• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

parapeciak..dobry pomysł??
#1

Ostatnio po głowie chodzi mi myśl założenia parapeciaka.Zrobiłabym go na zamówienie.100x12x45.Czy mogłabym tam hodować jakieś ryby obok krewetek????Muszę coś sobie zorganizować na wąziutki parapet do kuchni,bo niestety tam najczęściej spędzam czas w domu,a uwielbiam mieć zawsze akwa na okuBig Grin.Radźcie
#2

No 10cm to za mało na ryby...
Moja kostka stała kiedyś na parapecie. Zimą było ok. Wyszło wiosenne słoneczko, w ciągu kilka dni miałam jeden glut sinic i zielenic. Zniknęły po kilku miesiącach stania w zacienionym miejscu.
Tyle moich rad Wink

<a href='http://agata-suchockawachowska.fineartamerica.com'><img src='http://fineartamerica.com/marketing/BuyPrintRed.jpg' alt='Art Prints' title='Art Prints' style='border: none;'></a> avatar: sarawebsite.com
#3

Też myślę ,że to 10 cm to mało,ale może jakieś microrasbory galaxy i krewetki?????Okno mam północne i nie ujrzysz w nim ni grama słonka.Radźcie ....może faktycznie to niewypał.Kurczątko...no parapetu nie poszerzę
#4

a neonki by nie dały rady tam przesiedzieć?? chodzi mi o czerwone, albo jakieś inne małe rybki.. u mnie przez 2 tygodnie siedziały takie drobinki w akwarium 100 długość 15 szerokość 50 wysokość.. takie bardziej panoramiczne to akwarium.. ale wczęsniej było terrarium ptasznikówBig Grin jak podzieliłem.. i dobrze im się żyło.. śmigały w tą i z powrotem...(siedziały tam iż gdyż ponieważ brat cioteczny ciut pijany wpadł do środka poprzedniego i trochę się potłukło.. ale na szczęście rybkom nic się stało)
#5

Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.

agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.

NIE MĘCZ RYB W KULI!!!
#6

Parpaeciak, dobry pomysł! Wink
Ja porponuję krewecie, bo jednak przy parapeciaku zawszą są jakieś małe glonki, ale nie ma dużej plagi Wink







#7

bercia289 napisał(a):Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.

agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.


a może neonki simulans/małe rasbory
#8

Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
#9

krewetki... Parapeciak to dobry pomysł przy krewetkach i, ewentualnie glonojadach (różnych). W słońcu rośnie dużo glonów. Widać to wyraźnie w moim akwarium, w którym połowa jest oświetlona światłem słonecznym, a druga- lampą. W świetle słońca glony pojawiają się błyskawicznie, zaś w świetle lampy - powoli. Dlatego parapeciaki polecam dla wszelakich ryb jedzących glony. Oczywiście o odpowiedniej wielkości... 10 cm to zbyt mało...

HELL BOY napisał(a):Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
Załóż żaluzję. poza tym innego sposobu nie ma, jest tak jak pisałam wcześniej. No i oczywiście tło mozesz kupić. ale poza tym - ZONK

Pisz poprawnie, nie pisz post pod postem, używaj opcji edytuj.
Bercia289

[/url]
[url=http://dragcave.net/view/IGaI]
#10

ZONK? czemu?
Czyli glony będą? To ok, dam białe tło


Skocz do: