19.08.2011, 21:45
Czytałem i szukałem, jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia twardość wody w akwarium roślinnym? Wszędzie podawane są rozpiętości wg których można zakwalifikować wodę jako b. miękką, twardą itd. Ale jaka powinna być ta właściwa? U siebie mam kh: 34 i gh:~43-45. Wiem, że są to wartości b. wysokie, ale do jakich warstości mam redukować twardośc, aby nie przegiąć w drugą stronę?
Chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia twardość wody w akwarium roślinnym? Wszędzie podawane są rozpiętości wg których można zakwalifikować wodę jako b. miękką, twardą itd. Ale jaka powinna być ta właściwa? U siebie mam kh: 34 i gh:~43-45. Wiem, że są to wartości b. wysokie, ale do jakich warstości mam redukować twardośc, aby nie przegiąć w drugą stronę?
Ogarzysta

