Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
Daj dokładniejszy opis. Ubarwienie, rozmieszczenie i ilość płetw, ich kształt, położenie otworu gębowego i oczu, no chociaż tyle zrób.
Postów: 1,695
14
Dołączył: 29.02.2008
to może być młoda drobniczka jednodniówka Heterandria formosa
Postów: 13
2
Dołączył: 23.12.2008
Mam kilka pyszczaków do których nie mam pewności w 100 % jaka to odmiana i płeć. Tak wiec proszę o pomoc bardziej doświadczonych akwarystów.
1

Samiec saoulusi?
2
3
4
5
6
7
To jest chyba samica Msobo magunga
8

Samica Red-Red?
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban
korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2011, 17:43 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
Wszystkie ryby moim zdaniem są bardzo słabej jakości , kupowane byle gdzie od byle kogo na odczepnego .
Ogółem można powiedzieć , że wszystkie osobniki na zdjęciach to bastardy .
Ewentualnie 5 może być samicą Ps.elongatus mphanga , lub bastardem mphangi z neon spotem .
Postów: 26
3
Dołączył: 30.08.2011
Witam co to za rybka? Wiem że z rodziny gurami i nazwa zaczyna się na "T".
źródło: akwarium.vegie.pl/
Postów: 1,078
24
Dołączył: 15.06.2010
Prętnik Karłowaty.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2011, 20:40 {2} przez
Kondziu360.)
Postów: 26
3
Dołączył: 30.08.2011
Dziękuje, widzę że się g znają w moim zoologu.
Proszę starać się wyważać słowa.
- Olek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.09.2011, 21:14 {2} przez
Olek.)
Postów: 903
8
Dołączył: 04.03.2010
Nie no, przecie prętniki i gurami to ta sama rodzina - guramiowate, także sprzadawca miał racje.
Postów: 13
2
Dołączył: 23.12.2008
(09.09.2011, 16:42)Kroczek33 napisał(a): Wszystkie ryby moim zdaniem są bardzo słabej jakości , kupowane byle gdzie od byle kogo na odczepnego .
Ogółem można powiedzieć , że wszystkie osobniki na zdjęciach to bastardy .
Ewentualnie 5 może być samicą Ps.elongatus mphanga , lub bastardem mphangi z neon spotem .
Chyba masz racje większość ryb dostałem od znajomego co zmienia obsadę, a do tego może są słabo wybarwione gdyż karmił je pokarmami z tropicala ( mix i spirulina) moich ryb było jest kilka szt miedzy innymi ze zdjęcia nr 5 i 7 .
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2011, 08:53 {2} przez
brzuch0.)
Postów: 401
29
Dołączył: 17.02.2010
Witam. Zauważyłem w zoologiczny rybę, której nie znam nazwy ani nie posiadam zdjęcia ale spróbuję ją opisać. a więc tak :
Wąskie długie ciało o kolorze przypominającym piasek długość około 5 cm cały czas pływa przy dnie poruszając się przy tym jak wąż w tylnych płetwach przypomina bardzo malutkiego węgorza tyle ze jest o kolorze piasku ...
cechy charakterystyczne to to że ma na przodzie głowy kolec długości 1cm
i na 100% jest to ryba słodkowodna
Nowe 112 litrów :):):):):) Na razie w budowie :)
http://www.akwaswiat.net/-112l-towarzysk...#pid265554
Pomagam w przeprowadzaniu restartu akwarium w odległości do 20km od Jastrzębia-Zdroju
info gg: 9823462