Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat
[54L - Kolejne akwarium] robson84 - Wersja do druku

+- Akwarystyka - Forum akwarystyczne AkwaŚwiat (http://www.akwaswiat.net)
+-- Forum: Akwarium (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Forum: Galeria (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=6)
+---- Forum: Zdjęcia akwariów (http://www.akwaswiat.net/forumdisplay.php?fid=18)
+---- Temat: [54L - Kolejne akwarium] robson84 (/showthread.php?tid=21008)

1 2 3 4


[54L - Kolejne akwarium] robson84 - robson84 - 02.07.2010

Witam wszystkich.
Akwarium 60x30x30 (54L)
Filtr-Minikani 80 z deszczownią. W nim ceramika, zeolit, gąbka.
Grzałak-Atman 75W
Oświetlenie- 15W standardowa i 15W Hagen Aqua Glo.
Podłoże- Filtrus Flora Start na to A.A. Shrimp Sand.
Wystrój- 2 korzenie, 2 połówki kokosa.
Roślinność- mech, wgłębka, gałęzatki, cabomby, limnophile, żabienice, rogatek
Fauna- xx Krewetki RC. Dojdzie harem prętnika karłowatego.
Parametry- PH-7,5. NO3-5. GH-8. KH-3
W akwarium znajduje się pończocha z torfem granulowanym.
Akwarium ma dwa tygodnie.







RE: 54L - Kolejne akwarium - mcda-p - 02.07.2010

No bajeranckie Smile Ile Cię to podłoże kosztowało?


RE: 54L - Kolejne akwarium - rikki788 - 02.07.2010

Zapowiada się całkiem ciekawie Wink Tylko czekać aż się mchy rozrosna Wink


RE: 54L - Kolejne akwarium - robson84 - 03.07.2010

(02.07.2010, 21:19)mcda-p napisał(a):  No bajeranckie Smile Ile Cię to podłoże kosztowało?
Dzięki. Shrimp kosztowało 60 zł, w zoologu koło mnie.


RE: 54L - Kolejne akwarium - apri cort - 03.07.2010

Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...


RE: 54L - Kolejne akwarium - robson84 - 03.07.2010

(03.07.2010, 18:22)apri cort napisał(a):  Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...

Rogatek był przycinany poprzedniego dnia a Cabomby posadziłem pare godzin wcześniej.
W minikani nie było deszczowni.


RE: 54L - Kolejne akwarium - O.S.T.R - 03.07.2010

Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.


RE: 54L - Kolejne akwarium - Seoo - 03.07.2010

Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?


RE: 54L - Kolejne akwarium - robson84 - 04.07.2010

(03.07.2010, 19:56)O.S.T.R napisał(a):  Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.

(03.07.2010, 21:28)Seoo napisał(a):  Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?

Rośliny z biegiem czasu zostaną pewnie zastąpione czymś bardziej wymagającym.
Prętniki- W zasadzie to się jeszcze nad nimi zastanawiam. Są różne opinie na ich temat.


RE: [54L - Kolejne akwarium] robson84 - robson84 - 21.07.2010

Nowa fotka. Doszły Ludwigi.


Krewetka z jajeczkami