• 20 Głosów - 4.3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

<<<<<<<< CO TO JEST ZA RYBA? >>>>>>>> Zidentyfikuj gatunek ryby w tym temacie.

Różnica wyglądu dwuplamych i mozaikowych jest rażąca. Posiadasz oba te gatunki.

Jedno to gurami mozaikowe a drugie złote które jest inną formą barwną g. dwuplamego.

Witam mam małe pytanko mianowicie to samce czy samice??
http://img545.imageshack.us/img545/6898/p1000666da.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=WMSBAct5Z...e=youtu.be

Stawiam na samce , ale mogę się mylić , zrób zdjęcia takie aby miały widoczną całą płetwę , czyli żeby nie była schowana tylko rozprężona Big Grin Najlepiej wtedy kiedy będą jeść Big Grin

Witam,

W wyniku dosyć skomplikowanego splotu zdarzeń stałem się dumnym posiadaczem 4 rybek.
Dwie z nich to Kiryski albinosy, ale dwóch pozostałych nie jestem w stanie zidentyfikować, stąd prośba o pomoc:
1. Rybka numer jeden. Kiedy była z pozostałymi zachowywała sie dość agresywnie szczególnie wobec Rybki numer dwa. Nie wiem czy to nie przypadkiem jakiś "mało opierzony" Bojownik.
http://images.tinypic.pl/i/00392/kmm1vsjtza7t.jpg



2. Rybka spokojniejsza, ale też żwawa.
http://pics.tinypic.pl/i/00392/w79hnl6cwa4o.jpg

Będę wdzięczny za pomoc Smile


Tematy zostały połączone
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%

100% = ban

korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi

1 to głupik
2 po dupie nie poznam

ps jest specjalny dział na taki temat

"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"

[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]

2. Jakaś barwna odmiana danio (chyba różowe).

Jak już wiesz jake to ryby to radzę poczytać o ich wymaganiach.

W planach jest budowa akwarium, gdyż na chwilę obecną rybki pływają w naczyniu żaroodpornym Wink
Zasadniczo to tak jak pisałem to że są u mnie to zbieg okoliczności, ale akwarium i tak było w planach, tyle że rybki wyprzedziły akwarium o kilka dni. Smile

Muszę jakoś zaplanować to akwarium, tyle że teraz moje pole manewru się zawęziło, bo trzeba uwzględnić wymagania "podrzutków" ale chyba damy rade Wink

Dzięki za pomoc i przepraszam za złe umiejscowienie tematu(jeśli ktoś może go przenieść to będę wdzięczny)

W naczyniu żaroodpornym... Brak mi słów... Serce mi roz**** człowieku. Oddaj te ryby komuś kto ma akwarium, albo do zoologicznego! Jak najszybciej! A tak na marginesie: To, że za kilka dni założysz akwarium, to nie znaczy, że możesz od razu do niego wpuścić ryby!!

Nie męcz ryb w kuli.

Witajcie,
Mam prośbę o identyfikację dwóch rybek.

1. Zbrojnik - tylko jaki?

Rybkę dostałam w prezencie na przełomie 2005 i 2006 roku, była wtedy niewielka, miała jakieś 3 cm? Wyraźnie widać na zdjęciach jej kolor: ciemny brąz i beżowe łatki-centki Wink myślałam, że jest to jakiś zbrojnik niebieski, dorośnie max. do 15 cm, więc zmieniłam zbiornik z 54 na 112 litrów (80x35x40 cm). Jednak lata mijają, obecnie ryba ma ok. 8 lat i 22 cm długości i bardzo martwię się, że moje akwarium jest już dla niej za małe. Poinformowano mnie, że mam w takim układzie zbrojnika lamparciego i 300 litrów to dla niego absolutne minimum, ale dużo czytałam o tym gatunku i wg wszystkich opisów ryby te mają ciemne plamki na jasnym tle. U mojej rybki jest dokładnie odwrotnie - jasne plamki na ciemnym tle. Przepatrzyłam różne gatunki zbrojników i do opisu żadnego z nich nie potrafię przypasować mojej rybki. Czy możliwe, że jest to zbrojnik niebieski, tylko po prostu mu się wyrosło ponad miarę? Nie chcę męczyć ryby w złych warunkach, dlatego bardzo ważne jest dla mnie określenie, ile ona może jeszcze urosnąć...
Oto ta rybka:
styczeń 2006 rok https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...4092_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...4906_n.jpg
przełom 2006 i 2007 roku https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...9912_n.jpg
rok 2010 https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...9719_n.jpg


2. Rybka, która miała być kiryskiem Tongue

Sytuacja podobna, jak ze zbrojnikiem. Rybka trafiła do mnie w roku 2005 jako niewielkie maleństwo, a zakończyła swój żywot w roku 2010 jako istota mierząca 18,5 cm długości. Ryba terytorialna i agresywna, za młodu lubiła pływać przy powierzchni do góry brzuchem, z wiekiem zrobiła się mniej ruchliwa.
Oto ona:
rok 2005 https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...3140_n.jpg
koniec roku 2006 https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...4862_n.jpg
tak wyglądała "od spodu" https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...8380_n.jpg
2010 https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...2948_n.jpg


Skocz do: