Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Sprzęt w akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Forum: Sprzęt (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Temat: Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie (/showthread.php?tid=14130)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


oswietlenie do akwa 200l - sylwii73 - 27.08.2007

WitamSmileKupilam akwarium 200l z pokrywa 2x30pilipsa tl-d /54-765 wymienilam ta jedna swietlowke na AQUA-GLO 30W T8 sprawdzilam ja w internecie i tez jest slaba bo ma cos 600lumenow i dowiedzialam sie ze i to jest wciaz i tak malo oswietlenia lumow, doradzili mi zebym sobie kupila osram lumilux plusl L30w/21 840 czy to bedzie juz dobrze ?Czy jeszcze jakas inna swietlowke mam kupic?A mam zamiar miec roslinki cryptocoryne ,anubias itd.ktore nie wymagaja wysokiego oswietlenia Pozdrowienia Sylwia


RE: oswietlenie do akwa 200l - PorannaRosa - 27.08.2007

Dla takich roślin wystarczy ci obecne oświetlenie.


JAKI FILTR DO 200L... - darecki123! - 15.12.2007

Witam
pytanie jak w temacie
jaki kupic filtr zewnętrzny do akwa 200l z brzankami....

1. EHEIM 2213
2. EHEIM 2222
3. EHEIM 2233

DZIEKI


RE: JAKI FILTR DO 200L... - CzikO - 15.12.2007

Ja bym kupił (oczywiście moim zdaniem był by najlepszy) EHEIM 2222 poniewaz ma wysoka wydajnosc i jesli cos napadnie Cie w przyszlosci zeby zmienic zbiornik na wiekszy to nie bedziesz musiec wymieniac filtra ktory nie jest taki tani Big Grin Wogule jak pisze na podelku ze filtr jest do 200l to taki on nie jest przynajmniej u mnie sie to sprawdza , sam mialem filtr niby do 130l a w mojej 112 non stop padal :/ wiec kupilem co ma przeplywowosc 750l i wszystko gra Smile Wybór należy do Ciebie powodzenia Big Grin i pozdrowka Smile


jak zmienić oświetlenie w standardowej pokrywie 200lakwa corner - hubert - 20.12.2007

Witam serdecznie! Mam klopot i myślę, że ktoś może móglby mi pomóc. Rok temu kupilem akwarium corner ok 220l (wysokie 55 cm) ze standardową pokrywą i oświetleniem T8. Kupliem do tego 2 świetlówki sun i flora glo na rośliny. Razem mają 38 W i wydaje mi się, że to stanowczo za malo. Ktoś nie pomyślal, że do takiego akwarium to oświetlenie jest za slabe (a wydalem niemale pieniądze). Rośliny wcale mi nie rosną i caly czas w oczach marnieją max 5 miesięcy i już po niej i musze kupować nowe. Kupilem odblyśniki ale nie wiem czy coś to da. Może mi ktoś podpowie jak do takiej zwyklej pokrywy dodać jeszcze jakąś np. specjalną żarówkę bez specjalnych przeróbek tych dwóch świetlówek. Są jakieś takie specjalne wodoodporne do akwarium? Nigdzie w necie nie piszą nic konkretnego. Prosze o pomoc.


Świetlówki do 200l - Aru - 15.01.2008

Zamierzam wymienić standardowe świetlówki w pokrywie 100x40x50 i mam dylemat jakie zainstalować? Chciałbym, żeby ryby (mam pielęgnice skośnopręgie, akary z Maroni, skalary i bocje wsp.) ładnie wyglądały i rośliny (żabienica, anubias, bacopy, hygrofilie) w miare dobrze rosły i nie były atakowane przez glony. Oczywiście wiem, że wymiana świetlówek nie jest cudownym panaceum na pozbycie się glonów i wzrost roślin, ale jakieś niebagatelne znaczenie na pewno ma. Myślę, aby dać Flora-Glo lub Sylvania Gro-lux i jaką drugą? Lub może inny zestaw? Tylko prosze nie pisać abym dołożył trzecią świetlówkę, bo na razie zamierzam jedynie do tych dówch zamontować odbłyśniki, a pokrywy nie będe przerabiał. Bardzo prosze o pomoc, bo juz tyle się naczytałem, że mam mętlik w głowie i proszę o konkretne propozycje dwóch świetlówek.


RE: Świetlówki do 200l - Jokeru - 16.01.2008

Ja w paletkach mam Marine-glo o Power-glo. Bardzo ładnie wygląda połączenie tych dwóch świetlówek. Masz jednak trochę bardziej wymagające rośliny niż ja dlatego poleciłbym Ci np kombinację Power-glo i Flora-glo. Obie Hagena - nie są tanie ale naprawdę warte swojej ceny Smile


Sprzęt do 200l - buziaczek555 - 26.02.2008

Witam. Co myślicie o takim sprzęcie do akwarium 200l:

filtr wewnętrzny AquaEl Fan 3
filtr kubełkowy Tetra Tec EX 700
grzałka z termostatem Tetra Tec 150W?

Czy potrzeba coś więcej?


RE: Sprzęt do 200l - dax1990 - 26.02.2008

Myślę że z filtrami i z tą grzałką dobry pomysł. I na pewno dobry i pewny sprzęt.


RE: Sprzęt do 200l - Kesi - 27.02.2008

Przydałoby się jeszcze tylko dobre oświetlenie Smile