• 3 Głosów - 2.33 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wyposażenie do akwarium 200L - filtry, grzałki i oświetlenie
#31
Sad 

Witam

Wiem, że tego typu tematy pojawiały sie wiele razy. Choć je przeczytałem nie znalazłem rozwiązania swego problemu Sad. Chodzi mi o dobór grzałki i filtra do akwa 200l. Mam ograniczony fundusz Sad. Prosze o propozycje wyboru tego sprzętu w granicy 200 zł (jeśli to możliwe), oraz pokrywy 100x40 do 160zł. Z góry dziękuję za pomoc Smile.
Pozdrawiam.
#32

Oszczędzanie na sprzęcie mija się z celem. Niedługo dojdziesz do wniosku, że sprzęt który masz to tandeta co nie wyrabia i trzeba kupić cos mocniejszego. Nie mówię, żeby kupować od razu najdroższe ale co najmniej porządne.
Do akwarium 200l proponuję ten zestaw:
Filtr http://www.allegro.pl/item525361747_hage...y_dvd.html
Grzałka http://www.allegro.pl/item519592541_grza...atisy.html
Pokrywa http://www.allegro.pl/item522709680_pokr..._2x30.html

Przepłacisz może paredziesiąt złotych, a będziesz naprawdę zadowolony.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#33

Dzięki za rade Smile rzeczywiście lepiej kupić raz a dobrze. Uświadomiłeś mi, że nie warto oszczędzać na akwarium.
Nadal czekam na propozycje, może ktoś znajdzie interesujący sprzętSmile
#34

Im więcej osób sie wypowie tym większą wodę z mózgu będziesz mieć.
Najlepiej samemu sie zastanów jaki sprzęt byś chciał.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#35

Sprzęt który doradził Ci Jokeru jest naprawdę odpowiedni do Twojego akwarium i nie wątpię że będziesz z niego zadowolony.
To sprzęt wygodny i niezawodny. Nie radzę oszczędzać. Możesz szukać innej marki, może znajdziesz coś tańszego, ale powinieneś zachować parametry sprzętu z tej propozycji.
Pozdrawiam Smile
#36

Martin napisał(a):Nadal czekam na propozycje, może ktoś znajdzie interesujący sprzętSmile

Sprzęt akwarystyczny wybrał Ci już Jokeru Big Grin
To na jaką propozycję jeszcze czekasz i o jakim sprzęcie piszesz hehehe

Pozdrawiam bumboo
#37

ok Smile zakup 200l planuje dopiero na wakacje, a w najbliższym czasie kupuję 112l co radzicie dokupić?
wystarczy filtr TETRA TEC EX 600?
#38

Skoro planujesz zakup na wakacje to nie wierzę, że nie odłożysz kilku złotych na coś porządnego.
Dalej wyjaśnij mi po co chcesz w najbliższym czasie kupować 112l? Przecież to się mija z celem.
Wydasz teraz pieniądze na 112l i wyposażenie, a za pół roku znowu będziesz wydawać?

Przykładowe porównanie:
grzałka do 112l http://www.allegro.pl/item517773513_tetr...et_pl.html
grzałka do 200l http://www.allegro.pl/item517774042_tetr...et_pl.html

filtr do 112l http://www.allegro.pl/item519013842_hage...tisow.html
filtr do 200l http://www.allegro.pl/item525361747_hage...y_dvd.html

Różnica na grzałkach to 5,- , a na filtrach to 25,-. Razem 30,- różnicy między sprzętem do 112l, a 200l.

Akwarium 112l http://www.allegro.pl/item517180421_zest...eniem.html
Akwarium 200l http://www.allegro.pl/item520413711_akwa...zarna.html

Różnica między akwariami to ok 60,- . Reasumując różnica między wyposażoną 112l, a 200l to niecałe 100,-. Wobec tego Twoje pytanie jest co najmniej dziwne i stawia pod wielkim znakiem zapytania cały temat.

Wracając do tematu, aby uniknąć dalszych Twoich pytań. Tetra też może być, aczkolwiek wsadził bym inny kubełek. Do tego grzałeczka 100W Tetry, którą masz wyżej w rozrachunkach.

BTW - zastanów się porządnie czy warto kupować to akwarium 112l. Lepiej kupić od razu 200l, a ew. później kupić kolejne 200l.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku
#39

Dałeś mi troche do myślenia Smile ten zestaw 200l proponowany przez ciecie wyniesie mnie 700zł to nadal troche za dużo na moją kieszeń Sad musze sie porządnie zastaniwić :/
#40

Podlicz sobie ile Cię wyniesie zestaw 112l.

Masz pytania - 600-717-223

gg: 6643531

http://aquaparadise.fora.pl/ - Zapraszamy :)
www.jokeru.cba.pl

Piszę poprawnie po polsku


Skocz do: