• 5 Głosów - 4.4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[54L - Kolejne akwarium] robson84
#1

Witam wszystkich.
Akwarium 60x30x30 (54L)
Filtr-Minikani 80 z deszczownią. W nim ceramika, zeolit, gąbka.
Grzałak-Atman 75W
Oświetlenie- 15W standardowa i 15W Hagen Aqua Glo.
Podłoże- Filtrus Flora Start na to A.A. Shrimp Sand.
Wystrój- 2 korzenie, 2 połówki kokosa.
Roślinność- mech, wgłębka, gałęzatki, cabomby, limnophile, żabienice, rogatek
Fauna- xx Krewetki RC. Dojdzie harem prętnika karłowatego.
Parametry- PH-7,5. NO3-5. GH-8. KH-3
W akwarium znajduje się pończocha z torfem granulowanym.
Akwarium ma dwa tygodnie.




#2

No bajeranckie Smile Ile Cię to podłoże kosztowało?
#3

Zapowiada się całkiem ciekawie Wink Tylko czekać aż się mchy rozrosna Wink
#4

(02.07.2010, 21:19)mcda-p napisał(a):  No bajeranckie Smile Ile Cię to podłoże kosztowało?
Dzięki. Shrimp kosztowało 60 zł, w zoologu koło mnie.
#5

Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#6

(03.07.2010, 18:22)apri cort napisał(a):  Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...

Rogatek był przycinany poprzedniego dnia a Cabomby posadziłem pare godzin wcześniej.
W minikani nie było deszczowni.
#7

Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.
#8

Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?

-.-'
#9

(03.07.2010, 19:56)O.S.T.R napisał(a):  Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.

(03.07.2010, 21:28)Seoo napisał(a):  Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?

Rośliny z biegiem czasu zostaną pewnie zastąpione czymś bardziej wymagającym.
Prętniki- W zasadzie to się jeszcze nad nimi zastanawiam. Są różne opinie na ich temat.
#10

Nowa fotka. Doszły Ludwigi.


Krewetka z jajeczkami


Skocz do: