Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
Twardość wody-jak to jest - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Chemia wody (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Temat: Twardość wody-jak to jest (/showthread.php?tid=28746)



Twardość wody-jak to jest - Ogarzysta - 19.08.2011

Czytałem i szukałem, jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia twardość wody w akwarium roślinnym? Wszędzie podawane są rozpiętości wg których można zakwalifikować wodę jako b. miękką, twardą itd. Ale jaka powinna być ta właściwa? U siebie mam kh: 34 i gh:~43-45. Wiem, że są to wartości b. wysokie, ale do jakich warstości mam redukować twardośc, aby nie przegiąć w drugą stronę?


RE: Twardość wody-jak to jest - Heisler - 19.08.2011

7-14 GH gdzie połowa wartości GH to KH.