Postów: 1,244
15
Dołączył: 27.01.2010
Różnica wyglądu dwuplamych i mozaikowych jest rażąca. Posiadasz oba te gatunki.
Postów: 903
8
Dołączył: 04.03.2010
Jedno to gurami mozaikowe a drugie złote które jest inną formą barwną g. dwuplamego.
Postów: 35
4
Dołączył: 05.08.2012
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2013, 16:44 {2} przez
radi86.)
Postów: 358
30
Dołączył: 07.02.2013
Stawiam na samce , ale mogę się mylić , zrób zdjęcia takie aby miały widoczną całą płetwę , czyli żeby nie była schowana tylko rozprężona

Najlepiej wtedy kiedy będą jeść
Postów: 14
5
Dołączył: 29.05.2013
Witam,
W wyniku dosyć skomplikowanego splotu zdarzeń stałem się dumnym posiadaczem 4 rybek.
Dwie z nich to Kiryski albinosy, ale dwóch pozostałych nie jestem w stanie zidentyfikować, stąd prośba o pomoc:
1. Rybka numer jeden. Kiedy była z pozostałymi zachowywała sie dość agresywnie szczególnie wobec Rybki numer dwa. Nie wiem czy to nie przypadkiem jakiś "mało opierzony" Bojownik.
http://images.tinypic.pl/i/00392/kmm1vsjtza7t.jpg
2. Rybka spokojniejsza, ale też żwawa.
http://pics.tinypic.pl/i/00392/w79hnl6cwa4o.jpg
Będę wdzięczny za pomoc
Tematy zostały połączone
Ostrzeżenie:
dublowanie wątków - 10%
100% = ban
korzystaj z opcji SZUKAJ i przeglądaj tematy podwieszone w poszczególnych działach.
Kejdi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2013, 19:28 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 2,083
64
Dołączył: 09.07.2012
1 to głupik
2 po dupie nie poznam
ps jest specjalny dział na taki temat
"NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU"
[url=http://en.grepolis.com/invite-4901565-en77?invitation_id=694106&invitation_mac=0db7d640&ref=player_invite_bbcode][/url]
Postów: 530
0
Dołączył: 23.12.2008
2. Jakaś barwna odmiana danio (chyba różowe).
Jak już wiesz jake to ryby to radzę poczytać o ich wymaganiach.
Postów: 14
5
Dołączył: 29.05.2013
W planach jest budowa akwarium, gdyż na chwilę obecną rybki pływają w naczyniu żaroodpornym

Zasadniczo to tak jak pisałem to że są u mnie to zbieg okoliczności, ale akwarium i tak było w planach, tyle że rybki wyprzedziły akwarium o kilka dni.
Muszę jakoś zaplanować to akwarium, tyle że teraz moje pole manewru się zawęziło, bo trzeba uwzględnić wymagania "podrzutków" ale chyba damy rade
Dzięki za pomoc i przepraszam za złe umiejscowienie tematu(jeśli ktoś może go przenieść to będę wdzięczny)
Postów: 258
22
Dołączył: 01.12.2012
W naczyniu żaroodpornym... Brak mi słów... Serce mi roz**** człowieku. Oddaj te ryby komuś kto ma akwarium, albo do zoologicznego! Jak najszybciej! A tak na marginesie: To, że za kilka dni założysz akwarium, to nie znaczy, że możesz od razu do niego wpuścić ryby!!
Nie męcz ryb w kuli.
Postów: 1
0
Dołączył: 02.06.2013
Witajcie,
Mam prośbę o identyfikację dwóch rybek.
1. Zbrojnik - tylko jaki?
Rybkę dostałam w prezencie na przełomie 2005 i 2006 roku, była wtedy niewielka, miała jakieś 3 cm? Wyraźnie widać na zdjęciach jej kolor: ciemny brąz i beżowe łatki-centki

myślałam, że jest to jakiś zbrojnik niebieski, dorośnie max. do 15 cm, więc zmieniłam zbiornik z 54 na 112 litrów (80x35x40 cm). Jednak lata mijają, obecnie ryba ma ok. 8 lat i 22 cm długości i bardzo martwię się, że moje akwarium jest już dla niej za małe. Poinformowano mnie, że mam w takim układzie zbrojnika lamparciego i 300 litrów to dla niego absolutne minimum, ale dużo czytałam o tym gatunku i wg wszystkich opisów ryby te mają ciemne plamki na jasnym tle. U mojej rybki jest dokładnie odwrotnie - jasne plamki na ciemnym tle. Przepatrzyłam różne gatunki zbrojników i do opisu żadnego z nich nie potrafię przypasować mojej rybki. Czy możliwe, że jest to zbrojnik niebieski, tylko po prostu mu się wyrosło ponad miarę? Nie chcę męczyć ryby w złych warunkach, dlatego bardzo ważne jest dla mnie określenie, ile ona może jeszcze urosnąć...
Oto ta rybka:
styczeń 2006 rok
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/h...4092_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...4906_n.jpg
przełom 2006 i 2007 roku
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...9912_n.jpg
rok 2010
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...9719_n.jpg
2. Rybka, która miała być kiryskiem
Sytuacja podobna, jak ze zbrojnikiem. Rybka trafiła do mnie w roku 2005 jako niewielkie maleństwo, a zakończyła swój żywot w roku 2010 jako istota mierząca 18,5 cm długości. Ryba terytorialna i agresywna, za młodu lubiła pływać przy powierzchni do góry brzuchem, z wiekiem zrobiła się mniej ruchliwa.
Oto ona:
rok 2005
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/h...3140_n.jpg
koniec roku 2006
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...4862_n.jpg
tak wyglądała "od spodu"
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/h...8380_n.jpg
2010
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/h...2948_n.jpg