Temat zamknięty

Miloszc1 - jego chore ryby i brak zainteresowania nimi
#1

Czy to choroba skalara ?


Załączone pliki Miniatury
       
#2

Zyryx napisał(a):Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:

- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium
- dokładny opis choroby
- pojemność akwarium
- obsada ryb w akwarium
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium

Proszę starać się opisać jak najwięcej z wyżej wymienionych punktów. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce Smile.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#3

Nie za bardzo inni podpowiedzą bez warunków które powinieneś opisać w pierwszym poście.
Spróbuj poszukać cos w chorobach ryb i porównaj objawy:

Ocieranie się ryb o przedmioty
Na skórze okrągłe, obrzmiałe i
zaczerwienione miejsca Zranienia przez pasożyty
(wesz lub pijawkę rybną) Poddać chore ryby 2-3 tygodniowej
kąpieli w: chloraminie (1g na 200
litrów wody, uzupełniając co 2-3 dni)
lub trypafalawinie (1g na 100 litrów
wody uzupełniając co 5-6 dni w ilości
1g na 250 litrów wody), lub riwanolu
(1g na 500 litrów wody, uzupełniając
co 5-6 dni w ilości 1g na 200 litrów wody).
Podczas kąpieli podnieść temperaturę
wody do maksymalnej granicy. Kąpiel
stosować aż do zaniku białych plamek.
Odkazić jednorazowo całe akwarium
łącznie z roślinami i piaskiem.

Radomskie forum akwarystyczne:
http://www.akwarystyka-radom.ugu.pl

#4

Miałem zborojnika niebieskiego chyba 13lat i umarł, lało mu sie z odbytu jakaś biała wydzielina nie wiem od czego chciałem sie tylko dowiedziec co mu dolegało. Temp. wody 26-28 zazwyczaj 26, akwarium 200l rosliny: strzałka i jakas duza bardzo nie pamiętam jaka Smile grzałka też jest i napowietrzacz. Filt tetratec EX600.

Tematy zostały połączone - Kejdi
#5

napisz wszystko co podane w punktach regulaminu na poczatku strony z chorobami http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzial...t-265.html
- wtedy mozna Ci bedzie pomoc
#6
Rolleyes 

Mam problem moj skalar miał w okolicy odbytu dziurkę, odkaziłem wodę od pasożytów po paru dniach zrobiła się druga, dziurki były na wylot koło płetw i odbytu co to może być? Skalar nie chciał jeśc pływac też mu sie nie chciało siedział w kacie. Akwarium 200l, pompa tetra EX600, napowietrzacz, temp.26*C, duża roślina : strzałka i jeszcze jakas zapomniałem ;D Ryby:
-gibbiceps,plecostomus
-4skalary
-4brzanki rekinie
-3mieczyki
-6kirysków
-1 neonek żyje juz 5 lat

Czy podac im jakies CHEMIKALIA do odkażania wody? Boje sie że inne ryby zachorują.
Proszę poprawnie nazywać tematy.Przydadzą się wszystkie szczegóły z regulaminu a także zdjęcie.


Tematy zostały połączone - Kejdi
#7

przede wszystkim zredukuj obsade i zwieksz filtracje!

450l
2xalbino red tiger oscar
2xalbino red oscar
1xGlyptoperichthys gibbiceps
1xLiposarcus pardalis
2xmastacembelus favus
#8

wstaw zdjecia i podaj wszystko co potrzebne zeby zdiagnozowac problem.http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzialu-czyli-wszystko-co-powinno-byc-zawarte-t-265.html
Nie lej chemii bez przemyslenia
#9

Może to Hexamitoza czyli dziurawica.
Skalary są często nosicielami tej choroby.
Czy lek, który podałeś zabija wiciowce ?

Każdy temat w tytule powinien zawierać ogólny opis problemu.
Pisz poprawnie !


Od czasu stworzenia Internetu ruch obrotowy Ziemi jest przede wszystkim napędzany przez zbiorowe obracanie się nauczycieli języka polskiego w grobach.
#10

poczytaj tutaj co znalazlam- moze sie przyda do diagnozy:

http://paletki_arka.republika.pl/hexamita.html
Temat zamknięty


Skocz do: