• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[200l] Moje drugi zbiornik :)
#31

witam po dosyć długiej nieobecności. Troszeczke się w zbiorniku pozmieniało doszły krewetki red cristale i black 50 sztuk razbory espei i kilka mchów Smile
#32

Korzenie fajne, ale czy nie zamierzasz tu więcej roślin dodać? Ja bym już się obawiał wysypu glonów.
#33

Nie dodam więcej roślin bo za kilka miesięcy bardzo ładnie się to rozrośnie czekam po lewej str posadzony jest mini pelia bardzo ładnie się rozrasta a co do glonów to nie miałem problemu krewetki się glonami zajmują jest ok 130 krewetek no 6 sztuk amano i ślimaki Neritina natalensis dają rade Smile
#34

Co się stało z tymi fajnymi mchami? (ze zdjęcia z maja) teraz jest trochę pustawo, trzeba poczekać aż mchy się rozrosną.
Pomysł na akwa z samymi mchami mi się podoba. Co do glonów to krewetki też muszą coś jeść Smile jakaś świeża sałatka z glonów nie zaszkodzi Big Grin więc jak ich trochę się pojawi to tylko na + dla krewetek
#35

A mchy przebrane i sprzedane no i pozostawiłem część dla siebie które są w zbiorniku po prawej stronie Smile
Kurde mam sporo ślimaków świderków jak myślicie jak kupie helenki to sobie poradzą z nimi ?
#36

Nie wiem jak ze świderkami ale z rozdętkami i zatoczkami u mnie trzy sztuki dały radę, tylko trzeba młode kupić (to znaczy jeszcze jakieś zatoczki się trafiają ale jest ich bardzo mało)
#37

Znalazłem gdzieś na forum że helenka da rade także jutro jade kupić Smile
#38

No helenka kupiona kolejne 10 krewetek crystal red no i kupiłem 2 świetlówki sylvania TLD 865 ( cena 18 zł szt ). Dowiedziaęłm się od kobitki od której kupuję mchy że takie światło najlepsze a nie jakieś wynalazki za 65 zł Zobaczymy jakie będą efekty ona używa w ponad 100 zbiornikach
#39

(23.01.2014, 20:45)matttm1 napisał(a):  No helenka kupiona

No jak kupiłeś 1 szt. to troche poczekasz (żart)

Wg mnie do twojego akwa potrzeba z 6 szt. min. i może za miesiąc zaczniesz widzieć malejącą ilość ślimaków.
No i to co pisałem wcześniej trzeba szukać mlodych osobników bo jak kupiłem takie podstarzałe to słabo wcinały te ślimaki.
#40

Kupiłem 20 sztuk wyczytałem ze jedna helenka ja 10 litrów wody i są młode osobniki Smile ale już widzę co sie dzieje helenki dosiadają ślimaka i wiercą dziurkę w muszli i go zjadają


Skocz do: