• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Twardość wody-jak to jest
#1

Czytałem i szukałem, jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia twardość wody w akwarium roślinnym? Wszędzie podawane są rozpiętości wg których można zakwalifikować wodę jako b. miękką, twardą itd. Ale jaka powinna być ta właściwa? U siebie mam kh: 34 i gh:~43-45. Wiem, że są to wartości b. wysokie, ale do jakich warstości mam redukować twardośc, aby nie przegiąć w drugą stronę?

Ogarzysta
#2

7-14 GH gdzie połowa wartości GH to KH.


Skocz do: