Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
To samo powiedział mi dr. Pawlak ...cyt. " mniej patrz w ten internet , bo tylko szkoda oczu i prądu"
Postów: 70
13
Dołączył: 28.03.2009
Nie tylko i on ale wielu hodowcow

Zapewne zaraz sie ktos odezwie i doradzi aby 12 szt trzymac w 450 l, jasne mozna i zalać 1000l i nie wpuszczac tam nic zeby nie przerybic. No może 10 małych halinek, znaczy helenek.
Rybka lubi pływać ...
Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
Nie chcę obgadywać , ale KM to doradza .
Wielu z nich tak trzyma ryby .
No nic mi do tego , twoja piaskownica i twoje zabawki - buduj co chcesz.
Jeden woli zamek drugi babki z piasku , no niestety.
Ale to taki artystyczny OFFT.
Ja zająłem się hodowlą pielęgnic po prawie 5 letniej nauce i praktyce.
Teraz już coś tam wiem , ale nadal nie dużo , bo
Tanganika i Malawi to niezmierne morze wiedzy i doświadczeń.
Myślę , że nawet jak będę hodować te ryby 20lat to i tak pozostaną takie , których nie będę znać.
Postów: 1,310
43
Dołączył: 23.11.2009
Jak tak bardzo chcecie naturę to wpuśćcie do 10 000 l haremik saulosi
A tak na serio to zrobi facet co zechce...
SPRZEDAM - KLIK !
-270l -
Malawi GG 3341234
-122,5l -
Malawi
-112l - -
Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.02.2011, 21:50 {2} przez
susel.)
Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
(09.02.2011, 21:49)susel napisał(a): Jak tak bardzo chcecie naturę to wpuśćcie do 10 000 l haremik saulosi 
A tak na serio to zrobi facet co zechce...
i źle gadasz , no chyba zę chodzi o haremik z 70sztuk , np. 20+50
Postów: 1,310
43
Dołączył: 23.11.2009
Czemu ? Jak chcą mieć tak jak w jeziorze to proszę bardzo...te jego przeliczniki m3 na mbunę
SPRZEDAM - KLIK !
-270l -
Malawi GG 3341234
-122,5l -
Malawi
-112l - -
Malawi
-57l - Roślinne
-54l - Kotnik - Malawi
-50l - Black Water
Postów: 65
3
Dołączył: 21.12.2009
(09.02.2011, 13:54)Kroczek33 napisał(a): BTW tak z 15-20lat temu było 200-250l na tropheusy minimum , a teraz co? od razu 375-450l ??
ryby sie nie zmieniły
tylko ludziom odbija na ich punkcie. Nie przesadzajmy , ryby 12cm mogą zamieszkiwać akwarium 120cm.
Niech zrobi sobie te 12szt i będzie miał idealnie 20l na rybę .
U tropheusów za wystrój daje się przeważnie 3-4 otoczaki i piach , więc 60l to nie zajmie.
Ryba się nie zmieniła, ale wiedza na ich temat jak najbardziej, co do wody rachunek jest prosty odlicz grubość szyby i już masz tylko 210 litrów netto dorzuć trochę piasku i kilka kamyków i zapomnij o 200litrach w tym szkiełku.
Nie ma sensu się sprzeczać z Wami, bo nie hodowaliście,tych ryb a wasza wiedza pochodzi tylko z przekazów ludowych

i macie już wyrobioną opinię którą uważacie za jedyną słuszną
Moja rada dla kolegi daroo zasięgnij jeszcze informacji na na inych bardziej ukierunkowanych forach typu tropheus lub KMT, a uchroni Cię to od wielu problemów, w hodowli tych pięknych i ciekawych ryb.
Pozdrawiam Radek :)
Postów: 327
1
Dołączył: 23.11.2008
(09.02.2011, 20:03)Kroczek33 napisał(a): To samo powiedział mi dr. Pawlak ...cyt. " mniej patrz w ten internet , bo tylko szkoda oczu i prądu"
A za zaoszczędzony prąd lepiej postawić kolejne akwarium
Postów: 632
27
Dołączył: 21.04.2010
Hehe coś o tym wiemy
A co do kulusia , stawiam nowy baniak i wtedy teoria zamieni się w praktykę.
Postów: 65
3
Dołączył: 21.12.2009
(10.02.2011, 17:26)Kroczek33 napisał(a): A co do kulusia , stawiam nowy baniak i wtedy teoria zamieni się w praktykę.
W takim razie koniecznie musimy wrócić do tematu, za jakiś czas.
Pozdrawiam Radek :)