[54L - Kolejne akwarium] robson84 -
robson84 - 02.07.2010
Witam wszystkich.
Akwarium 60x30x30 (54L)
Filtr-Minikani 80 z deszczownią. W nim ceramika, zeolit, gąbka.
Grzałak-Atman 75W
Oświetlenie- 15W standardowa i 15W Hagen Aqua Glo.
Podłoże- Filtrus Flora Start na to A.A. Shrimp Sand.
Wystrój- 2 korzenie, 2 połówki kokosa.
Roślinność- mech, wgłębka, gałęzatki, cabomby, limnophile, żabienice, rogatek
Fauna- xx Krewetki RC. Dojdzie harem prętnika karłowatego.
Parametry- PH-7,5. NO3-5. GH-8. KH-3
W akwarium znajduje się pończocha z torfem granulowanym.
Akwarium ma dwa tygodnie.
RE: 54L - Kolejne akwarium -
mcda-p - 02.07.2010
No bajeranckie

Ile Cię to podłoże kosztowało?
RE: 54L - Kolejne akwarium -
rikki788 - 02.07.2010
Zapowiada się całkiem ciekawie

Tylko czekać aż się mchy rozrosna
RE: 54L - Kolejne akwarium -
robson84 - 03.07.2010
(02.07.2010, 21:19)mcda-p napisał(a): No bajeranckie
Ile Cię to podłoże kosztowało?
Dzięki. Shrimp kosztowało 60 zł, w zoologu koło mnie.
RE: 54L - Kolejne akwarium -
apri cort - 03.07.2010
Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...
RE: 54L - Kolejne akwarium -
robson84 - 03.07.2010
(03.07.2010, 18:22)apri cort napisał(a): Rogatki i cabomby jakieś marne...
A deszczownia była z filtrem czy dorabiana? U mnie w mini kani 120 nie było...
Rogatek był przycinany poprzedniego dnia a Cabomby posadziłem pare godzin wcześniej.
W minikani nie było deszczowni.
RE: 54L - Kolejne akwarium -
O.S.T.R - 03.07.2010
Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.
RE: 54L - Kolejne akwarium -
Seoo - 03.07.2010
Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?
RE: 54L - Kolejne akwarium -
robson84 - 04.07.2010
(03.07.2010, 19:56)O.S.T.R napisał(a): Ja osobiście dosadził bym Vallisneria gigantea ( nurzaniec olbrzymi) kosztuje ok. 15 zł 3-6 sadzonek. A jak na tą chwile dobrze się zapowiada.
(03.07.2010, 21:28)Seoo napisał(a): Na razie świeżo wygląda..
Zamiast tej żabienicy dałbym coś mniejszego np.rotale..
Co do prętników to uważaj z przy nich na krewetki..
Docelowo ma być coś jeszcze.?
Może trawnik z heńka lub glosi ?
Rośliny z biegiem czasu zostaną pewnie zastąpione czymś bardziej wymagającym.
Prętniki- W zasadzie to się jeszcze nad nimi zastanawiam. Są różne opinie na ich temat.
RE: [54L - Kolejne akwarium] robson84 -
robson84 - 21.07.2010
Nowa fotka. Doszły Ludwigi.
Krewetka z jajeczkami