• 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[63-Ameryka] drewniakowe
#1

Cześć Smile
Zostawiając wam chwilę na oklaski powitalne...





Chciałem wam przedstawić moje 63-litrowe akwarium

Wymiary: 60x30x35

Technicznie

Filtr wewnętrzny Eheim pickup 2010
Grzałka Jager 100W
Oświetlenie standard 15W,

Ryby
Pielęgniczka ramireza (samiczka)
7 neonów inessa
Otosek
Kirysek pigmejski
Drewniak

Oczywiście planuję dokupić otosków, kirysków i samca pielęgniczki

Rośliny

Anubias
Żabienica
Kryptokoryna
Mech jawajski
Limnobium sp.
Mangrowiec czerwony

Parametry
pH-6,9
GH-6
KH-3

Kran 1:1 RO

Zdjęcia

Widok od frontu

Drewniak

Mangrowiec od góry
#2

Mangrowiec Ci fajnie wypuszcza nad tafle. U mnie corymbose troszke zapuscilem i tez cos probuje puscic ale kot mi ja obgryza...
#3

O, mangrowiec Smile Skąd miałeś nasiona? W Polsce je dostałeś?
No, nie i jeszcze drewniak? Jak wrażenia z hodowli tej ryby? sam się przymierzałem z milion razy do kupna, ale przeważała obawa, że się będzie chował non stop.
#4

Nasiona mangrowca z allegro, kupiłem chyba pod koniec lutego Smile
Wtedy było ich sporo, teraz o dziwo nie widzę. Wysłałem ci na PW link do sklepu w którym mógłbyś się spytać. Głównie dzięki temu mangrowcowi poziom azotanów w zbiorniku mam na zerowym poziomie swoją drogą Smile

Drewniak bardzo fajna ryba. Owszem, ciężko ją zauważyć, zwłaszcza na tle liści i piasku, ale mój dość sporo się porusza. O 17:40 mam porę karmienia ryb. Gdy drewniak poczuje, że coś się kręci, zawsze się niecierpliwi i pływa po akwarium. Zazwyczaj karmię go właśnie wtedy strzykawką (z płatkami lub robakami), do której on się przyssawa i nie chce puszczać Big Grin
Zdążył się przyzwyczaić do pory karmienia i zazwyczaj w tym czasie leży sobie na piasku gdzieś przy przedniej szybie.
Przez pierwsze dwa tygodnie dość rzadko go widywałem, czasem co 5 dni. Bałem się wtedy, że po prostu zdechnie z głodu. No, ale już jest OK, także zachęcam do kupna Smile
Myślę, czy nie dokupić jeszcze jednego drewniaka.
#5

A jak robisz jakieś pielęgnacje zbiornika i masz ręce w wodzie to ten drewniak nie bije ?
#6

Nie bije. Gdyby bił to bym przyszedł z ziomkami pokazać kto tu rządzi B|
A tak na serio, to zazwyczaj nie zauważa mojej ręki. Raz go nawet ciągnąłem za ogon, żeby go wziąć w dobre miejsce do nakarmienia Smile
#7

Ja bym się bał trochi z taką rybcią Smile
Bo nie raz je**** amatorskie pseudo wędkarzyki ryb, jak złowią sumika karłowatego to go jeb na trawe, a potem jak ktoś idzie to dzięki wąsikom sumika ma piękną rane na stopie która się długo goi i ropieje ;/
Nie czujesz trochę że ten zbiornik jest już dla Ciebie za mały ?
Ja mam ciągle w swoim 54l takie odczucie Big Grin
Masz jeszcze te nasiona mangrowca ?
#8

trzeba przyznać, ze mangrowiec fajna rzecz, obsada akwarium fatalna, jakoś nikt nie zwrócił na to uwagi, a to ciekawe bo zazwyczaj od tego się zaczyna

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#9

A nie mów że jak zakładałeś pierwszy zbiornik miałeś idealną obsadę??
#10

(26.06.2014, 14:30)Lukasz299 napisał(a):  A nie mów że jak zakładałeś pierwszy zbiornik miałeś idealną obsadę??

tylko co to ma do rzeczy ?
jak ja zakładałem pierwsze akwarium to w handlu były dostępne gupiki, mieczyki i brzanki sumatrzańskie Tongue

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg


Skocz do: