Postów: 892
28
Dołączył: 19.11.2011
co do babki to "Babka złota wymaga specyficznego środowiska, dlatego nie należy jej trzymać w akwarium wielogatunkowym. Powinna ona przebywać w akwarium osobnym ze skalistym dnem. Woda musi być kryształowo czysta, wolna od związków azotowych. Przy wymianie wody należy dodawać regularnie sól morską" źródło superakwarium.pl
Postów: 110
9
Dołączył: 27.10.2009
Mi najlepiej w akwarium czyściły kosiarki bardzo zadowolony bylem z nich i znowu do nich wrócę. Niepotrzebnie oddałem
Postów: 2,904
4
Dołączył: 11.01.2009
(15.02.2012, 09:31)asz32 napisał(a): co do babki to "Babka złota wymaga specyficznego środowiska, dlatego nie należy jej trzymać w akwarium wielogatunkowym. Powinna ona przebywać w akwarium osobnym ze skalistym dnem. Woda musi być kryształowo czysta, wolna od związków azotowych. Przy wymianie wody należy dodawać regularnie sól morską" źródło superakwarium.pl
Tu nie chodzi o babki złote, tylko o Sithpodon sp Cortunix.
Postów: 892
28
Dołączył: 19.11.2011
a fakt, przepraszam, moje niedopatrzenie
czytałam właśnie teraz o tych rybach... interesujące, ale ponoć nie takie łatwe w hodowli
Postów: 207
7
Dołączył: 04.05.2010
(16.02.2012, 17:06)asz32 napisał(a): a fakt, przepraszam, moje niedopatrzenie
czytałam właśnie teraz o tych rybach... interesujące, ale ponoć nie takie łatwe w hodowli
Hmm polemizowałbym. Stiphodony to jedne z "twardszych" ryb jakie miałem okazję hodować. Poza mięskiem które jest dla nich zabójcze to wykazują naprawdę wielką tolerancję na parametry wody, temperaturę itp
Postów: 892
28
Dołączył: 19.11.2011
(17.02.2012, 03:02)sepher napisał(a): (16.02.2012, 17:06)asz32 napisał(a): a fakt, przepraszam, moje niedopatrzenie
czytałam właśnie teraz o tych rybach... interesujące, ale ponoć nie takie łatwe w hodowli
Hmm polemizowałbym. Stiphodony to jedne z "twardszych" ryb jakie miałem okazję hodować. Poza mięskiem które jest dla nich zabójcze to wykazują naprawdę wielką tolerancję na parametry wody, temperaturę itp
możliwe, ja czytałam, że są wymagające, kubełek to podstawa i mocny prąd wody, lubią też zwiedzać kaskady i wędrować nawet poza akwarium

natomiast jeśli chodzi o parametry wody to faktycznie jest ok pH -6.5 do 7.5, twardość 2 - 12°, szkoda, że są trudno dostępne
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2012, 14:46 {2} przez
asz32.)
Postów: 43
3
Dołączył: 11.02.2012
Kurczę..... musiałam tu wrócić, bo u mnie nie można dostać krewetek RC
Musiałabym je transportować ponad godzinę z innego miasta....
I teraz nie wiem czy warto??? Czy po prostu kupić ze 3 kiryski pigmeje...
Dzis będe w zoologu, bo muszę coś dokupić i od razu bym kupiła kiryski...
Postów: 43
3
Dołączył: 11.02.2012
NO i nie byłam w zoologu.... Może do jutra ktoś mi coś poradzi
Postów: 892
28
Dołączył: 19.11.2011
(02.03.2012, 17:06)Kasik napisał(a): NO i nie byłam w zoologu.... Może do jutra ktoś mi coś poradzi 
a na co kiryski? RC spokojnie wytrzymają godzinny transport, ważne żeby miały tlen i jakiś mech, aby miały się czego trzymać
Postów: 43
3
Dołączył: 11.02.2012
No to kamień z serca....
Jak do środy nie przyjdą do nas, to jedziemy po nie
Dzięki ........ i za wskazówkę z mchem