Twardość wody-jak to jest - Wersja do druku
+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (
http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Chemia wody (
http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Temat: Twardość wody-jak to jest (
/showthread.php?tid=28746)
Twardość wody-jak to jest -
Ogarzysta - 19.08.2011
Czytałem i szukałem, jednak nie znalazłem w pełni satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.
Chciałbym zapytać jaka powinna być odpowiednia twardość wody w akwarium roślinnym? Wszędzie podawane są rozpiętości wg których można zakwalifikować wodę jako b. miękką, twardą itd. Ale jaka powinna być ta właściwa? U siebie mam kh: 34 i gh:~43-45. Wiem, że są to wartości b. wysokie, ale do jakich warstości mam redukować twardośc, aby nie przegiąć w drugą stronę?
RE: Twardość wody-jak to jest -
Heisler - 19.08.2011
7-14 GH gdzie połowa wartości GH to KH.