• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zoolek testy
#11

porownywanie testu z innymi testami ktore sa tak samo lipne rzeczywiscie jest wiarygodny Smile a porownywanie testu na zywych stworzeniech ktore nie toleruja zwiazkow azotowych w wodzie jeat be super rozumowanie, najwidoczniej nie miales stycznosci z tymi apisto...
musial Ci sie trafic jakis trafiony egzemplarz, zdarza sie najlepszym, albo testy jbla sa rabniete
#12

Testy JBL były dobre, sprawdzane z metodami laboratoryjnymi, więc zoolek byl zrypany. A poza tym nie tylko ja narzekam na NO3 zooleka. Natomiast na testy JBL nie spotkałem się z negatywnymi opiniami, więc nie wiem dlaczego mówisz, że są badziewne.
#13

masz racje ze ludzie narzekaja na te testy, ale narzekaja na to ze przy wyzszych stezeniach trudno jest odczytac skale no narazie nie zdarzalo mi sie zeby test mi pokazywal wyzsze stezenie niz 10 mg/l wiec stwierdzic tego nie moge, chociaz rzeczywiscie najbardziej czytelne jest 0 i 5mg/l reszta troche sie zlewa na tej skali bo 10, 20 i 40mg/l prawie sa tego samego koloru, a 80 i 130mg/l to juz w ogole identyczny kolor Big Grin ale mi tam zalezy zeby u mnie w akwarium no3 bylo 0 i tak jest skoro pielegniczki macmasteri zyja i maja sie dobrze musi byc 0mg/l tak jak pokazuje test
#14

(19.02.2015, 12:05)akwaman napisał(a):  [...]mi tam zalezy zeby u mnie w akwarium no3 bylo 0 i tak jest skoro pielegniczki macmasteri zyja i maja sie dobrze musi byc 0mg/l tak jak pokazuje test

Weź najlepiej daj próbkę wody do jakiegoś specjalistycznego laboratorium to będziesz miał porównanie bo stwierdzanie wiarygodności testu na podstawie tego, że jakiś delikatny gatunek ryby żyje jest trochę śmieszne i naiwne. Zresztą sama skala porównawcza Zooleka jest mniej dokładna od JBL. To niby zero może oznaczać 0 ale równie dobrze 2,5. JBL jest jeszcze o tyle lepszy od innych testów, że możesz (i powinieneś) w nim uwzględnić kolor wody jaką masz w akwarium ale z tego co widzę to praktycznie nikt (łącznie z osobami podejmującymi się robienia testów testówSmile ) tego nie robi. Wlewasz do jednego pojemniczka czystą wodę w odpowiedniej ilości z akwa, kładziesz na kolorowej skali a dopiero wtedy porównujesz i odczytujesz wynik. Zoolek nawet o tym nie wspomina a jak masz herbacianą wodę to wynik jest niemiarodajny.

Tak to powinno wyglądać:
#15

gdy test zooleka wskaztwal wartosc 5mg/l to pielegniczki mi sie ocieraly i w ogole sie nerwowo zachowywaly natomiast gdy owy test wskazuje wartosc 0mg/l pielegniczki przestaly sie ocierac i zupelnie odzyly, ale dobra w sumie tego testu zooleka mam na wyczerpaniu pojde zaraz po test jbl i zrobie testy, zdjecia i wstawie je tu
#16

Weź jeszcze pod uwagę to, że jeśli jest 0, test wskazuje 0, to jeszcze nie znaczy, że wskazuje dobrze Smile Rownie dobrze może przeważnie wskazywać 0, albo trafiłeś na dobrą sztukę.
#17

niestety nie udalo mi sie nabyc testu jbl, nie mieli, ale z racji tego ze wziolem na wszelki wypadek troche wody w sloiku uprzejmy sprzedawca zrobil mi test ogolny papierkowy tropicala i wyszlo ze no3 jest na poziomie 0( wiem ze testy papierkowe to juz w ogole do ...., ale daja jako taki mniej
wiecej wynik)
#18

Ale ja nie twierdzę, że nie masz NO3 na poziomie 0, tylko że testy na azot Zoolek nie są godne zaufania Smile
#19

ja tez nie twierdze ze Ty watpisz w to ze ja mam no3 na poziomie zero, ale chce tylko stwierdzic ze test no3 zooleka jest godny zaufania, ale skala powyzej 10mg/l jest rzeczywiscie trudna do odczytania Smile
#20

Powyżej 10 to tragedia. Nie dość, że te kolory są zbliżone to jeszcze mają nieodpowiednią barwę (wchodzi w róż zamiast w czerwony).


Skocz do: