejsce budowy: Swarzędz
Główny projektant: Smoko
Inwestor i koordynator prac: Smoko
Kierownik budowy: Smoko
Wykonawcy: Smoko + firmy podwykonawcze
Dyrektor techniczny i szantażysta: żona Tongue

Najpierw fundamenty:
*Stelaż stalowy z profili 60x40x3 i 40x40x3 mm całość ocynkowana.
*Obudowa płyta meblowa



Następnie powstały ściany:
320x90x70 cm
*Szkło grubości 15 mm- front i 1 bok Opti
*Dno dzielone
*Wzmocnień dużo Smile



Kolejny etap to wykonywanie instalacji sanitarnej wod-kan.


*sump
*pudełko z grzebieniem i otworami w bocznej szybie



*tacka zraszająca




*filtr zraszany






*instalacja klejona z PVC
*pompa Grundfosa C.O.


Następnie nastąpiła kontrola wytrzymałości ścian i rozruch instalacji wod-kan-c.o.





Z góry sorka za jakość zdjęć, ale jakoś do tej pory nie było potrzeby zakupienia porządnego aparatu Smile










No moja trzódka

























Całość - kolory przekłamane



Pozdrawiam


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - KS_ARMANI - 24.12.2013

Rany Boskie !!!! Przepięknie.


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - klosek - 24.12.2013

Łoooo coś pięknego ! Kleiłeś te akwaria sam czy na zamówienie?


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - pawciotr - 24.12.2013

Cudowne... Co to za krab ?


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - Grafolog - 25.12.2013

Bajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Smile


RE: [ Zdaniem żony o wiele za dużo L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 25.12.2013

Wystrój:
Skały black dragon stone - 550 kg
Piasek 1mm - 350 kg
Rybki Smile
10x Cyphotilapia frontosa blue Mpimbwe F1
6x Altolamprologus calvus black Zaire F1
5x Synodontis petricola F1
8x Cyprichromis microlepidotus Kasai F0
4x Neolamprologus buescheri Katoto
4x Plathythelphus armata F0 - krab biały
Ogrzewanie:
grzałka 300W w sumpie
Oświetlenie:
Pokrywa ze spienionego PVC + 8mb led 7000k
Filtracja:
Sump pionowy-zraszany
150 kg grysu koralowego
gąbki+ wata
pompa Grundfosa C.O. 43W
Pozdrawiam


RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - apri cort - 26.12.2013

Zatkało mnie normalnie... Imponujące szkło i profesjonalna instalacja, do tego piękne wykończenie szafki, a nie jakieś gołe profile czy betonowe bloczki...
A teraz trochę osobistych wynurzeń Wink Bardzo lubię Tangę, ale jakoś frontosy do mnie nie przemawiają, może dlatego, e chyba nie widziałam porządnego stada na żywo w dużym zbiorniku. Więc może jakiś filmik?
No i kąśliwa uwaga: chyba zamiast chińskich smoków i pagody powinieneś machnąc na ścianie jakiś motyw afrykański Wink bo do tych smoków bardziej pasowałyby welony hiehie!


RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - Drewniak - 26.12.2013

To ja lecę po akwalung! Smile Akwarium świetne, widać, że przemyślane.
To musi ważyć z 3,5 tony?


RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - smoko - 26.12.2013

między 3,5 a 4 tony Smile


RE: [ 2016 L ] Mięsożerna Tanga :) - cinek1916 - 26.12.2013

Po opisie widzę, że kolega budowlaniec Wink

Skoro pewnie tak to ja poproszę dokładny opis filtracji w raz z dokumentacją- zdjęciami Smile
kilka pytań:
1) Jaka pompa?
2) Czemu zdecydowałeś się na złoże zraszane a nie klasyczny sump i komin?
3) Podmiany ręczne czy jakoś zautomatyzowane?
4) To stoi na panelach?


Fajnie, że nie zawaliłeś totalnie gruzem.