parapeciak..dobry pomysł?? -
agrareoligada - 19.03.2010
Ostatnio po głowie chodzi mi myśl założenia parapeciaka.Zrobiłabym go na zamówienie.100x12x45.Czy mogłabym tam hodować jakieś ryby obok krewetek????Muszę coś sobie zorganizować na wąziutki parapet do kuchni,bo niestety tam najczęściej spędzam czas w domu,a uwielbiam mieć zawsze akwa na oku

.Radźcie
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
apri cort - 19.03.2010
No 10cm to za mało na ryby...
Moja kostka stała kiedyś na parapecie. Zimą było ok. Wyszło wiosenne słoneczko, w ciągu kilka dni miałam jeden glut sinic i zielenic. Zniknęły po kilku miesiącach stania w zacienionym miejscu.
Tyle moich rad
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
agrareoligada - 19.03.2010
Też myślę ,że to 10 cm to mało,ale może jakieś microrasbory galaxy i krewetki?????Okno mam północne i nie ujrzysz w nim ni grama słonka.Radźcie ....może faktycznie to niewypał.Kurczątko...no parapetu nie poszerzę
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
Crevan - 19.03.2010
a neonki by nie dały rady tam przesiedzieć?? chodzi mi o czerwone, albo jakieś inne małe rybki.. u mnie przez 2 tygodnie siedziały takie drobinki w akwarium 100 długość 15 szerokość 50 wysokość.. takie bardziej panoramiczne to akwarium.. ale wczęsniej było terrarium ptaszników

jak podzieliłem.. i dobrze im się żyło.. śmigały w tą i z powrotem...(siedziały tam iż gdyż ponieważ brat cioteczny ciut pijany wpadł do środka poprzedniego i trochę się potłukło.. ale na szczęście rybkom nic się stało)
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
bercia289 - 19.03.2010
Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.
agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
bomboszek - 19.03.2010
Parpaeciak, dobry pomysł!

Ja porponuję krewecie, bo jednak przy parapeciaku zawszą są jakieś małe glonki, ale nie ma dużej plagi
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
AquaZioom - 19.03.2010
bercia289 napisał(a):Nie niestety nie. Neonki są spore 5,5 cm do tego żywe jak diabli.
agrareoligada--> niestety ten pomysł nie jest za dobry.
a może neonki simulans/małe rasbory
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
HELL BOY - 19.03.2010
Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
Amith - 19.03.2010
krewetki... Parapeciak to dobry pomysł przy krewetkach i, ewentualnie glonojadach (różnych). W słońcu rośnie dużo glonów. Widać to wyraźnie w moim akwarium, w którym połowa jest oświetlona światłem słonecznym, a druga- lampą. W świetle słońca glony pojawiają się błyskawicznie, zaś w świetle lampy - powoli. Dlatego parapeciaki polecam dla wszelakich ryb jedzących glony. Oczywiście o odpowiedniej wielkości... 10 cm to zbyt mało...
HELL BOY napisał(a):Ja się podłączę mam malutkie akwarium ok. 9l
Mam tam 1-2cm białego żwiruku 1-2mm.
czarny łupek i trochę mchu.
Do tego dochodzi filtr HBL501 i 4 krewetki, stoi on na parapecie. Jak zapobiec glonom?
Tła nie ma.
Załóż żaluzję. poza tym innego sposobu nie ma, jest tak jak pisałam wcześniej. No i oczywiście tło mozesz kupić. ale poza tym - ZONK
Pisz poprawnie, nie pisz post pod postem, używaj opcji edytuj.
Bercia289
RE: parapeciak..dobry pomysł?? -
HELL BOY - 19.03.2010
ZONK? czemu?
Czyli glony będą? To ok, dam białe tło