• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Glony w akwarium:( Proszę o POMOC
#1

Witam. Mam pytanie do was Akwarystów. Posiadam akwarium 200l. Jest zalane ono w niedziele tj 25.01.2014. W podłożu jest ziemia ogordowa i kulki gliniano torfowe, lecz mam w nim jeden niemały problem, roślinki coś marnieją i mech nie chce się przyjąć i obrasta jakimiś włoskami Sad A na eleocharis Parvula rosną glony tak jak na piasku, a na tej liściastej porobiły się jakieś dziurki Sad Stosuje nawozy mikro i makro,węgiel-carbo w płynie i oprócz tego posiadam bimbrownie. Doradzicie mi coś? Aaaa i jeszcze pojawiły mi się ślimaki"zatoczaki" co ma zrobić aby się ich pozbyć? W akwarium posiadam około 40 krewetek red cherry

Filtracja:
Wewnętrzny- Aquael Turbo 1000 z wkładem Cermec i gąbką
Zewnętrzny JBL e901 (4 kosze z MicroMec,Kermazyt i 2 gąbki większe oczka i mniejsze)

Oświetlenie:
3x39w
-Sylvania Grolux 8500k
i pzostałe 2 standardowe lecz jutro kupie inne
Światło świeci się od 8:30-18(3x39) i 18-21(1x39)
Wode sprawdzałem testem paskowym JBL ponieważ nie stać mnie narazie na lepsze

Parametry wody:
NO3-10
NO2-0
GH-10
KH-6
pH-7

Proszę pomóżcie mi Sad


Załączone pliki Miniatury
                   
#2

Część roślin marnieje, bo traci swoje liście nadwodne. Kupiłeś je z uprawy emersyjnej, więc teraz muszą zrzucić te liście a wypuścić nowe - podwodne.

Glony pojawiły się prawdopodobnie z powodu złego startu. Na początku nie leje się nic oprócz potasu i świeci krócej. Zrób podmianę, usuń mechanicznie glony i świeć zaczynając od 2-3 godzin dziennie małą mocą, a potem stopniowo zwiększaj długość oświetlenia.
#3

Rosliny kupilem normalnie w sklepie zoologicznym byly one w akwarium z innymi roslinami Wink a w jakim stosunki zwiekszac? To zaczac swiecic jedna swietlowka tylko? . kurcze ciezko bedzie mi usunac glony mechanicznie z mchow i z piasku w ktorym posadzony jest ten trawniczek jeszcze nie rozrosnietySad
#4

To, że kupiłeś rośliny w akwarystycznym, gdzie były w akwarium to nie znaczy, że w ten sposób zostały wyhodowane Smile Roślina na 4 zdjęciu na na 99% forma emersyjna.

Na forum już było dużo razy o zwiększaniu natężenia światła. Przejrzyj kilka tematów w galerii albo skorzystaj z szukajki. Dawno nie zajmowałem się zbiornikiem roślinnym, więc ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć.
#5

Rozumiem Smile Dzisiaj przygotowałem sobie wodę na odstanie do podmiany około 40l. Powiedzcie mi nie za dużo tej wody ? 1/5-20% chyba optymalnie Smile i słyszałem że można dosypać troszkę soli do tej wody. Prawda to ?
#6

Chodzą takie pogłoski, zależy od ryb. Np żyworódki jak najbardziej, ale zbrojniki już tego nie przeżyją.
20% jest ok.
#7

Aha. A co byście mi doradzili na te ślimaki zatoczaki? Bocje odpadają, ponieważ mam krewetki i trawniczek eleocharis parvula Sad który jeszcze nie przyją się do końca.
#8

Helenkę Smile Z tego co wiem, to chyba najlepsza rzecz na ślimaki Smile U mnie Ramirezy wyjadały świredki.
#9

A do 200l ile ich kupić ? Nie chciał bym potem mieć plagi helenek Smile i nie zrobią nic krewetką ?
#10

Ktoś niedawno pisał, że polują na krewetki, ale ciężko mi to sobie wyobrazić, tak czy inaczej nie zjedzą wszystkich Smile
Ja bym kupił 1-2 szt Tongue


Skocz do: