Krewetki -
karasek22 - 26.11.2008
mam pytanie ogólne o krewetki (moze juz byl taki temat ale jak szukalem to nieznalazlem)

mam 54 l akwa i to moja obsada :
-gupiki 5x
-otosek 1-2 x (jeszcze nie wiem dokladnie ile)
-neon 8x
i teraz pytanie o krewetki czy moge w tej obsadzie trzymac red cherry ?
jesli tak to powiedzcie mi :
-baba z zoologicznego powiedziala mi ze sa one drapiezne co to znaczy ??
-jaki najlepiej mech kupic do nich ?
-przy rozmnazaniu ile samica zrobi krewetek ??
Jeśli mozecie prosze o szybką odpowiedz ...
Dzięki
RE: Krewetki -
wikiii - 26.11.2008
Śmiało możesz dawać Red Cherry!

Po jakimś czasie przy dobrych warunkach będą się rozmnażać, ale możesz być pewny że się rozmnożą i będzie ich bardzo dużo.
I tak na przyszłość: NIGDY NIE SŁUCHAJ SPRZEDAWCY Z ZOOLOGA! (oni się nie znają a gadają głupie i nie prawdziwe rzeczy)
Drapieżne krewetki red cherry hahaha... nie no nie moge....
RE: Krewetki -
BeMyself - 26.11.2008
zjadają gupiki w całości
samiczki mają przeciętnie okolo 40 młodych, przynajmniej moje

kupiłam 5 redek maluśkich jeszcze zupełnie nie wybarwionych a po niecałym miesiącu miałam ich plagę

tylko zrobiłam błąd podczas tworzenia krewetkarium, za dużo kryjówek i prawie całego towarzystwa nie widac
co do mchu to na początek mało wymagające mchy- flame,weeping,x-mass, i bardzo dobry pomysł to zrobienie z galęzatki rozerwanej na "placek" trawniczka
RE: Krewetki -
Tarkus - 26.11.2008
A czy faktycznie tak świetnie radzą sobie z glonami, jak się to o nich mówi?
No i czy mech jest konieczny?
RE: Krewetki -
mnemic - 26.11.2008
podepnę sie pod temat jesli mozna

. Mam 7 szt red cherry w 112 z neonami. 23 stopnnie mam ustawione dla neonów. To dobra temp dla krewetek ?. Mam je jakos dokarmiac specjalnie czy zeżrą to co neony ? za odp dzieki

. Info o moim 112 poniżej w galerii na odnośniku
RE: Krewetki -
Kejdi - 26.11.2008
Mech nie jest konieczny, ale dobrze jeśli jest. Zależy jeszcze czy krewetki utrzymujemy same czy w towarzystwie ryb (jakich ?) W mchu i innych roślinach drobnolistnych łatwo im się ukryć.
Z glonami radzą sobie tak dobrze jak się o nich mówi albo nawet lepiej

23 *C to dobra temperatura.
Nie dokarmiać.

chyba, że glony i obumarłe części roślin się skończą a neony krewetkom nic nie zostawiają ze swojej porcji.
Ewentualnie czasem można wrzucić mały kawałek pomidora czy banana.
Edit :
Swoją drogą tematów o krewetkach było już bardzo dużo
RE: Krewetki -
mnemic - 26.11.2008
ok dzieki Kejdi za info

maja tam duzo mchu innych roślin i glonów troszke tez jest wiec napewno im starczy
RE: Krewetki -
karasek22 - 26.11.2008
mnemic napisał(a):podepnę sie pod temat jesli mozna
. Mam 7 szt red cherry w 112 z neonami. 23 stopnnie mam ustawione dla neonów. To dobra temp dla krewetek ?. Mam je jakos dokarmiac specjalnie czy zeżrą to co neony ? za odp dzieki
. Info o moim 112 poniżej w galerii na odnośniku 
Witam

- Temperatura dla krewetek red cherry powinna mieć ok 25 stopni ,wiec twoja tem jest wporządku .
-krewetki zywia sie glonami i pokarmami sztucznymi(zawierajce spiruline) oraz pokarmami naturalnymi .
To co wiedziałem to przekazałem ...
Pzdr
RE: Krewetki -
wikiii - 26.11.2008
Kejdi napisał(a):Ewentualnie czasem można wrzucić mały kawałek pomidora czy banana.
Moje uwielbiają czasami sobie wszamać też gotowane brokuły
RE: Krewetki -
Kamilka96 - 26.11.2008
http://allegro.pl/item490570087_liscie_dla_krewetek_ketapang_duze_cale.html
możesz chyba te liście kupić dla Twoich krewetek...