• 4 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

PODMIANA WODY : Kiedy,dlaczego i w jakich ilościach.Wszelkie pytania na temat podmianek.
#1
Smile 

chciałam wam tylko powiedzieć że w moim akwa bardzo rzadko włączam filtr i to na krótko (max.pół godziny) wody nie wymieniam,tylko jak wyparuje to dolewam świeżej,a mimo to woda jest czyściutka.nie dodaję żadnych preparatów.jak to możliwe?
#2

RYBA123 napisał(a):chciałam wam tylko powiedzieć że w moim akwa bardzo rzadko włączam filtr i to na krótko (max.pół godziny) wody nie wymieniam,tylko jak wyparuje to dolewam świeżej,a mimo to woda jest czyściutka.nie dodaję żadnych preparatów.jak to możliwe?

Nie wiem, pewnie masz wszystko w perfekcyjnie urządzone moje gratulacje. Powinieneś wszystko szczegółowo opisać, co robisz, wielu z nas będzie miało, od kogo się uczyć i komu pytania zadawać. Jeszcze raz gratuluje rzadko się taka sytuacja zdarza, większość z nas nie ma takiego szczęścia, co ja mówię doświadczenia jak ty.

Pozdrawiam bumboo
#3

ja wcale nie mam takiego doświadczenia...zajmuję się akwarystyką ok.rok. nic nie robie specjalnego,nie wiem nawet jakie mam pH itd. mam małe akwarium(26l) a małe podobno najtrudniej utrzymać w dobrej ''kondycji'' chyba po prostu mam szczęście Tongue Big Grin
#4

Ja też mam cały czas czysto w akwa 25lSmile Jeszcze kilka miesięcy temu nie wiedziałem że wodę sie podmieniaTongue Była cały czas czysta, raz na pół roku wymieniałem wodę i piasek(nie dlatego że był brudny tylko dlatego że mi się znudziłSmile) Nie miałem problemu z żadną rybką, trzymałem w nim welony(nigdy więcej tego nie zrobię! Tobie też nie radzęTongue) Nie atakowały mnie glony, miałem przerybienie, nie miałem napowietrzania(tylko kaskada do 40lTongue) Teraz mi jest trochę trudniej utrzymać czystość w akwa(od niedawna jestem trochę przeczulonyTongue) To więc kończę tą jakże wyczerpującą i pewnie nudną wypowiedź! Pozdrawiam i życzę powiększenia akwariumSmile

Nie lubię kul, do kuli włóż sobie suszone
płatki róż albo cukierki! Staż 8 lat :)
Służę pomocą!:P
Piszę poprawnie po polsku.

Linki z niepotrzebnymi tematami lub powtarzającymi się, wysyłajcie na PW do moderatorów!! Ułatwicie moderatorom pracę a przy tym pomożecie utrzymać porządek na forum!
#5

dzięki za życzenia.. może kiedyś się spełnią Big Grin
#6

[quote=RYBA123]
dzięki za życzenia.. może kiedyś się spełnią Big Grin
[/quj


ja miałem identycznie kiedyś jak baranek pisze praktycznie to samo,schody sie zaczynają dopiero jak zaczynasz myśleć o akw.naprawde poważnie.ty po prostu jak piszesz masz szczęście z tą wodą bo poprostu jest małe też miałem małe wiem jakm to jest.ale co do tego miał bym swoje ale.powodzenia w przyszłości.pozdro.dał byś fote akw.
#7

To nie jest szczęście, a czysta głupota. Pod jakim względem masz czystą wodę?? Optycznie czy chemicznie?? Zapewne chemicznie nie - skoro nie sprawdzasz. Nie wiesz wobec tego czy wodę masz czystą. Wodę podmieniasz. Jak Ci wyparuje to dolewasz świeżej. Dzięki temu wodę masz w miarę dobrą. Dzięki świeżej wodzie trochę tlenu dostaje się do akwarium. Filtr też coś od siebie da. To jednak nie akwarium, a obóz koncentracyjny.
Przepraszam za porównanie ale od razu mi się przypominają opisy ludzi wywożonych do obozu koncentracyjnego. Stłoczeni po kilkadziesiąt osób w małym wagonie bez jedzenia, ubikacji i z małym lufcikiem do oddychania. Większość dojeżdżała do celu. Wiesz dlaczego?? To się nazywa wola przetrwania.

Wracając do tematu. Filtr jest po to aby filtrować wodę (biologicznie, mechanicznie) i napowietrzać rybom wodę. Możesz zrezygnować z filtra ale musisz mieć chociaż napowietrzacz. Chyba, że zdecydujesz się na labiryntowce albo inne ryby żyjące w wodach ubogich w tlen.
Podmiana wody pomaga Ci utrzymać wodę o parametrach przyjaznych rybom. Jeżeli nie będziesz podmieniać rybom wody to się szybko zakwasi i ciągle się będzie zakwaszać co doprowadzi do śnięcia ryb.

P.s - nie kupuj sobie większego akwarium - szkoda ryb. Same się do domu nie pchały, więc stwórz im w miarę przyzwoite warunki

Do moderatorów - jeżeli w jakikolwiek sposób złamałem regulamin proszę o ostrzeżenie i usunięcie tego posta.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#8

dobra kupie chyba napowietrzacz,bo mój filtr strasznie hałasuje,a nie mam tyle kasy,żeby kupić nowy
#9

Jokeru napisał(a):Do moderatorów - jeżeli w jakikolwiek sposób złamałem regulamin proszę o ostrzeżenie i usunięcie tego posta.

Kolego bez przesady dzięki Twoim wypowiedziom, pewne kwestie docierają do świadomości, a wykorzystanie pewnych porównań jest jak najbardziej na miejscu. Powiem jeszcze, że RYBA123 POWINNA DOCENIĆ Twoje starania wpisem do reputacjiBig GrinWink

RYBA123 napisał(a):dobra kupie chyba napowietrzacz,bo mój filtr strasznie hałasuje,a nie mam tyle kasy,żeby kupić nowy

Bardzo dobry pomysłTongueWinkBig Grin
#10

RYBA123 napisał(a):dobra kupie chyba napowietrzacz,bo mój filtr strasznie hałasuje,a nie mam tyle kasy,żeby kupić nowy

Z góry doradzę Ci jeszcze, żebyś zamiast kostki kupiła małą kurtynę napowietrzającą. Czasami bąbelki z kostki trochę hałasują. Ew. kup sobie kostkę o bardzo drobnych oczkach (może w sklepie zoologicznym Ci doradzą - taka biała kosteczka) - będzie dawać drobne bąbelki i nie będzie hałasować.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku


Skocz do: