• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Glony w akwarium:( Proszę o POMOC
#21

(04.02.2015, 01:11)Prez napisał(a):  Jak można chcieć się pozbyć zatoczków? Dla mnie to cenna ozdoba. Smile

ja na przykład teraz pozbywam się zatoczków i rozdętek istna plaga

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#22

Dokładnie. Wszystko zależy od tego ile tych "ozdób" ma się w akwarium. O rozdętce to nawet nie chcę już pamiętać bo to cholerstwo się mnożyło jak głupie.
#23

(04.02.2015, 08:41)Tole napisał(a):  
(04.02.2015, 01:11)Prez napisał(a):  Jak można chcieć się pozbyć zatoczków? Dla mnie to cenna ozdoba. Smile

ja na przykład teraz pozbywam się zatoczków i rozdętek istna plaga

Zatoczki jeszcze ujdą ale szkodniki-rozdętki to masakra.
#24

Tak ale jeśli ktoś przy okazji ma krewetki i ampularie w hodowli to nie bardzo, poza tym ryby różnie reagują na tak długi brak podmian wody

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe
#25

(04.02.2015, 22:32)stefan85 napisał(a):  Zgadza się, krewetki zareagują tak samo jak ślimaki pewnie - problemy z wylinką i niestety odchodzą... niestety wszystkie znane mi sposoby na ślimaki mają wspólną wadę - ubijają krewetki. Co do wytrzymałości ryb, woda na pewno zmienie skład chemiczny więc i parametry - twardość, pewnie ph szczgólnie przy CO2. Przy gęstej obsadzie roślin i dobrej filtracji nie ma problemu z balastem ale z niedoborami owszem. Ztym można sobie poradzić odpowiednio podając sole w tym również Ca który zwykle się pomija przy nawożeniu bo podmieniając wodę dostarczamy go aż za dużo. Tak więc śmiem twierdzić że brak podmian przy gęstej, zróżnicowanej roślinności + odpowiednie nawożenie mikro i makro to wcale nie jest coś złego a może wręcz przeciwnie, wyjałowiona woda to możliwość pełnej kontroli nawożenia. Tylko że to wyższa szkoła jazdy i pewnie nawet bardzo doświadczeni akwaryści mieli by z tym problem. pomogłey by częste tesy na obecność/poziom pierwiastków ale to drogie i to bardzo.

No właśnie plus taki że mechanicznie mogę kontrolować skutki czyli populacje wyrośniętych ślimaków dzięki konstrukcji akwarium tak więc tragedii nie ma

450L Pielęgnice Zebry i Żółw Czerwonolicy
300L Malawi + rośliny
283L Ogólny hodowla żyworódek i ampularii
144L Krewetkarium
30L Raki Marmurkowe


Skocz do: