Miloszc1 - jego chore ryby i brak zainteresowania nimi -
Miloszc1 - 05.04.2009
Czy to choroba skalara ?
RE: Skalar ma czerwoną narośli, co to może być ? -
Kesi - 06.04.2009
Zyryx napisał(a):Co powinno być opisane w prośbie o pomoc w uleczeniu choroby:
- temperatura wody
- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium
- dokładny opis choroby
- pojemność akwarium
- obsada ryb w akwarium
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
- filtracja i sprzęt w akwarium
Proszę starać się opisać jak najwięcej z wyżej wymienionych punktów. Dzięki temu zwiększa się szansa na pomoc waszej chorej rybce
.
Każdy temat powinien zawierać ogólny opis problemu.
RE: Skalar ma czerwoną narośli, co to może być ? -
Olek - 06.04.2009
Nie za bardzo inni podpowiedzą bez warunków które powinieneś opisać w pierwszym poście.
Spróbuj poszukać cos w chorobach ryb i porównaj objawy:
Ocieranie się ryb o przedmioty
Na skórze okrągłe, obrzmiałe i
zaczerwienione miejsca Zranienia przez pasożyty
(wesz lub pijawkę rybną) Poddać chore ryby 2-3 tygodniowej
kąpieli w: chloraminie (1g na 200
litrów wody, uzupełniając co 2-3 dni)
lub trypafalawinie (1g na 100 litrów
wody uzupełniając co 5-6 dni w ilości
1g na 250 litrów wody), lub riwanolu
(1g na 500 litrów wody, uzupełniając
co 5-6 dni w ilości 1g na 200 litrów wody).
Podczas kąpieli podnieść temperaturę
wody do maksymalnej granicy. Kąpiel
stosować aż do zaniku białych plamek.
Odkazić jednorazowo całe akwarium
łącznie z roślinami i piaskiem.
Zbrojnik niebieski -
Miloszc1 - 20.04.2009
Miałem zborojnika niebieskiego chyba 13lat i umarł, lało mu sie z odbytu jakaś biała wydzielina nie wiem od czego chciałem sie tylko dowiedziec co mu dolegało. Temp. wody 26-28 zazwyczaj 26, akwarium 200l rosliny: strzałka i jakas duza bardzo nie pamiętam jaka

grzałka też jest i napowietrzacz. Filt tetratec EX600.
Tematy zostały połączone - Kejdi
RE: Zbrojnik niebieski -
viktim - 20.04.2009
napisz wszystko co podane w punktach regulaminu na poczatku strony z chorobami
http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzialu-czyli-wszystko-co-powinno-byc-zawarte-t-265.html
- wtedy mozna Ci bedzie pomoc
Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? -
Miloszc1 - 23.04.2009
Mam problem moj skalar miał w okolicy odbytu dziurkę, odkaziłem wodę od pasożytów po paru dniach zrobiła się druga, dziurki były na wylot koło płetw i odbytu co to może być? Skalar nie chciał jeśc pływac też mu sie nie chciało siedział w kacie. Akwarium 200l, pompa tetra EX600, napowietrzacz, temp.26*C, duża roślina : strzałka i jeszcze jakas zapomniałem ;D Ryby:
-gibbiceps,plecostomus
-4skalary
-4brzanki rekinie
-3mieczyki
-6kirysków
-1 neonek żyje juz 5 lat
Czy podac im jakies CHEMIKALIA do odkażania wody? Boje sie że inne ryby zachorują.
Proszę poprawnie nazywać tematy.Przydadzą się wszystkie szczegóły z regulaminu a także zdjęcie.
Tematy zostały połączone - Kejdi
RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? -
kilarkoprz - 23.04.2009
przede wszystkim zredukuj obsade i zwieksz filtracje!
RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? -
viktim - 28.04.2009
wstaw zdjecia i podaj wszystko co potrzebne zeby zdiagnozowac problem.http://www.akwaswiat.net/regulamin-dzialu-czyli-wszystko-co-powinno-byc-zawarte-t-265.html
Nie lej chemii bez przemyslenia
RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? -
Kesi - 29.04.2009
Może to Hexamitoza czyli dziurawica.
Skalary są często nosicielami tej choroby.
Czy lek, który podałeś zabija wiciowce ?
RE: Mój skalar ma w okolicy odbytu dziurkę? -
viktim - 30.04.2009
poczytaj tutaj co znalazlam- moze sie przyda do diagnozy:
http://paletki_arka.republika.pl/hexamita.html