Postów: 24
7
Dołączył: 24.11.2008
mam pytanie ogólne o krewetki (moze juz byl taki temat ale jak szukalem to nieznalazlem)

mam 54 l akwa i to moja obsada :
-gupiki 5x
-otosek 1-2 x (jeszcze nie wiem dokladnie ile)
-neon 8x
i teraz pytanie o krewetki czy moge w tej obsadzie trzymac red cherry ?
jesli tak to powiedzcie mi :
-baba z zoologicznego powiedziala mi ze sa one drapiezne co to znaczy ??
-jaki najlepiej mech kupic do nich ?
-przy rozmnazaniu ile samica zrobi krewetek ??
Jeśli mozecie prosze o szybką odpowiedz ...
Dzięki
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
Śmiało możesz dawać Red Cherry!

Po jakimś czasie przy dobrych warunkach będą się rozmnażać, ale możesz być pewny że się rozmnożą i będzie ich bardzo dużo.
I tak na przyszłość: NIGDY NIE SŁUCHAJ SPRZEDAWCY Z ZOOLOGA! (oni się nie znają a gadają głupie i nie prawdziwe rzeczy)
Drapieżne krewetki red cherry hahaha... nie no nie moge....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2008, 16:44 {2} przez
wikiii.)
Postów: 18
2
Dołączył: 26.11.2008
zjadają gupiki w całości
samiczki mają przeciętnie okolo 40 młodych, przynajmniej moje

kupiłam 5 redek maluśkich jeszcze zupełnie nie wybarwionych a po niecałym miesiącu miałam ich plagę

tylko zrobiłam błąd podczas tworzenia krewetkarium, za dużo kryjówek i prawie całego towarzystwa nie widac
co do mchu to na początek mało wymagające mchy- flame,weeping,x-mass, i bardzo dobry pomysł to zrobienie z galęzatki rozerwanej na "placek" trawniczka
Gitchi gitchi ya ya da da
Gitchi gitchi ya ya hee
Mocca chocolata ya ya
Creole Lady Marmelade
Voulez-vous coucher avec moi, ce soir?
gg:6455803
Postów: 40
1
Dołączył: 25.11.2008
A czy faktycznie tak świetnie radzą sobie z glonami, jak się to o nich mówi?
No i czy mech jest konieczny?
Postów: 272
11
Dołączył: 05.09.2008
podepnę sie pod temat jesli mozna

. Mam 7 szt red cherry w 112 z neonami. 23 stopnnie mam ustawione dla neonów. To dobra temp dla krewetek ?. Mam je jakos dokarmiac specjalnie czy zeżrą to co neony ? za odp dzieki

. Info o moim 112 poniżej w galerii na odnośniku
[...]Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć...
Postów: 1,802
10
Dołączył: 21.03.2008
Mech nie jest konieczny, ale dobrze jeśli jest. Zależy jeszcze czy krewetki utrzymujemy same czy w towarzystwie ryb (jakich ?) W mchu i innych roślinach drobnolistnych łatwo im się ukryć.
Z glonami radzą sobie tak dobrze jak się o nich mówi albo nawet lepiej

23 *C to dobra temperatura.
Nie dokarmiać.

chyba, że glony i obumarłe części roślin się skończą a neony krewetkom nic nie zostawiają ze swojej porcji.
Ewentualnie czasem można wrzucić mały kawałek pomidora czy banana.
Edit :
Swoją drogą tematów o krewetkach było już bardzo dużo
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.11.2008, 22:11 {2} przez
Kejdi.)
Postów: 272
11
Dołączył: 05.09.2008
ok dzieki Kejdi za info

maja tam duzo mchu innych roślin i glonów troszke tez jest wiec napewno im starczy
[...]Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć...
Postów: 24
7
Dołączył: 24.11.2008
mnemic napisał(a):podepnę sie pod temat jesli mozna
. Mam 7 szt red cherry w 112 z neonami. 23 stopnnie mam ustawione dla neonów. To dobra temp dla krewetek ?. Mam je jakos dokarmiac specjalnie czy zeżrą to co neony ? za odp dzieki
. Info o moim 112 poniżej w galerii na odnośniku 
Witam

- Temperatura dla krewetek red cherry powinna mieć ok 25 stopni ,wiec twoja tem jest wporządku .
-krewetki zywia sie glonami i pokarmami sztucznymi(zawierajce spiruline) oraz pokarmami naturalnymi .
To co wiedziałem to przekazałem ...
Pzdr
54 l - neony,gupiki,glonojad
Postów: 794
36
Dołączył: 17.02.2008
Kejdi napisał(a):Ewentualnie czasem można wrzucić mały kawałek pomidora czy banana.
Moje uwielbiają czasami sobie wszamać też gotowane brokuły
Postów: 23
2
Dołączył: 08.11.2008