• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pielęgniczka kakadu
#1

Witam ma problem z samcem kakadu. Mam go około 2 tygodnie i od 2 dni jest jakiś osowiały. Siedzi w kącie za filtrem mało się rusza , tyle co przy karmieniu i czasem trzeba go popędzać Sad
Nie widzę u niego oznak choroby poza tym że wydaje mi się jakby szybciej oddychał. Wcześniej nie było z nim problemów ganiał po zbiorniku, adorował samiczkę , która teraz wydaje się być nabita ikrą.
Poza tą parką mam 4 brzanki sumatrzańskie. U żadnej innej rybki nie widać oznak choroby.
Akawarium mam 50x30x25.

Czy to coś poważniejszego czy tylko stan przejściowy?
Nie chciałbym żeby zdychał bo to moja ulubiona rybka i prezent walentynkowy Smile
#2

Popedzac ja musisz?? Od wkladanie rak do wody i straszenia rybie sie nie polepszy.
Podaj jaka jest filtracja i jakie warunki, najlepiej wg tego co jest wymagane w dziale Choroby, ulatwi to znalezienie przyczyn.
Tak przy okazji, kakadu trzyma sie w haremach i w akwariach dluzszych niz 50cm.
#3

Źle mnie zrozumiałeś popędzam go podając mu suchy pokarm obok filtra żeby wyszedł się rozruszac trochę. Dzisiaj kupilem mu żywy pokarm i widzę że się polepszyło. Czy to mogło być od monotonnej diety coś takiego. I czy lepiej będzie jak dokupie mu drugą samiczkę ?
Filtr Aquatela Fan1 plus.
#4

czy są jakieś zmiany w ubarwieniu ryby ? np blednięcie kolorów ?

a co do trzymania tych ryb w haremach to nie jest to konieczne parki też sobie doskonale radzą.

200 l agassiza, otoski i rodostomusy
http://s2.ifotos.pl/img/Akwa-2Mjp_hhaahrr.jpg
#5

Nie było żadnych przebarwień.
Już wydaje się być dużo lepiej, może kosza dostał i to przechodził tak Smile
W każdym razie dałem mu żywego pokarmu to go rozruszało dalej jest ponad normę spokojny jak na kakadu, ale nie chowa się już i pływa sobie po akwarium Smile


Skocz do: