• 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ikola Mikroorganizmy
#11

(27.11.2010, 12:40)mimor555 napisał(a):  Ja też postanowiłem sprawdzić działanie tego preparatu. Moje akwarium nie funkcjonowało dobrze od jakiegoś czasu, nowe ryby padały... itp.
Postanowiłem zrobić restart, a tak to przebiegało:
-wyczyściłem żwir, oddzieliłem piasek od kamyków
- Oczywiście wyczyściłem akwarium i grzałkę
-celowo nie umyłem filtra i jego wkładów tylko wypłukałem w starej wodzie
-Planowane było dodanie roślinek( kupiłem na allegro rogatka Smile ) narazie sie trzyma Smile

Mój zbiornik:
temperatura wody około 25 *C

- czym karmimy rybki oraz ile razy dziennie
supervit, vitality& color firmy tropikal2 razy dzienie
+ od czasu do czasu żywy pokarm- otoska ostatnio była(mrożona)

- jak często i ile podmieniamy wodę w akwarium,odmulanie dna
co 7 dni 20% wody + odmulanie

- pojemność akwarium (mogą być też wymiary)
54 l
- obsada ryb w akwarium (gatunki i ilość)
Obecna:

3 kiryski spiżowe
Planowana:
3 danio
6-8 gupik Smile (podobają mi eis Tongue i napewno je kupie )
- obecność żywych roślin(mile widziana ilość i gatunki)
mam rogatka sztywnego Smile
- jakie preparaty chemiczne były dodawane ostatnio do wody i z jakiej przyczyny
Preparat IKOLA Mikroorganizmy
- czy akwarium dojrzało minimum 2 tygodnie(cykl azotowy w akwarium)
dojrzewa Smile
- podanie stężenia NO2, NO3, pH itd.
niestety nie znam
- filtracja i sprzęt w akwarium (modele,firmy)grzałka 40 w z termostatem hailea + pomka filtr hailea 250l/h + oświetlenie i pokrywa

Wlałem około 6-7 ml tego preparatu ponieważ to pierwszy raz po restarcie.
Mam też małe pytanie: Czy muszę czekać 2 tygodnie jeśli nie umyłem filtra oraz wlałem ten preparat?

Mam nadzieje, że nie będzie się nic działo z rybkami Smile

Foto przed restartem i po. Te rybki w słoiku to tak tylko na chwile tam były.
Przed restartem
obecnie

Preparat dalej używam, rybki dobrze żyją nic im się nie dzieje, roślinki też dosyć dobrze sobie radzą, chociaż muszę pomyśleć o zmianie oświetlenia i lepszym nawożeniu. Ogólnie to moge tylko i wyłącznie polecić. Idealne na restarty czy też początki akwariów jak i na polepszenie dobrze działających zbiorników. Chętnie też spróbował bym preparatu antyglon IKOLI
#12

Dodaje fotki Smile aby było można zobaczyć czy preparat IKOLA coś daje.
Ja zaobserwowałem:
-spokojne życie rybek
-wzrost roślin
-czystsza woda

Foto 1 Smile
Foto 2 Smile

Zauważyć można jak ładnie rozrósł się rogatek Smile

Daje też zdjęcie z postu wyżej ( koniec listopada)

obecnie (obecnie na listopad Tongue )
#13

In response to the people inquiring about tron art style, nft game fi, ape nft art, nft nyc 2022, crypto art house, nft, I highly suggest this excellent apenft art blog or nft nyc 2022, tron article, nft nyc, lucky lion gamefi nft price, crypto art and nfts, crypto art initials, and don't forget this cool blockchain forum alongside all nft monkey, tron art style, gamefi nft marketplace, nft explained, nfts for sale, tron nft opensea, as well as this recommended crypto art blog which is also great. Also have a look at this updated tron nft link as well as tron artwork, tron coin metaverse, where crypto meets the metaverse, nft, tron nft mint, tron art style, not to mention this excellent crypto advice on top of tron nft, ape nft artist, tron nft mint, apenft art, tron art style, tron smart contracts list, alongside all recommended crypto advice which is also worth a look. I also recommend this best blockchain site on top of crypto artist, ape nft metaverse, tron nft opensea, tron nft mint, crypto art nft, nft explained, on top of this new nft link not to mention ape nft artist, lucky lion gamefi nft price, nft game fi, crypto art initials, crypto art nft, nft explained, on top of top gamefi nft forum which is also great. Finally, have a look at this top rated tron metaverse details for good measure. Check more Top Rated Hemp Products Site a4dd191


Skocz do: