Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Miloszc1 - jego chore ryby i brak zainteresowania nimi - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: O forum (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Forum: Śmietnik (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Temat: Miloszc1 - jego chore ryby i brak zainteresowania nimi (/showthread.php?tid=9989)



Miloszc1 - jego chore ryby i brak zainteresowania nimi - Miloszc1 - 05.04.2009

Czy to choroba skalara ?


RE: Skalar ma czerwoną narośli, co to może być ? - Kesi - 06.04.2009

Zyryx napisał(a):Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:

- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium
- dokładny opis choroby
- pojemność akwarium
- obsada ryb w akwarium
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium

Proszę starać się opisać jak najwięcej z wyżej wymienionych punktów. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce Smile.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.



RE: Skalar ma czerwoną narośli, co to może być ? - Olek - 06.04.2009

Nie za bardzo inni podpowiedzą bez warunków które powinieneś opisać w pierwszym poście.
Spróbuj poszukać cos w chorobach ryb i porównaj objawy:

Ocieranie się ryb o przedmioty
Na skórze okrągłe, obrzmiałe i
zaczerwienione miejsca Zranienia przez pasożyty
(wesz lub pijawkę rybną) Poddać chore ryby 2-3 tygodniowej
kąpieli w: chloraminie (1g na 200
litrów wody, uzupełniając co 2-3 dni)
lub trypafalawinie (1g na 100 litrów
wody uzupełniając co 5-6 dni w ilości
1g na 250 litrów wody), lub riwanolu
(1g na 500 litrów wody, uzupełniając
co 5-6 dni w ilości 1g na 200 litrów wody).
Podczas kąpieli podnieść temperaturę
wody do maksymalnej granicy. Kąpiel
stosować aż do zaniku białych plamek.
Odkazić jednorazowo całe akwarium
łącznie z roślinami i piaskiem.



Zbrojnik niebieski - Miloszc1 - 20.04.2009

Miałem zborojnika niebieskiego chyba 13lat i umarł, lało mu sie z odbytu jakaś biała wydzielina nie wiem od czego chciałem sie tylko dowiedziec co mu dolegało. Temp. wody 26-28 zazwyczaj 26, akwarium 200l rosliny: strzałka i jakas duza bardzo nie pamiętam jaka Smile grzałka też jest i napowietrzacz. Filt tetratec EX600.

Tematy zostały połączone - Kejdi



RE: Zbrojnik niebieski - viktim - 20.04.2009

napisz wszystko co podane w punktach regulaminu na poczatku strony z chorobami http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzialu-czyli-wszystko-co-powinno-byc-zawarte-t-265.html
- wtedy mozna Ci bedzie pomoc


Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? - Miloszc1 - 23.04.2009

Mam problem moj skalar miał w okolicy odbytu dziurkę, odkaziłem wodę od pasożytów po paru dniach zrobiła się druga, dziurki były na wylot koło płetw i odbytu co to może być? Skalar nie chciał jeśc pływac też mu sie nie chciało siedział w kacie. Akwarium 200l, pompa tetra EX600, napowietrzacz, temp.26*C, duża roślina : strzałka i jeszcze jakas zapomniałem ;D Ryby:
-gibbiceps,plecostomus
-4skalary
-4brzanki rekinie
-3mieczyki
-6kirysków
-1 neonek żyje juz 5 lat

Czy podac im jakies CHEMIKALIA do odkażania wody? Boje sie że inne ryby zachorują.
Proszę poprawnie nazywać tematy.Przydadzą się wszystkie szczegóły z regulaminu a także zdjęcie.


Tematy zostały połączone - Kejdi



RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? - kilarkoprz - 23.04.2009

przede wszystkim zredukuj obsade i zwieksz filtracje!


RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? - viktim - 28.04.2009

wstaw zdjecia i podaj wszystko co potrzebne zeby zdiagnozowac problem.http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzialu-czyli-wszystko-co-powinno-byc-zawarte-t-265.html
Nie lej chemii bez przemyslenia


RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? - Kesi - 29.04.2009

Może to Hexamitoza czyli dziurawica.
Skalary są często nosicielami tej choroby.
Czy lek, który podałeś zabija wiciowce ?


RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? - viktim - 30.04.2009

poczytaj tutaj co znalazlam- moze sie przyda do diagnozy:

http://paletki_arka.republika.pl/hexamita.html