• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

zoolek testy
#1

Witam koleżanki i kolegów, mam techniczne pytanie. Musze sobie zakupić uzupełnienie do testów zoolek no2 i no3 , jest tylko jeden problem nie posiadam już instrukcji do mierzenia , ktoś może posiada i mógłby napisać? przez prawie dwa lata nie miałem akwa więc się instrukcja nie uchowała.
#2

no3:
7 kropli odczynnika nr 1, nastepnie szpatuleczke plasko wypelniona odczynnikiem nr 2 wsypujesz do fioleczki, mieszasz do rozpuszczenia i 7 kropli odczynnika nr 3 i gotowe

no2:
7 kropli odczynnika nr 1 i pozniej 7 kropli odczynnika nr 2 i gotowe pamietaj zeby fiolke przed zrobieniem testu wyplukac w wodzie ktora bedziesz badal

pozdro
#3

Mam do Ciebie pytanie, wskazują Ci coś te testy? Bo kiedyś je miałem i w moim odczuciu są so niczego, ciągle wskazywały 0.
#4

moze miales dobra wode po prostu ? Big Grin
mi tez wskazuja 0 caly czas Smile chociaz ostatnio jak dluzej nie podmianialem wody to no3 do 5 mi skoczylo
#5

Kupiłem JBL i w tej samej wodzie pokazały 20 Big Grin Wątpię głęboko w ich wiaryodność Smile
#6

ja tam smialo moge polecic testy zooleka, z doswiadczenia w hodowli macmasterek moge stwierdzic ze testy sa w 100% miarodajne Smile
#7

ja bym zadał pytanie czy aby testy nie straciły już właściwości po ponad 2 latach
odczynniki na pH i twardość u mnie po takim czasie nieużywania nie pokazywały już prawidłowych wyników

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#8

akwaman z czym porównywałeś testy zoolek, że możesz tak stwierdzić?
Może ja trafiłem na jakąś złął sztukę.
#9

z czym ? ryba to raczej stworzenie Smile tak serio to porownuje te testy z rybami ktore sa bardzo wrazliwe na zwiazki azotowe czytaj wyzej apistogramma macmasteri
#10

Ale to nie jest dowód wiarygodności testu Smile
Najbardziej wiarygodne było by porównanie go z innymi testami. Tak jak pisałem w moim przypadku zoolek wskazywał 0, a JBL 20.


Skocz do: