Postów: 1,587
131
Dołączył: 17.02.2009
Mogą to być 2 świetlówki o barwie dziennej, będzie na nich pisało np. Daylight albo 6500k, może też pisać 765/865/965 (nie brałbym tych 765 ani żadnych niższych typu 665... 565 itd).Możesz dać jedną dzienną i jedną o barwie lekkofioletowej(około 8000K), np. Sylvania Grolux.
Ceny:
-Najtańsza dzienna świetlówka 30W... z 5-7zł(mam u siebie 2 takie i nie odbiegają zbytnio jakością od tych za 20-30zł "firmowych")
-Sylvania Grolux 25-30zł, mam i polecam.
Ja pokrywę oryginalną przerobiłem (z 2x30W zrobiłem 3x30W + 13W jeśli chodzi o oświetlenie i wentylatory dodałem żeby nie zaparowywało od środka). Mam świetlówki 2 dzienne(30W), jedną 8000K(groluxa) i jedną 13W o barwie 4000K(lekko żółta, ale raczej biała).
Postów: 49
2
Dołączył: 01.02.2011
Już w sobotę jak dobrze pójdzie będę montował oświetlenie
T8 PHILIPS AQUARELLA TL-D 10000K 30W (90cm)
T8 PHILIPS MASTER TL-D 865 6500K 30W (90cm)
Mam dwa pytania:
1) Która na przód a która na tył?
2) Zastosuje do świetlówek programatory i jedna świetlówka będzie się wyłączać z godzinę wcześniej. Którą według was wyłączyć wcześniej? Czy może to jest bez różnicy.
Postów: 26
3
Dołączył: 13.02.2011
Na tył daj PHILIPS AQUARELLE a z przodu PHILIPS MASTER TL-D 865 a to dlatego, że jak dasz Aquarelle z przodu to wszystko będzie wyglądało tak słodko cukierkowo różowe. Sam miałem Aquarellke z przodu a 965 z tyłu i było niezbyt ładnie właśnie zbyt różowo, po zamianie o wiele lepiej wszystko wygląda.
Postów: 49
2
Dołączył: 01.02.2011
Dzięki za podpowiedź krzysio.k1

A z tym wyłączaniem świetlówek? Którą wyłączać o godzinę wcześniej czy to bez znaczenia?
Postów: 26
3
Dołączył: 13.02.2011
Co do wyłączania to ja bym zostawił dłużej 865. Aquarelle sama tylko będzie cukierkowo trochę, najlepiej sprawdź sam jak ładniej wygląda - czy tylko tylna czy tylko przód.
Postów: 237
16
Dołączył: 23.08.2009
Ja jestem za JBL'ami. Do Twojego akwa JBL CristalProfi e 900. Jest tu trochę naddatku więc woda powinna być kryształ, jak dobre materiały dasz
Postów: 14
3
Dołączył: 16.04.2011
Witam,
Mam takie pytanie..
Posiadam akwa 112L i potrzebuje filtr zew. którego bym mógł użyć teraz, a za jakiś czas żeby mógł smigać w 200-250L przeglądam i przeglądam forum i się zastanawiam nad JBL E900 ? jak uważacie
Postów: 237
16
Dołączył: 23.08.2009
Ja polecam. W 240 mam właśnie jego i się spisuje. Poza tym jest dość niezawodny. Jednak uważam, że lepszy byłby e901, bo ma mniejsze zużycie prądu i taką fajną uszczelkę (nie potrafię napisać o niej nic więcej mądrze).
Postów: 14
3
Dołączył: 16.04.2011
Ma tez fajniejszą cenę.. prawie 100zł różnicy.. jakoś najbardziej mnie chyba przekonuje ten E900 może jakaś inna lepsza propozycja w tej samej cenie (około 250zł)?
Postów: 779
29
Dołączył: 30.04.2009
Ew Unimax 250 i tetra ex700, jak nie to już typowe chińczyki.
Dolnośląskie Forum Akwarystyczne:
www.dfa.net.pl
805L